Hz Süleyman Mührü Motifli İşlemeli Gümüş Kolye
Hz Süleyman Mührü Motifli İşlemeli Gümüş Kolye
Hz Süleyman Mührü Motifli İşlemeli Gümüş Kolye
Hz Süleyman Mührü Motifli İşlemeli Gümüş Kolye
Hz Süleyman Mührü Motifli İşlemeli Gümüş Kolye

Hz Süleyman Mührü Motifli İşlemeli Gümüş Kolye (DK0115)

İndirim Oranı : %26 İndirim
Fiyat : ₺1.711,10
İndirimli : ₺1.262,81
Güvence Logolar
1
ADET :

Hz Süleyman Mührü Motifli İşlemeli Gümüş Kolye

 

 

 

Üzerinde bu mührün nakşedildiği yüzüğü önce Hazret-i Adem (a.s)'ın kullandığı ve yeryüzüne getirirken cennette bıraktığı, sonrasında Hazret-i Cebrail (a.s) tarafından Allah'ın izniyle Hz. Davud (a.s)'a ve en nihayetinde, liyakat gözetilerek Oğlu Hazret-i Süleyman (a.s)'a verdildiği rivayet edilmektedir. Yüce Allah'ın sıfatlarını sembolize eden bu yıldız veya mühür, her şeyden önce Rahmani bir sembol veya remzdir. Ayrıca bir sürü kavramı da temsil eder. Mührü Süleyman kolye modelindeki sembolün Allah'tan olduğunu kanıtlayan en büyük delil, bir kar tanesinde nakşedilmiş olmasıdır. 

 

Mührü Süleyman altıgen bir yıldızdır. Her köşesinin manen bazı peygamberleri temsil ettiği söylenmektedir. Hz. Süleyman'dan sonra dünya üzerinde birçok millet Mührü Süleyman'ı kutsal kabul ederek kullanmıştır. FAKAT SÜLEYMAN MÜHRÜ KESİNLİKLE YAHUDİ SEMBOLÜ DEĞİLDİR, TAM TERSİ MÜSLÜMANLARIN KUTSAL SEMBOLÜDÜR. 

 

Geçmiş zamanlarda Müslümanların çok yaygın kullandığı Süleyman Mührü olarak bilinen bu Rahmani sembole tarihimizin her kısmında rastlayabiliyoruz. Camilerin tavanında, duvarlarda ve cam süslemelerinde de sıkça Mühr-ü Süleyman yıldızını görmek mümkündür.

 

Şimdilerde Süleyman Mührü kolye, yüzük ve bileklik olarak her daim üzerimizde taşıdığımız bu sembolü Osmanlı denizcisi rüzgara hakim olmak anlamına geldiği için denizlerde dolaştığı donanmasının bayraklarında da kullanmıştır.

 

Ayrıca Osmanlı İmparatorluğunun padişahları kılıç, giysi, kolye ve yüzüklerinde de bu sembolü tılsımlaştırıp kullanmayı tercih etmişlerdir. 

 

Süleyman Mührü kolye üzerindeki Rahmani sembolde Allah'ın dışında meleklerin ve bazı insanların bildiği İsm-i Azam duası yer almaktadır. Süleyman Mührü kolye öyle Rahmani ve tılsımlı bir kolyedir ki sadece sayılı kişi ve meleklerin bildiği Allah'ın saklı ismini (İsm-i Azam duası) içerisinde barındırır. 

 

Bu mührü üzerinde bulunduran kim olursa her şeye galip gelir ve herkesin saygısını kazanır. Kaza, bela, hastalık ve kötülüklerden Allah'ın izniyle uzaklaşır.

 

Doğrusunu yalnızca Yüce Allah bilir...

 

 

  • Hz. Süleyman Mührü Motifi İşlemesi ile Süslenmiştir.
  • Kolye Tamamı ile 925 Ayar Gümüş Madeninden Üretilmiştir.
  • Ürünlerimizin Arkasında Diriliş Takı Logomuz Bulunmaktadır.
  • Farklı Renk ve Desen Seçenekleri İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
  • Siparişiniz Diriliş Takı Özel Hediye Kutusu İçerisinde Hediye Paketi Olarak Gönderilmektedir.
  • Hediye Gönderileriniz İçin Özel Bir Notunuz Var İse Siparişiniz Sırasında Bize Belirtebilirsiniz.
  • Gümüş Kolyenizin Bakımını Kolaylıkla Yapabilmeniz İçin Gümüş Parlatma Bezi Firmamızın Hediyesi Olarak Kargonuz İçerisinde Size Ulaştırılacaktır.
  • Kargo Teslimat Süresi Gönderilecek Bölgeye Göre 1-3 İş Günü Aralığında Değişmektedir.
  • 55cm Zinciri İle Birlikte Gönderilmektedir. 
Etiketler
Hz Süleyman, Hz Süleyman Mührü, Hz Süleyman Mührü Motifli, Hz Süleyman Mührü Motifli İşlemeli, Hz Süleyman Mührü Motifli İşlemeli Gümüş, Hz Süleyman Mührü Motifli İşlemeli Gümüş Kolye, Hz Süleyman Mührü Motifli İşlemeli Kolye, Hz Süleyman Mührü Motifli Gümüş, Hz Süleyman Mührü Motifli Gümüş Kolye, Hz Süleyman Mührü Motifli Kolye, Hz Süleyman Mührü İşlemeli, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Kolye, Hz Süleyman Mührü İşlemeli Kolye, Hz Süleyman Mührü Gümüş, Hz Süleyman Mührü Gümüş Kolye, Hz Süleyman Mührü Kolye, Hz Süleyman Motifli, Hz Süleyman Motifli İşlemeli, Hz Süleyman Motifli İşlemeli Gümüş, Hz Süleyman Motifli İşlemeli Gümüş Kolye, Hz Süleyman Motifli İşlemeli Kolye, Hz Süleyman Motifli Gümüş, Hz Süleyman Motifli Gümüş Kolye, Hz Süleyman Motifli Kolye, Hz Süleyman İşlemeli, Hz Süleyman İşlemeli Gümüş, Hz Süleyman İşlemeli Gümüş Kolye, Hz Süleyman İşlemeli Kolye, Hz Süleyman Gümüş, Hz Süleyman Gümüş Kolye, Hz Süleyman Kolye, Hz Mührü, Hz Mührü Motifli, Hz Mührü Motifli İşlemeli, Hz Mührü Motifli İşlemeli Gümüş, Hz Mührü Motifli İşlemeli Gümüş Kolye, Hz Mührü Motifli İşlemeli Kolye, Hz Mührü Motifli Gümüş, Hz Mührü Motifli Gümüş Kolye, Hz Mührü Motifli Kolye, Hz Mührü İşlemeli, Hz Mührü İşlemeli Gümüş, Hz Mührü İşlemeli Gümüş Kolye, Hz Mührü İşlemeli Kolye, Hz Mührü Gümüş, Hz Mührü Gümüş Kolye, Hz Mührü Kolye, Hz Motifli, Hz Motifli İşlemeli,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR