Hz Süleyman Mührü İşlemeli Mavi Mineli Gümüş Erkek Yüzük
Hz Süleyman Mührü İşlemeli Mavi Mineli Gümüş Erkek Yüzük
Hz Süleyman Mührü İşlemeli Mavi Mineli Gümüş Erkek Yüzük

Hz Süleyman Mührü İşlemeli Mavi Mineli Gümüş Erkek Yüzük (DEY0800)

İndirim Oranı : %21 İndirim
Fiyat : ₺1.677,91
İndirimli : ₺1.318,97
Güvence Logolar
1
ADET :

Hz Süleyman Mührü İşlemeli Mavi Mineli Gümüş Erkek Yüzük

 

Üzerinde bu mührün nakşedildiği yüzüğü önce Hazret-i Adem (a.s)'ın kullandığı ve yeryüzüne getirirken cennette bıraktığı, sonrasında Hazret-i Cebrail (a.s) tarafından Allah'ın izniyle Hz. Davud (a.s)'a ve en nihayetinde, liyakat göze teilerek Oğlu Hazret-i Süleyman (a.s)'a verdildiği rivayet edilmektedir. Yüce Allah'ın sıfatlarını sembolize eden bu yıldız veya mühür, her şeyden önce Rahmani bir sembol veya remzdir. Ayrıca bir sürü kavramı da temsil eder. Mührü Süleyman yüzük modelindeki sembolün Allah'tan olduğunu kanıtlayan en büyük delil, bir kar tanesinde nakşedilmiş olmasıdır. 

 

Mührü Süleyman altıgen bir yıldızdır. Her köşesinin manen bazı peygamberleri temsil ettiği söylenmektedir. Hz. Süleyman'dan sonra dünya üzerinde birçok millet Mührü Süleyman'ı kutsal kabul ederek kullanmıştır. FAKAT SÜLEYMAN MÜHRÜ KESİNLİKLE YAHUDİ SEMBOLÜ DEĞİLDİR, TAM TERSİ MÜSLÜMANLARIN KUTSAL SEMBOLÜDÜR. 

 

Geçmiş zamanlarda müslümanların çok yaygın kullandığı Süleyman Mührü olarak bilinen bu Rahmani sembole tarihimizin her kısmında rastlayabiliyoruz. Camilerin tavanında, duvarlarda ve cam süslemelerinde de sıkça Mühr-ü Süleyman yıldızını görmek mümkündür.

 

Şimdilerde Süleyman Mührü yüzük, kolye ve bileklik olarak her daim üzerimizde taşıdığımız bu sembolü Osmanlı denizcisi rüzgara hakim olmak anlamına geldiği için denizlerde dolaştığı donanmasının bayraklarında da kullanmıştır.

 

Ayrıca Osmanlı İmparatorluğunun padişahları kılıç, giysi, kolye ve yüzüklerinde de bu sembolü tılsımlaştırıp kullanmayı tercih etmişlerdir. 

 

Süleyman Mührü yüzük üzerindeki Rahmani sembolde Allah'ın dışında meleklerin ve bazı insanların bildiği İsm-i Azam duası yer almaktadır. Süleyman Mührü yüzük öyle Rahmani ve tılsımlı bir yüzüktür ki sadece sayılı kişi ve meleklerin bildiği Allah'ın saklı ismini (İsm-i Azam duası) içerisinde barındırır. 

 

"Yüzük Kimdeyse Süleyman Odur" rivayet edilmektedir.

 

Bu mührü üzerinde bulunduran kim olursa her şeye galip gelir ve herkesin saygısını kazanır. Kaza, bela, hastalık ve kötülüklerden Allah'ın izniyle uzaklaşır.

 

Doğrusunu yalnızca Yüce Allah bilir...


Yüzük Tamamı ile 925 Ayar Gümüş Madeninden Üretilmiştir.
Ürünlerimizin İçerisinde Diriliş Takı Logomuz Bulunmaktadır.
Farklı Renk ve Desen Seçenekleri İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
Siparişiniz Diriliş Takı Özel Hediye Kutusu İçerisinde Hediye Paketi Olarak Gönderilmektedir.
Hediye Gönderileriniz İçin Özel Bir Notunuz Var İse Siparişiniz Sırasında Bize Belirtebilirsiniz.
Gümüş Yüzüğünüzün Bakımını Kolaylıkla Yapabilmeniz İçin Gümüş Parlatma Bezi Firmamızın Hediyesi Olarak Kargonuz İçerisinde Size Ulaştırılacaktır.
Kargo Teslimat Süresi Gönderilecek Bölgeye Göre 1-3 İş Günü Aralığında Değişmektedir.
Ürün Ağırlığı: 14,73 gr.

 

RENK
Mavi
Etiketler
Hz Süleyman, Hz Süleyman Mührü, Hz Süleyman Mührü İşlemeli, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Mavi, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Mavi Mineli, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Mavi Mineli Gümüş, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Mavi Mineli Gümüş Erkek, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Mavi Mineli Gümüş Erkek Yüzük, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Mavi Mineli Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Mavi Mineli Erkek, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Mavi Mineli Erkek Yüzük, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Mavi Mineli Yüzük, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Mavi Gümüş, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Mavi Gümüş Erkek, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Mavi Gümüş Erkek Yüzük, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Mavi Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Mavi Erkek, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Mavi Erkek Yüzük, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Mavi Yüzük, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Mineli, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Mineli Gümüş, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Mineli Gümüş Erkek, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Mineli Gümüş Erkek Yüzük, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Mineli Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Mineli Erkek, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Mineli Erkek Yüzük, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Mineli Yüzük, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Erkek, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Erkek Yüzük, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Erkek, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Erkek Yüzük, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Yüzük, Hz Süleyman Mührü Mavi, Hz Süleyman Mührü Mavi Mineli, Hz Süleyman Mührü Mavi Mineli Gümüş, Hz Süleyman Mührü Mavi Mineli Gümüş Erkek, Hz Süleyman Mührü Mavi Mineli Gümüş Erkek Yüzük, Hz Süleyman Mührü Mavi Mineli Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü Mavi Mineli Erkek, Hz Süleyman Mührü Mavi Mineli Erkek Yüzük, Hz Süleyman Mührü Mavi Mineli Yüzük, Hz Süleyman Mührü Mavi Gümüş, Hz Süleyman Mührü Mavi Gümüş Erkek, Hz Süleyman Mührü Mavi Gümüş Erkek Yüzük, Hz Süleyman Mührü Mavi Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü Mavi Erkek, Hz Süleyman Mührü Mavi Erkek Yüzük, Hz Süleyman Mührü Mavi Yüzük,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR