Hz Süleyman Mührü Motifli Osmanlı Tuğralı Gümüş Yüzük
Hz Süleyman Mührü Motifli Osmanlı Tuğralı Gümüş Yüzük
Hz Süleyman Mührü Motifli Osmanlı Tuğralı Gümüş Yüzük

Hz Süleyman Mührü Motifli Osmanlı Tuğralı Gümüş Yüzük (DEY0963)

İndirim Oranı : %21 İndirim
Fiyat : ₺1.785,30
İndirimli : ₺1.405,73
Güvence Logolar
1
ADET :

Hz Süleyman Mührü Motifli Osmanlı Tuğralı Gümüş Yüzük

 

Üzerinde bu mührün nakşedildiği yüzüğü önce Hazret-i Adem (a.s)'ın kullandığı ve yeryüzüne getirirken cennette bıraktığı, sonrasında Hazret-i Cebrail (a.s) tarafından Allah'ın izniyle Hz. Davud (a.s)'a ve en nihayetinde, liyakat göze teilerek Oğlu Hazret-i Süleyman (a.s)'a verdildiği rivayet edilmektedir. Yüce Allah'ın sıfatlarını sembolize eden bu yıldız veya mühür, her şeyden önce Rahmani bir sembol veya remzdir. Ayrıca bir sürü kavramı da temsil eder. Mührü Süleyman yüzük modelindeki sembolün Allah'tan olduğunu kanıtlayan en büyük delil, bir kar tanesinde nakşedilmiş olmasıdır. 

 

Mührü Süleyman altıgen bir yıldızdır. Her köşesinin manen bazı peygamberleri temsil ettiği söylenmektedir. Hz. Süleyman'dan sonra dünya üzerinde birçok millet Mührü Süleyman'ı kutsal kabul ederek kullanmıştır. FAKAT SÜLEYMAN MÜHRÜ KESİNLİKLE YAHUDİ SEMBOLÜ DEĞİLDİR, TAM TERSİ MÜSLÜMANLARIN KUTSAL SEMBOLÜDÜR. 

 

Geçmiş zamanlarda müslümanların çok yaygın kullandığı Süleyman Mührü olarak bilinen bu Rahmani sembole tarihimizin her kısmında rastlayabiliyoruz. Camilerin tavanında, duvarlarda ve cam süslemelerinde de sıkça Mühr-ü Süleyman yıldızını görmek mümkündür.

 

Şimdilerde Süleyman Mührü yüzük, kolye ve bileklik olarak her daim üzerimizde taşıdığımız bu sembolü Osmanlı denizcisi rüzgara hakim olmak anlamına geldiği için denizlerde dolaştığı donanmasının bayraklarında da kullanmıştır.

 

Ayrıca Osmanlı İmparatorluğunun padişahları kılıç, giysi, kolye ve yüzüklerinde de bu sembolü tılsımlaştırıp kullanmayı tercih etmişlerdir. 

 

Süleyman Mührü yüzük üzerindeki Rahmani sembolde Allah'ın dışında meleklerin ve bazı insanların bildiği İsm-i Azam duası yer almaktadır. Süleyman Mührü yüzük öyle Rahmani ve tılsımlı bir yüzüktür ki sadece sayılı kişi ve meleklerin bildiği Allah'ın saklı ismini (İsm-i Azam duası) içerisinde barındırır. 

 

"Yüzük Kimdeyse Süleyman Odur" rivayet edilmektedir.

 

Bu mührü üzerinde bulunduran kim olursa her şeye galip gelir ve herkesin saygısını kazanır. Kaza, bela, hastalık ve kötülüklerden Allah'ın izniyle uzaklaşır.

 

Doğrusunu yalnızca Yüce Allah bilir...

 

 

  • Siyah Mine Üzeri Hz Süleyman Mührü ve Kenarları Osmanlı Tuğrası ile Süslenmiştir.
  • Yüzük Tamamı ile 925 Ayar Gümüş Madeninden Üretilmiştir.
  • Ürünlerimizin İçerisinde Diriliş Takı Logomuz Bulunmaktadır.
  • Farklı Renk ve Desen Seçenekleri İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
  • Siparişiniz Diriliş Takı Özel Hediye Kutusu İçerisinde Hediye Paketi Olarak Gönderilmektedir.
  • Hediye Gönderileriniz İçin Özel Bir Notunuz Var İse Siparişiniz Sırasında Bize Belirtebilirsiniz.
  • Gümüş Yüzüğünüzün Bakımını Kolaylıkla Yapabilmeniz İçin Gümüş Parlatma Bezi Firmamızın Hediyesi Olarak Kargonuz İçerisinde Size Ulaştırılacaktır.
  • Kargo Teslimat Süresi Gönderilecek Bölgeye Göre 1-3 İş Günü Aralığında Değişmektedir.
  • Ürün 15.94 Gram’dır.
Etiketler
Hz Süleyman, Hz Süleyman Mührü, Hz Süleyman Mührü Motifli, Hz Süleyman Mührü Motifli Osmanlı, Hz Süleyman Mührü Motifli Osmanlı Tuğralı, Hz Süleyman Mührü Motifli Osmanlı Tuğralı Gümüş, Hz Süleyman Mührü Motifli Osmanlı Tuğralı Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü Motifli Osmanlı Tuğralı Yüzük, Hz Süleyman Mührü Motifli Osmanlı Gümüş, Hz Süleyman Mührü Motifli Osmanlı Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü Motifli Osmanlı Yüzük, Hz Süleyman Mührü Motifli Tuğralı, Hz Süleyman Mührü Motifli Tuğralı Gümüş, Hz Süleyman Mührü Motifli Tuğralı Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü Motifli Tuğralı Yüzük, Hz Süleyman Mührü Motifli Gümüş, Hz Süleyman Mührü Motifli Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü Motifli Yüzük, Hz Süleyman Mührü Osmanlı, Hz Süleyman Mührü Osmanlı Tuğralı, Hz Süleyman Mührü Osmanlı Tuğralı Gümüş, Hz Süleyman Mührü Osmanlı Tuğralı Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü Osmanlı Tuğralı Yüzük, Hz Süleyman Mührü Osmanlı Gümüş, Hz Süleyman Mührü Osmanlı Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü Osmanlı Yüzük, Hz Süleyman Mührü Tuğralı, Hz Süleyman Mührü Tuğralı Gümüş, Hz Süleyman Mührü Tuğralı Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü Tuğralı Yüzük, Hz Süleyman Mührü Gümüş, Hz Süleyman Mührü Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü Yüzük, Hz Süleyman Motifli, Hz Süleyman Motifli Osmanlı, Hz Süleyman Motifli Osmanlı Tuğralı, Hz Süleyman Motifli Osmanlı Tuğralı Gümüş, Hz Süleyman Motifli Osmanlı Tuğralı Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Motifli Osmanlı Tuğralı Yüzük, Hz Süleyman Motifli Osmanlı Gümüş, Hz Süleyman Motifli Osmanlı Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Motifli Osmanlı Yüzük, Hz Süleyman Motifli Tuğralı, Hz Süleyman Motifli Tuğralı Gümüş, Hz Süleyman Motifli Tuğralı Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Motifli Tuğralı Yüzük, Hz Süleyman Motifli Gümüş, Hz Süleyman Motifli Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Motifli Yüzük, Hz Süleyman Osmanlı,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR