Hz Süleyman Mührü Kalem Motifli Gümüş Yüzük
Hz Süleyman Mührü Kalem Motifli Gümüş Yüzük
Hz Süleyman Mührü Kalem Motifli Gümüş Yüzük
Hz Süleyman Mührü Kalem Motifli Gümüş Yüzük
Hz Süleyman Mührü Kalem Motifli Gümüş Yüzük
Hz Süleyman Mührü Kalem Motifli Gümüş Yüzük
Hz Süleyman Mührü Kalem Motifli Gümüş Yüzük
Hz Süleyman Mührü Kalem Motifli Gümüş Yüzük
Hz Süleyman Mührü Kalem Motifli Gümüş Yüzük
Hz Süleyman Mührü Kalem Motifli Gümüş Yüzük

Hz Süleyman Mührü Kalem Motifli Gümüş Yüzük (DEY0879)

İndirim Oranı : %22 İndirim
Fiyat : ₺1.567,62
İndirimli : ₺1.226,94
Güvence Logolar
1
ADET :

Hz. Süleyman Mührü Kalem Motifli Gümüş Erkek Yüzük 

 

Üzerinde bu mührün nakşedildiği yüzüğü önce Hazret-i Adem (a.s)'ın kullandığı ve yeryüzüne getirirken cennette bıraktığı, sonrasında Hazret-i Cebrail (a.s) tarafından Allah'ın izniyle Hz. Davud (a.s)'a ve en nihayetinde, liyakat göze teilerek Oğlu Hazret-i Süleyman (a.s)'a verdildiği rivayet edilmektedir. Yüce Allah'ın sıfatlarını sembolize eden bu yıldız veya mühür, her şeyden önce Rahmani bir sembol veya remzdir. Ayrıca bir sürü kavramı da temsil eder. Mührü Süleyman yüzük modelindeki sembolün Allah'tan olduğunu kanıtlayan en büyük delil, bir kar tanesinde nakşedilmiş olmasıdır. 

 

Mührü Süleyman altıgen bir yıldızdır. Her köşesinin manen bazı peygamberleri temsil ettiği söylenmektedir. Hz. Süleyman'dan sonra dünya üzerinde birçok millet Mührü Süleyman'ı kutsal kabul ederek kullanmıştır. FAKAT SÜLEYMAN MÜHRÜ KESİNLİKLE YAHUDİ SEMBOLÜ DEĞİLDİR, TAM TERSİ MÜSLÜMANLARIN KUTSAL SEMBOLÜDÜR. 

 

Geçmiş zamanlarda müslümanların çok yaygın kullandığı Süleyman Mührü olarak bilinen bu Rahmani sembole tarihimizin her kısmında rastlayabiliyoruz. Camilerin tavanında, duvarlarda ve cam süslemelerinde de sıkça Mühr-ü Süleyman yıldızını görmek mümkündür.

 

Şimdilerde Süleyman Mührü yüzük, kolye ve bileklik olarak her daim üzerimizde taşıdığımız bu sembolü Osmanlı denizcisi rüzgara hakim olmak anlamına geldiği için denizlerde dolaştığı donanmasının bayraklarında da kullanmıştır.

 

Ayrıca Osmanlı İmparatorluğunun padişahları kılıç, giysi, kolye ve yüzüklerinde de bu sembolü tılsımlaştırıp kullanmayı tercih etmişlerdir. 

 

Süleyman Mührü yüzük üzerindeki Rahmani sembolde Allah'ın dışında meleklerin ve bazı insanların bildiği İsm-i Azam duası yer almaktadır. Süleyman Mührü yüzük öyle Rahmani ve tılsımlı bir yüzüktür ki sadece sayılı kişi ve meleklerin bildiği Allah'ın saklı ismini (İsm-i Azam duası) içerisinde barındırır. 

 

"Yüzük Kimdeyse Süleyman Odur" rivayet edilmektedir.

 

Bu mührü üzerinde bulunduran kim olursa her şeye galip gelir ve herkesin saygısını kazanır. Kaza, bela, hastalık ve kötülüklerden Allah'ın izniyle uzaklaşır.

 

Doğrusunu yalnızca Yüce Allah bilir...

 

  • Üzerinde Süleyman Mührü ve Yanları Kalem Motifleri ile Süslenmiştir.
  • Yüzük Tamamı ile 925 Ayar Gümüş Madeninden Üretilmiştir.
  • Ürünlerimizin İçerisinde Diriliş Takı Logomuz Bulunmaktadır.
  • Farklı Renk ve Desen Seçenekleri İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
  • Siparişiniz Diriliş Takı Özel Hediye Kutusu İçerisinde Hediye Paketi Olarak Gönderilmektedir.
  • Hediye Gönderileriniz İçin Özel Bir Notunuz Var İse Siparişiniz Sırasında Bize Belirtebilirsiniz.
  • Gümüş Yüzüğünüzün Bakımını Kolaylıkla Yapabilmeniz İçin Gümüş Parlatma Bezi Firmamızın Hediyesi Olarak Kargonuz İçerisinde Size Ulaştırılacaktır.
  • Kargo Teslimat Süresi Gönderilecek Bölgeye Göre 1-3 İş Günü Aralığında Değişmektedir.
  • Ürün 13,63 Gram’dır.

 

Etiketler
Hz Süleyman, Hz Süleyman Mührü, Hz Süleyman Mührü Kalem, Hz Süleyman Mührü Kalem Motifli, Hz Süleyman Mührü Kalem Motifli Gümüş, Hz Süleyman Mührü Kalem Motifli Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü Kalem Motifli Yüzük, Hz Süleyman Mührü Kalem Gümüş, Hz Süleyman Mührü Kalem Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü Kalem Yüzük, Hz Süleyman Mührü Motifli, Hz Süleyman Mührü Motifli Gümüş, Hz Süleyman Mührü Motifli Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü Motifli Yüzük, Hz Süleyman Mührü Gümüş, Hz Süleyman Mührü Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü Yüzük, Hz Süleyman Kalem, Hz Süleyman Kalem Motifli, Hz Süleyman Kalem Motifli Gümüş, Hz Süleyman Kalem Motifli Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Kalem Motifli Yüzük, Hz Süleyman Kalem Gümüş, Hz Süleyman Kalem Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Kalem Yüzük, Hz Süleyman Motifli, Hz Süleyman Motifli Gümüş, Hz Süleyman Motifli Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Motifli Yüzük, Hz Süleyman Gümüş, Hz Süleyman Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Yüzük, Hz Mührü, Hz Mührü Kalem, Hz Mührü Kalem Motifli, Hz Mührü Kalem Motifli Gümüş, Hz Mührü Kalem Motifli Gümüş Yüzük, Hz Mührü Kalem Motifli Yüzük, Hz Mührü Kalem Gümüş, Hz Mührü Kalem Gümüş Yüzük, Hz Mührü Kalem Yüzük, Hz Mührü Motifli, Hz Mührü Motifli Gümüş, Hz Mührü Motifli Gümüş Yüzük, Hz Mührü Motifli Yüzük, Hz Mührü Gümüş, Hz Mührü Gümüş Yüzük, Hz Mührü Yüzük, Hz Kalem, Hz Kalem Motifli,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR