Hz Süleyman Mührü Motifli Mikro Taşlı Gümüş Yüzük
Hz Süleyman Mührü Motifli Mikro Taşlı Gümüş Yüzük
Hz Süleyman Mührü Motifli Mikro Taşlı Gümüş Yüzük

Hz Süleyman Mührü Motifli Mikro Taşlı Gümüş Yüzük (DEY0964)

İndirim Oranı : %23 İndirim
Fiyat : ₺1.410,88
İndirimli : ₺1.090,23
Güvence Logolar
1
ADET :

Hz Süleyman Mührü Motifli Mikro Taşlı Gümüş Yüzük

 

 

 

Üzerinde bu mührün nakşedildiği yüzüğü önce Hazret-i Adem (a.s)'ın kullandığı ve yeryüzüne getirirken cennette bıraktığı, sonrasında Hazret-i Cebrail (a.s) tarafından Allah'ın izniyle Hz. Davud (a.s)'a ve en nihayetinde, liyakat göze teilerek Oğlu Hazret-i Süleyman (a.s)'a verdildiği rivayet edilmektedir. Yüce Allah'ın sıfatlarını sembolize eden bu yıldız veya mühür, her şeyden önce Rahmani bir sembol veya remzdir. Ayrıca bir sürü kavramı da temsil eder. Mührü Süleyman yüzük modelindeki sembolün Allah'tan olduğunu kanıtlayan en büyük delil, bir kar tanesinde nakşedilmiş olmasıdır. 

 

Mührü Süleyman altıgen bir yıldızdır. Her köşesinin manen bazı peygamberleri temsil ettiği söylenmektedir. Hz. Süleyman'dan sonra dünya üzerinde birçok millet Mührü Süleyman'ı kutsal kabul ederek kullanmıştır. FAKAT SÜLEYMAN MÜHRÜ KESİNLİKLE YAHUDİ SEMBOLÜ DEĞİLDİR, TAM TERSİ MÜSLÜMANLARIN KUTSAL SEMBOLÜDÜR. 

 

Geçmiş zamanlarda müslümanların çok yaygın kullandığı Süleyman Mührü olarak bilinen bu Rahmani sembole tarihimizin her kısmında rastlayabiliyoruz. Camilerin tavanında, duvarlarda ve cam süslemelerinde de sıkça Mühr-ü Süleyman yıldızını görmek mümkündür.

 

Şimdilerde Süleyman Mührü yüzük, kolye ve bileklik olarak her daim üzerimizde taşıdığımız bu sembolü Osmanlı denizcisi rüzgara hakim olmak anlamına geldiği için denizlerde dolaştığı donanmasının bayraklarında da kullanmıştır.

 

Ayrıca Osmanlı İmparatorluğunun padişahları kılıç, giysi, kolye ve yüzüklerinde de bu sembolü tılsımlaştırıp kullanmayı tercih etmişlerdir. 

 

Süleyman Mührü yüzük üzerindeki Rahmani sembolde Allah'ın dışında meleklerin ve bazı insanların bildiği İsm-i Azam duası yer almaktadır. Süleyman Mührü yüzük öyle Rahmani ve tılsımlı bir yüzüktür ki sadece sayılı kişi ve meleklerin bildiği Allah'ın saklı ismini (İsm-i Azam duası) içerisinde barındırır. 

 

"Yüzük Kimdeyse Süleyman Odur" rivayet edilmektedir.

 

Bu mührü üzerinde bulunduran kim olursa her şeye galip gelir ve herkesin saygısını kazanır. Kaza, bela, hastalık ve kötülüklerden Allah'ın izniyle uzaklaşır.

 

Doğrusunu yalnızca Yüce Allah bilir...

 

 

 

  • Üzerinde Hz Süleyman Mührü İşlemeli ile Süslenmiştir.
  • Yüzük Tamamı ile 925 Ayar Gümüş Madeninden Üretilmiştir.
  • Ürünlerimizin İçerisinde Diriliş Takı Logomuz Bulunmaktadır.
  • Farklı Renk ve Desen Seçenekleri İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
  • Siparişiniz Diriliş Takı Özel Hediye Kutusu İçerisinde Hediye Paketi Olarak Gönderilmektedir.
  • Hediye Gönderileriniz İçin Özel Bir Notunuz Var İse Siparişiniz Sırasında Bize Belirtebilirsiniz.
  • Gümüş Yüzüğünüzün Bakımını Kolaylıkla Yapabilmeniz İçin Gümüş Parlatma Bezi Firmamızın Hediyesi Olarak Kargonuz İçerisinde Size Ulaştırılacaktır.
  • Kargo Teslimat Süresi Gönderilecek Bölgeye Göre 1-3 İş Günü Aralığında Değişmektedir.
  • Ürün 11,19 Gram’dır.

 

Zirkon Taşı Faydaları Nelerdir?

 

Hafıza ve zihnin güçlenmesine yardımcı olur.
Hastalıkların iyileşme evresini hızlandırmada etkilidir.
Ülser tedavisinde fayda sağlar.
Kalp hastalığı ve epilepsi tedavisi için önerilir.
Kapalı çakraları açar ve auranın canlanmasını sağlar.
Sindirim sisteminin düzenlenmesine yardımcı olur.
Taşıyan kişiye enerji verir.
Kolayca uyumayı sağlar. Kötü rüya ve kabuslardan uzak tutulmasına yardımcı olur.
Zinde kalmanızı sağlar.
Duygu dalgalanmalarında pozitif etkileri bulunmaktadır. Aşırı duygusal tepkileri önleyerek sakin ve huzurlu olunmasında etkilidir.
Üst solunum yollarında oluşan hastalıklardan korur.
İştah açar ve kilo alamayan kişilere yardımcı olur.
Takanları koruyucu ve kollayıcı özellikleri bulunmaktadır.
Cildin parlak ve güzel kalmasını sağlar.

 

Etiketler
Hz Süleyman, Hz Süleyman Mührü, Hz Süleyman Mührü Motifli, Hz Süleyman Mührü Motifli Mikro, Hz Süleyman Mührü Motifli Mikro Taşlı, Hz Süleyman Mührü Motifli Mikro Taşlı Gümüş, Hz Süleyman Mührü Motifli Mikro Taşlı Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü Motifli Mikro Taşlı Yüzük, Hz Süleyman Mührü Motifli Mikro Gümüş, Hz Süleyman Mührü Motifli Mikro Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü Motifli Mikro Yüzük, Hz Süleyman Mührü Motifli Taşlı, Hz Süleyman Mührü Motifli Taşlı Gümüş, Hz Süleyman Mührü Motifli Taşlı Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü Motifli Taşlı Yüzük, Hz Süleyman Mührü Motifli Gümüş, Hz Süleyman Mührü Motifli Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü Motifli Yüzük, Hz Süleyman Mührü Mikro, Hz Süleyman Mührü Mikro Taşlı, Hz Süleyman Mührü Mikro Taşlı Gümüş, Hz Süleyman Mührü Mikro Taşlı Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü Mikro Taşlı Yüzük, Hz Süleyman Mührü Mikro Gümüş, Hz Süleyman Mührü Mikro Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü Mikro Yüzük, Hz Süleyman Mührü Taşlı, Hz Süleyman Mührü Taşlı Gümüş, Hz Süleyman Mührü Taşlı Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü Taşlı Yüzük, Hz Süleyman Mührü Gümüş, Hz Süleyman Mührü Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü Yüzük, Hz Süleyman Motifli, Hz Süleyman Motifli Mikro, Hz Süleyman Motifli Mikro Taşlı, Hz Süleyman Motifli Mikro Taşlı Gümüş, Hz Süleyman Motifli Mikro Taşlı Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Motifli Mikro Taşlı Yüzük, Hz Süleyman Motifli Mikro Gümüş, Hz Süleyman Motifli Mikro Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Motifli Mikro Yüzük, Hz Süleyman Motifli Taşlı, Hz Süleyman Motifli Taşlı Gümüş, Hz Süleyman Motifli Taşlı Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Motifli Taşlı Yüzük, Hz Süleyman Motifli Gümüş, Hz Süleyman Motifli Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Motifli Yüzük, Hz Süleyman Mikro,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR