Hilye-i Şerif Yazılı Gümüş Kolye
Hilye-i Şerif Yazılı Gümüş Kolye
Hilye-i Şerif Yazılı Gümüş Kolye
Hilye-i Şerif Yazılı Gümüş Kolye
Hilye-i Şerif Yazılı Gümüş Kolye
Hilye-i Şerif Yazılı Gümüş Kolye

Hilye-i Şerif Yazılı Gümüş Kolye (DK0220)

İndirim Oranı : %11 İndirim
Fiyat : ₺1.444,08
İndirimli : ₺1.280,95
Güvence Logolar
1
ADET :

Hilye-i Şerif Yazılı Gümüş Kolye 

 

  • Hilye-i Şerif Yazılı Gümüş Kolye
  • Tilki Kuyruğu Zinciri ile Gönderim Sağlanmaktadır.
  • Kolye Tamamı ile 925 Ayar Gümüş Madeninden Üretilmiştir.
  • Ürünlerimiz Diriliş Takı Garantisi Altındadır.
  • Farklı Renk ve Desen Seçenekleri İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
  • Siparişiniz Diriliş Takı Özel Hediye Kutusu İçerisinde Hediye Paketi Olarak Gönderilmektedir.
  • Hediye Gönderileriniz İçin Özel Bir Notunuz Var İse Siparişiniz Sırasında Bize Belirtebilirsiniz.
  • Gümüş Kolyenizin Bakımını Kolaylıkla Yapabilmeniz İçin Gümüş Parlatma Bezi Firmamızın Hediyesi Olarak Kargonuz İçerisinde Size Ulaştırılacaktır.
  • Kargo Teslimat Süresi Gönderilecek Bölgeye Göre 1-3 İş Günü Aralığında Değişmektedir.
  • Ağırlık: 9, 98 gram

 

 

Hilye-i Şerif  Arapça Okunuşu

Bismillahirrahmanirrahim

Kane ali radiyallahü anhü iza ve safennebiyye sallallahü aleyhi ve selleme gale: lem yekün biddavilil mümmeğidi vela bil gasiril müteredidi ve kane rabaten minel gavmi velem yekün bilcağdilgadadi vela bissebidi kane cagden racilen velem yekün bilmüddahhemi vela bil mükelsemi ve kane fil vechi tedvirun ebyedu müşrabün ed acül ayneyni ehdebü el eşferi celilül müşaşi velketedi ecradü zü mesru betin şesnül keffeyni velgada meyni iza mşa tegallea ke ennema yemşi fi sabebin ve izel tefete mea beyne ketifeyhi hatemünnübvve ti ve hüve hatemünnebiyyine ecvedünnasi keffa ve eşrahuhüm sadran ve esdagunnasi lehceten ve el yenühüm ariketen ve ekra mühüm ışraten men ra ahu bediheten ha behu ve men haledahü marifeten ehabbehu yegulü na ıtühü lem era gablehü vela bagdehu mislehu

 

 

Hilye-i Şerif  Türkçe Anlamı

Resulullah (s.a.v.) ne dikkat çekecek kadar uzun nede göze batacak kadar kısa idi. Halkın orta boylusu idi. Saçları ne kıvırcık ne tam düz idi; orta kıvırcıklıkta idi. Tıknaz değildi, yüzü de yuvarlak idi. Rengi kırmızıya çalan bir beyazlıkta idi. Gözlerinin siyahı çok siyahtı. Kirpikleri uzundu. El ve ayakları dolgundudu. Yürüdüğünde yokuştan iner gibi hızlıca yürürdü. Bir tarafa döndüğünde vücüdu ile dönerdi. İki kürek kemiği arasında peygamberlik mührü vardı. Peygamberlerin Sonucusu idi. İnsanların en cömerti idi. İnsanların arasında kalbi en rahat olanı idi. Lehçesi en doğru, tabiatı en yumuşak ve insanlar ile muaşereti en ikramlı olanı idi. O'nu ansızın gören ondan korkardı. O'nu tanıyan ise severdi. O'nu anlatmaya çalışan anlatmaktan aciz kalınca; "Ne O'ndan önce nede O'ndan sonra bir benzeri görmedim" derdi. Allah'ım Rahbet Peygamberi ve ümmetin şefaatçisi olan Hazret-i Muhammed'e ve bütün tertermiz âline ve ashabına ve bütün nebilere ve resullere rahmet ve emniyet indir.

 

Hilye-i Şerif Nedir? Tüm Detaylarıyla İncelemek İçin hilye-i şerif nedir isimli blog yazımızı okuyabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR