Hz Süleyman Mührü Motifli Nokta Desenli Gümüş Kolye
Hz Süleyman Mührü Motifli Nokta Desenli Gümüş Kolye
Hz Süleyman Mührü Motifli Nokta Desenli Gümüş Kolye
Hz Süleyman Mührü Motifli Nokta Desenli Gümüş Kolye
Hz Süleyman Mührü Motifli Nokta Desenli Gümüş Kolye

Hz Süleyman Mührü Motifli Nokta Desenli Gümüş Kolye (DK0104)

İndirim Oranı : %22 İndirim
Fiyat : ₺1.565,98
İndirimli : ₺1.225,39
Güvence Logolar
1
ADET :

Hz Süleyman Mührü Motifli Nokta Desenli Gümüş Kolye

 

 

 

Üzerinde bu mührün nakşedildiği yüzüğü önce Hazret-i Adem (a.s)'ın kullandığı ve yeryüzüne getirirken cennette bıraktığı, sonrasında Hazret-i Cebrail (a.s) tarafından Allah'ın izniyle Hz. Davud (a.s)'a ve en nihayetinde, liyakat gözetilerek Oğlu Hazret-i Süleyman (a.s)'a verdildiği rivayet edilmektedir. Yüce Allah'ın sıfatlarını sembolize eden bu yıldız veya mühür, her şeyden önce Rahmani bir sembol veya remzdir. Ayrıca bir sürü kavramı da temsil eder. Mührü Süleyman kolye modelindeki sembolün Allah'tan olduğunu kanıtlayan en büyük delil, bir kar tanesinde nakşedilmiş olmasıdır. 

 

Mührü Süleyman altıgen bir yıldızdır. Her köşesinin manen bazı peygamberleri temsil ettiği söylenmektedir. Hz. Süleyman'dan sonra dünya üzerinde birçok millet Mührü Süleyman'ı kutsal kabul ederek kullanmıştır. FAKAT SÜLEYMAN MÜHRÜ KESİNLİKLE YAHUDİ SEMBOLÜ DEĞİLDİR, TAM TERSİ MÜSLÜMANLARIN KUTSAL SEMBOLÜDÜR. 

 

Geçmiş zamanlarda Müslümanların çok yaygın kullandığı Süleyman Mührü olarak bilinen bu Rahmani sembole tarihimizin her kısmında rastlayabiliyoruz. Camilerin tavanında, duvarlarda ve cam süslemelerinde de sıkça Mühr-ü Süleyman yıldızını görmek mümkündür.

 

Şimdilerde Süleyman Mührü kolye, yüzük ve bileklik olarak her daim üzerimizde taşıdığımız bu sembolü Osmanlı denizcisi rüzgara hakim olmak anlamına geldiği için denizlerde dolaştığı donanmasının bayraklarında da kullanmıştır.

 

Ayrıca Osmanlı İmparatorluğunun padişahları kılıç, giysi, kolye ve yüzüklerinde de bu sembolü tılsımlaştırıp kullanmayı tercih etmişlerdir. 

 

Süleyman Mührü kolye üzerindeki Rahmani sembolde Allah'ın dışında meleklerin ve bazı insanların bildiği İsm-i Azam duası yer almaktadır. Süleyman Mührü kolye öyle Rahmani ve tılsımlı bir kolyedir ki sadece sayılı kişi ve meleklerin bildiği Allah'ın saklı ismini (İsm-i Azam duası) içerisinde barındırır. 

 

Bu mührü üzerinde bulunduran kim olursa her şeye galip gelir ve herkesin saygısını kazanır. Kaza, bela, hastalık ve kötülüklerden Allah'ın izniyle uzaklaşır.

 

Doğrusunu yalnızca Yüce Allah bilir...

 

 

  • Hz. Süleyman Mührü ile Süslenmiştir.
  • Kolye Tamamı ile 925 Ayar Gümüş Madeninden Üretilmiştir.
  • Ürünlerimizin Arkasında Diriliş Takı Logomuz Bulunmaktadır.
  • Farklı Renk ve Desen Seçenekleri İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
  • Siparişiniz Diriliş Takı Özel Hediye Kutusu İçerisinde Hediye Paketi Olarak Gönderilmektedir.
  • Hediye Gönderileriniz İçin Özel Bir Notunuz Var İse Siparişiniz Sırasında Bize Belirtebilirsiniz.
  • Gümüş Kolyenizin Bakımını Kolaylıkla Yapabilmeniz İçin Gümüş Parlatma Bezi Firmamızın Hediyesi Olarak Kargonuz İçerisinde Size Ulaştırılacaktır.
  • Kargo Teslimat Süresi Gönderilecek Bölgeye Göre 1-3 İş Günü Aralığında Değişmektedir.
  • Ürün 12,81 Gram’dır. 
Etiketler
Hz Süleyman, Hz Süleyman Mührü, Hz Süleyman Mührü Motifli, Hz Süleyman Mührü Motifli Nokta, Hz Süleyman Mührü Motifli Nokta Desenli, Hz Süleyman Mührü Motifli Nokta Desenli Gümüş, Hz Süleyman Mührü Motifli Nokta Desenli Gümüş Kolye, Hz Süleyman Mührü Motifli Nokta Desenli Kolye, Hz Süleyman Mührü Motifli Nokta Gümüş, Hz Süleyman Mührü Motifli Nokta Gümüş Kolye, Hz Süleyman Mührü Motifli Nokta Kolye, Hz Süleyman Mührü Motifli Desenli, Hz Süleyman Mührü Motifli Desenli Gümüş, Hz Süleyman Mührü Motifli Desenli Gümüş Kolye, Hz Süleyman Mührü Motifli Desenli Kolye, Hz Süleyman Mührü Motifli Gümüş, Hz Süleyman Mührü Motifli Gümüş Kolye, Hz Süleyman Mührü Motifli Kolye, Hz Süleyman Mührü Nokta, Hz Süleyman Mührü Nokta Desenli, Hz Süleyman Mührü Nokta Desenli Gümüş, Hz Süleyman Mührü Nokta Desenli Gümüş Kolye, Hz Süleyman Mührü Nokta Desenli Kolye, Hz Süleyman Mührü Nokta Gümüş, Hz Süleyman Mührü Nokta Gümüş Kolye, Hz Süleyman Mührü Nokta Kolye, Hz Süleyman Mührü Desenli, Hz Süleyman Mührü Desenli Gümüş, Hz Süleyman Mührü Desenli Gümüş Kolye, Hz Süleyman Mührü Desenli Kolye, Hz Süleyman Mührü Gümüş, Hz Süleyman Mührü Gümüş Kolye, Hz Süleyman Mührü Kolye, Hz Süleyman Motifli, Hz Süleyman Motifli Nokta, Hz Süleyman Motifli Nokta Desenli, Hz Süleyman Motifli Nokta Desenli Gümüş, Hz Süleyman Motifli Nokta Desenli Gümüş Kolye, Hz Süleyman Motifli Nokta Desenli Kolye, Hz Süleyman Motifli Nokta Gümüş, Hz Süleyman Motifli Nokta Gümüş Kolye, Hz Süleyman Motifli Nokta Kolye, Hz Süleyman Motifli Desenli, Hz Süleyman Motifli Desenli Gümüş, Hz Süleyman Motifli Desenli Gümüş Kolye, Hz Süleyman Motifli Desenli Kolye, Hz Süleyman Motifli Gümüş, Hz Süleyman Motifli Gümüş Kolye, Hz Süleyman Motifli Kolye, Hz Süleyman Nokta,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR