Hz Süleyman Mührü İşlemeli Eskitme Desenli Gümüş Yüzük
Hz Süleyman Mührü İşlemeli Eskitme Desenli Gümüş Yüzük

Hz Süleyman Mührü İşlemeli Eskitme Desenli Gümüş Yüzük (DEY01244)

İndirim Oranı : %16 İndirim
Fiyat : $62.17
İndirimli : $52.17
1
ADET :

Hz Süleyman Mührü İşlemeli Eskitme Desenli Gümüş Yüzük Özellikleri

 

 

Üzerinde bu mührün nakşedildiği yüzüğü önce Hazret-i Adem (a.s)'ın kullandığı ve yeryüzüne getirirken cennette bıraktığı, sonrasında Hazret-i Cebrail (a.s) tarafından Allah'ın izniyle Hz. Davud (a.s)'a ve en nihayetinde, liyakat göze teilerek Oğlu Hazret-i Süleyman (a.s)'a verdildiği rivayet edilmektedir. Yüce Allah'ın sıfatlarını sembolize eden bu yıldız veya mühür, her şeyden önce Rahmani bir sembol veya remzdir. Ayrıca bir sürü kavramı da temsil eder. Mührü Süleyman yüzük modelindeki sembolün Allah'tan olduğunu kanıtlayan en büyük delil, bir kar tanesinde nakşedilmiş olmasıdır. 

 

Mührü Süleyman altıgen bir yıldızdır. Her köşesinin manen bazı peygamberleri temsil ettiği söylenmektedir. Hz. Süleyman'dan sonra dünya üzerinde birçok millet Mührü Süleyman'ı kutsal kabul ederek kullanmıştır. FAKAT SÜLEYMAN MÜHRÜ KESİNLİKLE YAHUDİ SEMBOLÜ DEĞİLDİR, TAM TERSİ MÜSLÜMANLARIN KUTSAL SEMBOLÜDÜR. 

 

Geçmiş zamanlarda müslümanların çok yaygın kullandığı Süleyman Mührü olarak bilinen bu Rahmani sembole tarihimizin her kısmında rastlayabiliyoruz. Camilerin tavanında, duvarlarda ve cam süslemelerinde de sıkça Mühr-ü Süleyman yıldızını görmek mümkündür.

 

Şimdilerde Süleyman Mührü yüzük, kolye ve bileklik olarak her daim üzerimizde taşıdığımız bu sembolü Osmanlı denizcisi rüzgara hakim olmak anlamına geldiği için denizlerde dolaştığı donanmasının bayraklarında da kullanmıştır.

 

Ayrıca Osmanlı İmparatorluğunun padişahları kılıç, giysi, kolye ve yüzüklerinde de bu sembolü tılsımlaştırıp kullanmayı tercih etmişlerdir. 

 

Süleyman Mührü yüzük üzerindeki Rahmani sembolde Allah'ın dışında meleklerin ve bazı insanların bildiği İsm-i Azam duası yer almaktadır. Süleyman Mührü yüzük öyle Rahmani ve tılsımlı bir yüzüktür ki sadece sayılı kişi ve meleklerin bildiği Allah'ın saklı ismini (İsm-i Azam duası) içerisinde barındırır. 

 

"Yüzük Kimdeyse Süleyman Odur" rivayet edilmektedir.

 

Bu mührü üzerinde bulunduran kim olursa her şeye galip gelir ve herkesin saygısını kazanır. Kaza, bela, hastalık ve kötülüklerden Allah'ın izniyle uzaklaşır.

 

Doğrusunu yalnızca Yüce Allah bilir...

 

 

 

  • Üzeri Hz Süleyman Mührü Motifi ile Yanları ise Eskitme Metodu ile Süslenmiştir.
  • Yüzük Tamamı ile 925 Ayar Gümüş Madeninden Üretilmiştir.
  • Ürünlerimizin İçerisinde Diriliş Takı Logomuz Bulunmaktadır.
  • Farklı Renk ve Desen Seçenekleri İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
  • Siparişiniz Diriliş Takı Özel Hediye Kutusu İçerisinde Hediye Paketi Olarak Gönderilmektedir.
  • Hediye Gönderileriniz İçin Özel Bir Notunuz Var İse Siparişiniz Sırasında Bize Belirtebilirsiniz.
  • Gümüş Yüzüğünüzün Bakımını Kolaylıkla Yapabilmeniz İçin Gümüş Parlatma Bezi Firmamızın Hediyesi Olarak Kargonuz İçerisinde Size Ulaştırılacaktır.
  • Kargo Teslimat Süresi Gönderilecek Bölgeye Göre 1-3 İş Günü Aralığında Değişmektedir.
  • Ürün 21,54 Gram’dır.

 

Benzer Ürünler
Etiketler
Hz Süleyman, Hz Süleyman Mührü, Hz Süleyman Mührü İşlemeli, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Eskitme, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Eskitme Desenli, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Eskitme Desenli Gümüş, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Eskitme Desenli Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Eskitme Desenli Yüzük, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Eskitme Gümüş, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Eskitme Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Eskitme Yüzük, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Desenli, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Desenli Gümüş, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Desenli Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Desenli Yüzük, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Yüzük, Hz Süleyman Mührü Eskitme, Hz Süleyman Mührü Eskitme Desenli, Hz Süleyman Mührü Eskitme Desenli Gümüş, Hz Süleyman Mührü Eskitme Desenli Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü Eskitme Desenli Yüzük, Hz Süleyman Mührü Eskitme Gümüş, Hz Süleyman Mührü Eskitme Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü Eskitme Yüzük, Hz Süleyman Mührü Desenli, Hz Süleyman Mührü Desenli Gümüş, Hz Süleyman Mührü Desenli Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü Desenli Yüzük, Hz Süleyman Mührü Gümüş, Hz Süleyman Mührü Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü Yüzük, Hz Süleyman İşlemeli, Hz Süleyman İşlemeli Eskitme, Hz Süleyman İşlemeli Eskitme Desenli, Hz Süleyman İşlemeli Eskitme Desenli Gümüş, Hz Süleyman İşlemeli Eskitme Desenli Gümüş Yüzük, Hz Süleyman İşlemeli Eskitme Desenli Yüzük, Hz Süleyman İşlemeli Eskitme Gümüş, Hz Süleyman İşlemeli Eskitme Gümüş Yüzük, Hz Süleyman İşlemeli Eskitme Yüzük, Hz Süleyman İşlemeli Desenli, Hz Süleyman İşlemeli Desenli Gümüş, Hz Süleyman İşlemeli Desenli Gümüş Yüzük, Hz Süleyman İşlemeli Desenli Yüzük, Hz Süleyman İşlemeli Gümüş, Hz Süleyman İşlemeli Gümüş Yüzük, Hz Süleyman İşlemeli Yüzük, Hz Süleyman Eskitme,