Hz Süleyman Mührü İşlemeli Zirkon Taşlı Gümüş Yüzük Yeşil
Hz Süleyman Mührü İşlemeli Zirkon Taşlı Gümüş Yüzük Yeşil
Hz Süleyman Mührü İşlemeli Zirkon Taşlı Gümüş Erkek Yüzük Yeşil
Hz Süleyman Mührü İşlemeli Zirkon Taşlı Gümüş Erkek Yüzük Yeşil
Hz Süleyman Mührü İşlemeli Zirkon Taşlı Gümüş Erkek Yüzük Yeşil

Hz Süleyman Mührü İşlemeli Zirkon Taşlı Gümüş Yüzük Yeşil (DEY0788Y)

İndirim Oranı : %18 İndirim
Fiyat : ₺1.715,05(KDV Dahil)
İndirimli : ₺1.407,51(KDV Dahil)
Güvence Logolar
1
ADET :

Hz Süleyman Mührü İşlemeli Zirkon Taşlı Gümüş Yüzük Yeşil

 

Üzerinde bu mührün nakşedildiği yüzüğü önce Hazret-i Adem (a.s)'ın kullandığı ve yeryüzüne getirirken cennette bıraktığı, sonrasında Hazret-i Cebrail (a.s) tarafından Allah'ın izniyle Hz. Davud (a.s)'a ve en nihayetinde, liyakat göze teilerek Oğlu Hazret-i Süleyman (a.s)'a verdildiği rivayet edilmektedir. Yüce Allah'ın sıfatlarını sembolize eden bu yıldız veya mühür, her şeyden önce Rahmani bir sembol veya remzdir. Ayrıca bir sürü kavramı da temsil eder. Mührü Süleyman yüzük modelindeki sembolün Allah'tan olduğunu kanıtlayan en büyük delil, bir kar tanesinde nakşedilmiş olmasıdır. 

 

Mührü Süleyman altıgen bir yıldızdır. Her köşesinin manen bazı peygamberleri temsil ettiği söylenmektedir. Hz. Süleyman'dan sonra dünya üzerinde birçok millet Mührü Süleyman'ı kutsal kabul ederek kullanmıştır. FAKAT SÜLEYMAN MÜHRÜ KESİNLİKLE YAHUDİ SEMBOLÜ DEĞİLDİR, TAM TERSİ MÜSLÜMANLARIN KUTSAL SEMBOLÜDÜR. 

 

Geçmiş zamanlarda müslümanların çok yaygın kullandığı Süleyman Mührü olarak bilinen bu Rahmani sembole tarihimizin her kısmında rastlayabiliyoruz. Camilerin tavanında, duvarlarda ve cam süslemelerinde de sıkça Mühr-ü Süleyman yıldızını görmek mümkündür.

 

Şimdilerde Süleyman Mührü yüzük, kolye ve bileklik olarak her daim üzerimizde taşıdığımız bu sembolü Osmanlı denizcisi rüzgara hakim olmak anlamına geldiği için denizlerde dolaştığı donanmasının bayraklarında da kullanmıştır.

 

Ayrıca Osmanlı İmparatorluğunun padişahları kılıç, giysi, kolye ve yüzüklerinde de bu sembolü tılsımlaştırıp kullanmayı tercih etmişlerdir. 

 

Süleyman Mührü yüzük üzerindeki Rahmani sembolde Allah'ın dışında meleklerin ve bazı insanların bildiği İsm-i Azam duası yer almaktadır. Süleyman Mührü yüzük öyle Rahmani ve tılsımlı bir yüzüktür ki sadece sayılı kişi ve meleklerin bildiği Allah'ın saklı ismini (İsm-i Azam duası) içerisinde barındırır. 

 

"Yüzük Kimdeyse Süleyman Odur" rivayet edilmektedir.

 

Bu mührü üzerinde bulunduran kim olursa her şeye galip gelir ve herkesin saygısını kazanır. Kaza, bela, hastalık ve kötülüklerden Allah'ın izniyle uzaklaşır.

 

Doğrusunu yalnızca Yüce Allah bilir...

 

  • Üzerinde Süleyman Mührü ve Yanları Osmanlı Tuğra ve Ay Yıldız ile Süslenmiştir.
  • Yüzük Tamamı ile 925 Ayar Gümüş Madeninden Üretilmiştir.
  • Ürünlerimizin İçerisinde Diriliş Takı Logomuz Bulunmaktadır.
  • Farklı Renk ve Desen Seçenekleri İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
  • Siparişiniz Diriliş Takı Özel Hediye Kutusu İçerisinde Hediye Paketi Olarak Gönderilmektedir.
  • Hediye Gönderileriniz İçin Özel Bir Notunuz Var İse Siparişiniz Sırasında Bize Belirtebilirsiniz.
  • Gümüş Yüzüğünüzün Bakımını Kolaylıkla Yapabilmeniz İçin Gümüş Parlatma Bezi Firmamızın Hediyesi Olarak Kargonuz İçerisinde Size Ulaştırılacaktır.
  • Kargo Teslimat Süresi Gönderilecek Bölgeye Göre 1-3 İş Günü Aralığında Değişmektedir.
  • Ürün 15,75 Gram’dır.

 

Zirkon Taşı Faydaları Nelerdir?

 

 

Hafıza ve zihnin güçlenmesine yardımcı olur.
Hastalıkların iyileşme evresini hızlandırmada etkilidir.
Ülser tedavisinde fayda sağlar.
Kalp hastalığı ve epilepsi tedavisi için önerilir.
Kapalı çakraları açar ve auranın canlanmasını sağlar.
Sindirim sisteminin düzenlenmesine yardımcı olur.
Taşıyan kişiye enerji verir.
Kolayca uyumayı sağlar. Kötü rüya ve kabuslardan uzak tutulmasına yardımcı olur.
Zinde kalmanızı sağlar.
Duygu dalgalanmalarında pozitif etkileri bulunmaktadır. Aşırı duygusal tepkileri önleyerek sakin ve huzurlu olunmasında etkilidir.
Üst solunum yollarında oluşan hastalıklardan korur.
İştah açar ve kilo alamayan kişilere yardımcı olur.
Takanları koruyucu ve kollayıcı özellikleri bulunmaktadır.
Cildin parlak ve güzel kalmasını sağlar.

 

RENK
Yeşil
Etiketler
Hz Süleyman, Hz Süleyman Mührü, Hz Süleyman Mührü İşlemeli, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Zirkon, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Zirkon Taşlı, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Zirkon Taşlı Gümüş, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Zirkon Taşlı Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Zirkon Taşlı Gümüş Yüzük Yeşil, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Zirkon Taşlı Gümüş Yeşil, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Zirkon Taşlı Yüzük, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Zirkon Taşlı Yüzük Yeşil, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Zirkon Taşlı Yeşil, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Zirkon Gümüş, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Zirkon Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Zirkon Gümüş Yüzük Yeşil, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Zirkon Gümüş Yeşil, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Zirkon Yüzük, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Zirkon Yüzük Yeşil, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Zirkon Yeşil, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Taşlı, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Taşlı Gümüş, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Taşlı Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Taşlı Gümüş Yüzük Yeşil, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Taşlı Gümüş Yeşil, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Taşlı Yüzük, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Taşlı Yüzük Yeşil, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Taşlı Yeşil, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Yüzük Yeşil, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Yeşil, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Yüzük, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Yüzük Yeşil, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Yeşil, Hz Süleyman Mührü Zirkon, Hz Süleyman Mührü Zirkon Taşlı, Hz Süleyman Mührü Zirkon Taşlı Gümüş, Hz Süleyman Mührü Zirkon Taşlı Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü Zirkon Taşlı Gümüş Yüzük Yeşil, Hz Süleyman Mührü Zirkon Taşlı Gümüş Yeşil, Hz Süleyman Mührü Zirkon Taşlı Yüzük, Hz Süleyman Mührü Zirkon Taşlı Yüzük Yeşil, Hz Süleyman Mührü Zirkon Taşlı Yeşil, Hz Süleyman Mührü Zirkon Gümüş, Hz Süleyman Mührü Zirkon Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü Zirkon Gümüş Yüzük Yeşil, Hz Süleyman Mührü Zirkon Gümüş Yeşil, Hz Süleyman Mührü Zirkon Yüzük, Hz Süleyman Mührü Zirkon Yüzük Yeşil, Hz Süleyman Mührü Zirkon Yeşil,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR