Hazreti Süleyman Mührü İşlemeli Kral Gümüş Bileklik
Hazreti Süleyman Mührü İşlemeli Kral Gümüş Bileklik
Hazreti Süleyman Mührü İşlemeli Kral Gümüş Bileklik
Hazreti Süleyman Mührü İşlemeli Kral Gümüş Bileklik

Hazreti Süleyman Mührü İşlemeli Kral Gümüş Bileklik (DBL0055)

İndirim Oranı : %17 İndirim
Fiyat : ₺2.139,90
İndirimli : ₺1.782,34
Güvence Logolar
1
ADET :

Hazreti Süleyman Mührü İşlemeli Kral Gümüş Bileklik

 

Üzerinde bu mührün nakşedildiği yüzüğü önce Hazret-i Adem (a.s)'ın kullandığı ve yeryüzüne getirirken cennette bıraktığı, sonrasında Hazret-i Cebrail (a.s) tarafından Allah'ın izniyle Hz. Davud (a.s)'a ve en nihayetinde, liyakat gözetilerek Oğlu Hazret-i Süleyman (a.s)'a verdildiği rivayet edilmektedir. Yüce Allah'ın sıfatlarını sembolize eden bu yıldız veya mühür, her şeyden önce Rahmani bir sembol veya remzdir. Ayrıca bir sürü kavramı da temsil eder. Mührü Süleyman bileklik modelindeki sembolün Allah'tan olduğunu kanıtlayan en büyük delil, bir kar tanesinde nakşedilmiş olmasıdır. 

 

Mührü Süleyman altıgen bir yıldızdır. Her köşesinin manen bazı peygamberleri temsil ettiği söylenmektedir. Hz. Süleyman'dan sonra dünya üzerinde birçok millet Mührü Süleyman'ı kutsal kabul ederek kullanmıştır. FAKAT SÜLEYMAN MÜHRÜ KESİNLİKLE YAHUDİ SEMBOLÜ DEĞİLDİR, TAM TERSİ MÜSLÜMANLARIN KUTSAL SEMBOLÜDÜR. 

 

Geçmiş zamanlarda Müslümanların çok yaygın kullandığı Süleyman Mührü olarak bilinen bu Rahmani sembole tarihimizin her kısmında rastlayabiliyoruz. Camilerin tavanında, duvarlarda ve cam süslemelerinde de sıkça Mühr-ü Süleyman yıldızını görmek mümkündür.

 

Şimdilerde Süleyman Mührü bileklik, yüzük ve kolye olarak her daim üzerimizde taşıdığımız bu sembolü Osmanlı denizcisi rüzgara hakim olmak anlamına geldiği için denizlerde dolaştığı donanmasının bayraklarında da kullanmıştır.

 

Ayrıca Osmanlı İmparatorluğunun padişahları kılıç, giysi, kolye ve yüzüklerinde de bu sembolü tılsımlaştırıp kullanmayı tercih etmişlerdir. 

 

Süleyman Mührü bileklik üzerindeki Rahmani sembolde Allah'ın dışında meleklerin ve bazı insanların bildiği İsm-i Azam duası yer almaktadır. Süleyman Mührü kolye öyle Rahmani ve tılsımlı bir kolyedir ki sadece sayılı kişi ve meleklerin bildiği Allah'ın saklı ismini (İsm-i Azam duası) içerisinde barındırır. 

 

Bu mührü üzerinde bulunduran kim olursa her şeye galip gelir ve herkesin saygısını kazanır. Kaza, bela, hastalık ve kötülüklerden Allah'ın izniyle uzaklaşır.

 

Doğrusunu yalnızca Yüce Allah bilir...

 

  • Üzeri Hz Süleyman Mührü İşlemesi ile Süslenmiştir.
  • Bileklik Tamamı ile 925 Ayar Gümüş Madeninden Üretilmiştir.
  • Ürünlerimizin İçerisinde Diriliş Takı Logomuz Bulunmaktadır.
  • Farklı Renk ve Desen Seçenekleri İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
  • Siparişiniz Diriliş Takı Özel Hediye Kutusu İçerisinde Hediye Paketi Olarak Gönderilmektedir.
  • Hediye Gönderileriniz İçin Özel Bir Notunuz Var İse Siparişiniz Sırasında Bize Belirtebilirsiniz.
  • Gümüş Yüzüğünüzün Bakımını Kolaylıkla Yapabilmeniz İçin Gümüş Parlatma Bezi Firmamızın Hediyesi Olarak Kargonuz İçerisinde Size Ulaştırılacaktır.
  • Kargo Teslimat Süresi Gönderilecek Bölgeye Göre 1-3 İş Günü Aralığında Değişmektedir.
  • Bileklik Ağırlığı: 11,43 gr.
Etiketler
Hazreti, Hazreti Süleyman, Hazreti Süleyman Mührü, Hazreti Süleyman Mührü İşlemeli, Hazreti Süleyman Mührü İşlemeli Kral, Hazreti Süleyman Mührü İşlemeli Kral Gümüş, Hazreti Süleyman Mührü İşlemeli Kral Gümüş Bileklik, Hazreti Süleyman Mührü İşlemeli Kral Bileklik, Hazreti Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş, Hazreti Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Bileklik, Hazreti Süleyman Mührü İşlemeli Bileklik, Hazreti Süleyman Mührü Kral, Hazreti Süleyman Mührü Kral Gümüş, Hazreti Süleyman Mührü Kral Gümüş Bileklik, Hazreti Süleyman Mührü Kral Bileklik, Hazreti Süleyman Mührü Gümüş, Hazreti Süleyman Mührü Gümüş Bileklik, Hazreti Süleyman Mührü Bileklik, Hazreti Süleyman İşlemeli, Hazreti Süleyman İşlemeli Kral, Hazreti Süleyman İşlemeli Kral Gümüş, Hazreti Süleyman İşlemeli Kral Gümüş Bileklik, Hazreti Süleyman İşlemeli Kral Bileklik, Hazreti Süleyman İşlemeli Gümüş, Hazreti Süleyman İşlemeli Gümüş Bileklik, Hazreti Süleyman İşlemeli Bileklik, Hazreti Süleyman Kral, Hazreti Süleyman Kral Gümüş, Hazreti Süleyman Kral Gümüş Bileklik, Hazreti Süleyman Kral Bileklik, Hazreti Süleyman Gümüş, Hazreti Süleyman Gümüş Bileklik, Hazreti Süleyman Bileklik, Hazreti Mührü, Hazreti Mührü İşlemeli, Hazreti Mührü İşlemeli Kral, Hazreti Mührü İşlemeli Kral Gümüş, Hazreti Mührü İşlemeli Kral Gümüş Bileklik, Hazreti Mührü İşlemeli Kral Bileklik, Hazreti Mührü İşlemeli Gümüş, Hazreti Mührü İşlemeli Gümüş Bileklik, Hazreti Mührü İşlemeli Bileklik, Hazreti Mührü Kral, Hazreti Mührü Kral Gümüş, Hazreti Mührü Kral Gümüş Bileklik, Hazreti Mührü Kral Bileklik, Hazreti Mührü Gümüş, Hazreti Mührü Gümüş Bileklik, Hazreti Mührü Bileklik, Hazreti İşlemeli,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR