Hz Süleyman Mührü Motifli Siyah Mineli Gümüş Erkek Yüzük
Hz Süleyman Mührü Motifli Siyah Mineli Gümüş Erkek Yüzük
Hz Süleyman Mührü Motifli Siyah Mineli Gümüş Erkek Yüzük

Hz Süleyman Mührü Motifli Siyah Mineli Gümüş Erkek Yüzük (DEY1047)

İndirim Oranı : %22 İndirim
Fiyat : ₺1.567,62
İndirimli : ₺1.226,94
Güvence Logolar
1
ADET :

Hz Süleyman Mührü Motifli Siyah Mineli Gümüş Erkek Yüzük Özellikleri

 

 

 

Üzerinde bu mührün nakşedildiği yüzüğü önce Hazret-i Adem (a.s)'ın kullandığı ve yeryüzüne getirirken cennette bıraktığı, sonrasında Hazret-i Cebrail (a.s) tarafından Allah'ın izniyle Hz. Davud (a.s)'a ve en nihayetinde, liyakat göze teilerek Oğlu Hazret-i Süleyman (a.s)'a verdildiği rivayet edilmektedir. Yüce Allah'ın sıfatlarını sembolize eden bu yıldız veya mühür, her şeyden önce Rahmani bir sembol veya remzdir. Ayrıca bir sürü kavramı da temsil eder. Mührü Süleyman yüzük modelindeki sembolün Allah'tan olduğunu kanıtlayan en büyük delil, bir kar tanesinde nakşedilmiş olmasıdır. 

 

Mührü Süleyman altıgen bir yıldızdır. Her köşesinin manen bazı peygamberleri temsil ettiği söylenmektedir. Hz. Süleyman'dan sonra dünya üzerinde birçok millet Mührü Süleyman'ı kutsal kabul ederek kullanmıştır. FAKAT SÜLEYMAN MÜHRÜ KESİNLİKLE YAHUDİ SEMBOLÜ DEĞİLDİR, TAM TERSİ MÜSLÜMANLARIN KUTSAL SEMBOLÜDÜR. 

 

Geçmiş zamanlarda müslümanların çok yaygın kullandığı Süleyman Mührü olarak bilinen bu Rahmani sembole tarihimizin her kısmında rastlayabiliyoruz. Camilerin tavanında, duvarlarda ve cam süslemelerinde de sıkça Mühr-ü Süleyman yıldızını görmek mümkündür.

 

Şimdilerde Süleyman Mührü yüzük, kolye ve bileklik olarak her daim üzerimizde taşıdığımız bu sembolü Osmanlı denizcisi rüzgara hakim olmak anlamına geldiği için denizlerde dolaştığı donanmasının bayraklarında da kullanmıştır.

 

Ayrıca Osmanlı İmparatorluğunun padişahları kılıç, giysi, kolye ve yüzüklerinde de bu sembolü tılsımlaştırıp kullanmayı tercih etmişlerdir. 

 

Süleyman Mührü yüzük üzerindeki Rahmani sembolde Allah'ın dışında meleklerin ve bazı insanların bildiği İsm-i Azam duası yer almaktadır. Süleyman Mührü yüzük öyle Rahmani ve tılsımlı bir yüzüktür ki sadece sayılı kişi ve meleklerin bildiği Allah'ın saklı ismini (İsm-i Azam duası) içerisinde barındırır. 

 

"Yüzük Kimdeyse Süleyman Odur" rivayet edilmektedir.

 

Bu mührü üzerinde bulunduran kim olursa her şeye galip gelir ve herkesin saygısını kazanır. Kaza, bela, hastalık ve kötülüklerden Allah'ın izniyle uzaklaşır.

 

Doğrusunu yalnızca Yüce Allah bilir...

 

 

 

  • Üzerinde Siyah Mine Hz Süleyman Mührü ve İki Yanı İsim Yazılabilen Gümüş Yüzük.
  • Yüzük Tamamı ile 925 Ayar Gümüş Madeninden Üretilmiştir.
  • Ürünlerimizin İçerisinde Diriliş Takı Logomuz Bulunmaktadır.
  • Farklı Renk ve Desen Seçenekleri İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
  • Siparişiniz Diriliş Takı Özel Hediye Kutusu İçerisinde Hediye Paketi Olarak Gönderilmektedir.
  • Hediye Gönderileriniz İçin Özel Bir Notunuz Var İse Siparişiniz Sırasında Bize Belirtebilirsiniz.
  • Gümüş Yüzüğünüzün Bakımını Kolaylıkla Yapabilmeniz İçin Gümüş Parlatma Bezi Firmamızın Hediyesi Olarak Kargonuz İçerisinde Size Ulaştırılacaktır.
  • Kargo Teslimat Süresi Gönderilecek Bölgeye Göre 1-3 İş Günü Aralığında Değişmektedir.
  • Ürün 13,19 Gram’dır.

 

RENK
Siyah
Etiketler
Hz Süleyman, Hz Süleyman Mührü, Hz Süleyman Mührü Motifli, Hz Süleyman Mührü Motifli Siyah, Hz Süleyman Mührü Motifli Siyah Mineli, Hz Süleyman Mührü Motifli Siyah Mineli Gümüş, Hz Süleyman Mührü Motifli Siyah Mineli Gümüş Erkek, Hz Süleyman Mührü Motifli Siyah Mineli Gümüş Erkek Yüzük, Hz Süleyman Mührü Motifli Siyah Mineli Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü Motifli Siyah Mineli Erkek, Hz Süleyman Mührü Motifli Siyah Mineli Erkek Yüzük, Hz Süleyman Mührü Motifli Siyah Mineli Yüzük, Hz Süleyman Mührü Motifli Siyah Gümüş, Hz Süleyman Mührü Motifli Siyah Gümüş Erkek, Hz Süleyman Mührü Motifli Siyah Gümüş Erkek Yüzük, Hz Süleyman Mührü Motifli Siyah Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü Motifli Siyah Erkek, Hz Süleyman Mührü Motifli Siyah Erkek Yüzük, Hz Süleyman Mührü Motifli Siyah Yüzük, Hz Süleyman Mührü Motifli Mineli, Hz Süleyman Mührü Motifli Mineli Gümüş, Hz Süleyman Mührü Motifli Mineli Gümüş Erkek, Hz Süleyman Mührü Motifli Mineli Gümüş Erkek Yüzük, Hz Süleyman Mührü Motifli Mineli Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü Motifli Mineli Erkek, Hz Süleyman Mührü Motifli Mineli Erkek Yüzük, Hz Süleyman Mührü Motifli Mineli Yüzük, Hz Süleyman Mührü Motifli Gümüş, Hz Süleyman Mührü Motifli Gümüş Erkek, Hz Süleyman Mührü Motifli Gümüş Erkek Yüzük, Hz Süleyman Mührü Motifli Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü Motifli Erkek, Hz Süleyman Mührü Motifli Erkek Yüzük, Hz Süleyman Mührü Motifli Yüzük, Hz Süleyman Mührü Siyah, Hz Süleyman Mührü Siyah Mineli, Hz Süleyman Mührü Siyah Mineli Gümüş, Hz Süleyman Mührü Siyah Mineli Gümüş Erkek, Hz Süleyman Mührü Siyah Mineli Gümüş Erkek Yüzük, Hz Süleyman Mührü Siyah Mineli Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü Siyah Mineli Erkek, Hz Süleyman Mührü Siyah Mineli Erkek Yüzük, Hz Süleyman Mührü Siyah Mineli Yüzük, Hz Süleyman Mührü Siyah Gümüş, Hz Süleyman Mührü Siyah Gümüş Erkek, Hz Süleyman Mührü Siyah Gümüş Erkek Yüzük, Hz Süleyman Mührü Siyah Gümüş Yüzük, Hz Süleyman Mührü Siyah Erkek, Hz Süleyman Mührü Siyah Erkek Yüzük, Hz Süleyman Mührü Siyah Yüzük,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR