Hazreti Süleyman Mührü Davut Yıldızı Gümüş Erkek Yüzük
Hazreti Süleyman Mührü Davut Yıldızı Gümüş Erkek Yüzük

Hazreti Süleyman Mührü Davut Yıldızı Gümüş Erkek Yüzük (DEY0002)

İndirim Oranı : %23 İndirim
Fiyat : ₺605,53
İndirimli : ₺469,06
Güvence Logolar
1
ADET :

Hazreti Süleyman Mührü Davut Yıldızı Gümüş Erkek Yüzük Özellikleri

 

 

 

Üzerinde bu mührün nakşedildiği yüzüğü önce Hazret-i Adem (a.s)'ın kullandığı ve yeryüzüne getirirken cennette bıraktığı, sonrasında Hazret-i Cebrail (a.s) tarafından Allah'ın izniyle Hz. Davud (a.s)'a ve en nihayetinde, liyakat göze teilerek Oğlu Hazret-i Süleyman (a.s)'a verdildiği rivayet edilmektedir. Yüce Allah'ın sıfatlarını sembolize eden bu yıldız veya mühür, her şeyden önce Rahmani bir sembol veya remzdir. Ayrıca bir sürü kavramı da temsil eder. Mührü Süleyman yüzük modelindeki sembolün Allah'tan olduğunu kanıtlayan en büyük delil, bir kar tanesinde nakşedilmiş olmasıdır. 

 

Mührü Süleyman altıgen bir yıldızdır. Her köşesinin manen bazı peygamberleri temsil ettiği söylenmektedir. Hz. Süleyman'dan sonra dünya üzerinde birçok millet Mührü Süleyman'ı kutsal kabul ederek kullanmıştır. FAKAT SÜLEYMAN MÜHRÜ KESİNLİKLE YAHUDİ SEMBOLÜ DEĞİLDİR, TAM TERSİ MÜSLÜMANLARIN KUTSAL SEMBOLÜDÜR. 

 

Geçmiş zamanlarda müslümanların çok yaygın kullandığı Süleyman Mührü olarak bilinen bu Rahmani sembole tarihimizin her kısmında rastlayabiliyoruz. Camilerin tavanında, duvarlarda ve cam süslemelerinde de sıkça Mühr-ü Süleyman yıldızını görmek mümkündür.

 

Şimdilerde Süleyman Mührü yüzük, kolye ve bileklik olarak her daim üzerimizde taşıdığımız bu sembolü Osmanlı denizcisi rüzgara hakim olmak anlamına geldiği için denizlerde dolaştığı donanmasının bayraklarında da kullanmıştır.

 

Ayrıca Osmanlı İmparatorluğunun padişahları kılıç, giysi, kolye ve yüzüklerinde de bu sembolü tılsımlaştırıp kullanmayı tercih etmişlerdir. 

 

Süleyman Mührü yüzük üzerindeki Rahmani sembolde Allah'ın dışında meleklerin ve bazı insanların bildiği İsm-i Azam duası yer almaktadır. Süleyman Mührü yüzük öyle Rahmani ve tılsımlı bir yüzüktür ki sadece sayılı kişi ve meleklerin bildiği Allah'ın saklı ismini (İsm-i Azam duası) içerisinde barındırır. 

 

"Yüzük Kimdeyse Süleyman Odur" rivayet edilmektedir.

 

Bu mührü üzerinde bulunduran kim olursa her şeye galip gelir ve herkesin saygısını kazanır. Kaza, bela, hastalık ve kötülüklerden Allah'ın izniyle uzaklaşır.

 

Doğrusunu yalnızca Yüce Allah bilir...

 

 

 

  • Üzeri Hz Süleyman Mührü Kenarları ise Osmanlı Motifleri ile Süslenmiştir.
  • Yüzük Tamamı ile 925 Ayar Gümüş Madeninden Üretilmiştir.
  • Ürünlerimizin İçerisinde Diriliş Takı Logomuz Bulunmaktadır.
  • Farklı Renk ve Desen Seçenekleri İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
  • 100 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Diriliş Takı’ya Aittir.
  • Siparişiniz Diriliş Takı Özel Hediye Kutusu İçerisinde Hediye Paketi Olarak Gönderilmektedir.
  • Hediye Gönderileriniz İçin Özel Bir Notunuz Var İse Siparişiniz Sırasında Bize Belirtebilirsiniz.
  • Gümüş Yüzüğünüzün Bakımını Kolaylıkla Yapabilmeniz İçin Gümüş Parlatma Bezi Firmamızın Hediyesi Olarak Kargonuz İçerisinde Size Ulaştırılacaktır.
  • Kargo Teslimat Süresi Gönderilecek Bölgeye Göre 1-3 İş Günü Aralığında Değişmektedir.
  • Ürün 13.19 Gram’dır.
Benzer Ürünler
Etiketler
Hazreti, Hazreti Süleyman, Hazreti Süleyman Mührü, Hazreti Süleyman Mührü Davut, Hazreti Süleyman Mührü Davut Yıldızı, Hazreti Süleyman Mührü Davut Yıldızı Gümüş, Hazreti Süleyman Mührü Davut Yıldızı Gümüş Erkek, Hazreti Süleyman Mührü Davut Yıldızı Gümüş Erkek Yüzük, Hazreti Süleyman Mührü Davut Yıldızı Gümüş Yüzük, Hazreti Süleyman Mührü Davut Yıldızı Erkek, Hazreti Süleyman Mührü Davut Yıldızı Erkek Yüzük, Hazreti Süleyman Mührü Davut Yıldızı Yüzük, Hazreti Süleyman Mührü Davut Gümüş, Hazreti Süleyman Mührü Davut Gümüş Erkek, Hazreti Süleyman Mührü Davut Gümüş Erkek Yüzük, Hazreti Süleyman Mührü Davut Gümüş Yüzük, Hazreti Süleyman Mührü Davut Erkek, Hazreti Süleyman Mührü Davut Erkek Yüzük, Hazreti Süleyman Mührü Davut Yüzük, Hazreti Süleyman Mührü Yıldızı, Hazreti Süleyman Mührü Yıldızı Gümüş, Hazreti Süleyman Mührü Yıldızı Gümüş Erkek, Hazreti Süleyman Mührü Yıldızı Gümüş Erkek Yüzük, Hazreti Süleyman Mührü Yıldızı Gümüş Yüzük, Hazreti Süleyman Mührü Yıldızı Erkek, Hazreti Süleyman Mührü Yıldızı Erkek Yüzük, Hazreti Süleyman Mührü Yıldızı Yüzük, Hazreti Süleyman Mührü Gümüş, Hazreti Süleyman Mührü Gümüş Erkek, Hazreti Süleyman Mührü Gümüş Erkek Yüzük, Hazreti Süleyman Mührü Gümüş Yüzük, Hazreti Süleyman Mührü Erkek, Hazreti Süleyman Mührü Erkek Yüzük, Hazreti Süleyman Mührü Yüzük, Hazreti Süleyman Davut, Hazreti Süleyman Davut Yıldızı, Hazreti Süleyman Davut Yıldızı Gümüş, Hazreti Süleyman Davut Yıldızı Gümüş Erkek, Hazreti Süleyman Davut Yıldızı Gümüş Erkek Yüzük, Hazreti Süleyman Davut Yıldızı Gümüş Yüzük, Hazreti Süleyman Davut Yıldızı Erkek, Hazreti Süleyman Davut Yıldızı Erkek Yüzük, Hazreti Süleyman Davut Yıldızı Yüzük, Hazreti Süleyman Davut Gümüş, Hazreti Süleyman Davut Gümüş Erkek, Hazreti Süleyman Davut Gümüş Erkek Yüzük, Hazreti Süleyman Davut Gümüş Yüzük, Hazreti Süleyman Davut Erkek, Hazreti Süleyman Davut Erkek Yüzük, Hazreti Süleyman Davut Yüzük,