Hz Süleyman Mührü ve Fatiha Suresi İşlemeli Gümüş Kolye Silver
Hz Süleyman Mührü ve Fatiha Suresi İşlemeli Gümüş Kolye Silver
Hz Süleyman Mührü ve Fatiha Suresi İşlemeli Gümüş Kolye Silver
Hz Süleyman Mührü ve Ayetel Kürsi İşlemeli Gümüş Kolye Silver
Hz Süleyman Mührü ve Ayetel Kürsi İşlemeli Gümüş Kolye Silver
Hz Süleyman Mührü ve Fatiha Suresi İşlemeli Gümüş Kolye Silver

Süleyman Mührü ve Fatiha Suresi Gümüş Kolye (DK0114S)

İndirim Oranı : %22 İndirim
Fiyat : ₺1.849,91
İndirimli : ₺1.446,53
Güvence Logolar
1
ADET :

Süleyman Mührü ve Fatiha Suresi Gümüş Kolye

 

Üzerinde bu mührün nakşedildiği yüzüğü önce Hazret-i Adem (a.s)'ın kullandığı ve yeryüzüne getirirken cennette bıraktığı, sonrasında Hazret-i Cebrail (a.s) tarafından Allah'ın izniyle Hz. Davud (a.s)'a ve en nihayetinde, liyakat gözetilerek Oğlu Hazret-i Süleyman (a.s)'a verdildiği rivayet edilmektedir. Yüce Allah'ın sıfatlarını sembolize eden bu yıldız veya mühür, her şeyden önce Rahmani bir sembol veya remzdir. Ayrıca bir sürü kavramı da temsil eder. Mührü Süleyman kolye modelindeki sembolün Allah'tan olduğunu kanıtlayan en büyük delil, bir kar tanesinde nakşedilmiş olmasıdır. 

 

Mührü Süleyman altıgen bir yıldızdır. Her köşesinin manen bazı peygamberleri temsil ettiği söylenmektedir. Hz. Süleyman'dan sonra dünya üzerinde birçok millet Mührü Süleyman'ı kutsal kabul ederek kullanmıştır. FAKAT SÜLEYMAN MÜHRÜ KESİNLİKLE YAHUDİ SEMBOLÜ DEĞİLDİR, TAM TERSİ MÜSLÜMANLARIN KUTSAL SEMBOLÜDÜR. 

 

Geçmiş zamanlarda Müslümanların çok yaygın kullandığı Süleyman Mührü olarak bilinen bu Rahmani sembole tarihimizin her kısmında rastlayabiliyoruz. Camilerin tavanında, duvarlarda ve cam süslemelerinde de sıkça Mühr-ü Süleyman yıldızını görmek mümkündür.

 

Şimdilerde Süleyman Mührü kolye, yüzük ve bileklik olarak her daim üzerimizde taşıdığımız bu sembolü Osmanlı denizcisi rüzgara hakim olmak anlamına geldiği için denizlerde dolaştığı donanmasının bayraklarında da kullanmıştır.

 

Ayrıca Osmanlı İmparatorluğunun padişahları kılıç, giysi, kolye ve yüzüklerinde de bu sembolü tılsımlaştırıp kullanmayı tercih etmişlerdir. 

 

Süleyman Mührü kolye üzerindeki Rahmani sembolde Allah'ın dışında meleklerin ve bazı insanların bildiği İsm-i Azam duası yer almaktadır. Süleyman Mührü kolye öyle Rahmani ve tılsımlı bir kolyedir ki sadece sayılı kişi ve meleklerin bildiği Allah'ın saklı ismini (İsm-i Azam duası) içerisinde barındırır. 

 

Bu mührü üzerinde bulunduran kim olursa her şeye galip gelir ve herkesin saygısını kazanır. Kaza, bela, hastalık ve kötülüklerden Allah'ın izniyle uzaklaşır.

 

Doğrusunu yalnızca Yüce Allah bilir...

 

 

  • Çift Taraflı Gümüş Kolye. Bir Tarafı Hz Süleyman Mührü, Diğer Tarafında Ayetel Kürsi İşlemesi ile Süslenmiştir.
  • Kolye Tamamı ile 925 Ayar Gümüş Madeninden Üretilmiştir.
  • Ürünlerimizin Arkasında Diriliş Takı Logomuz Bulunmaktadır.
  • Farklı Renk ve Desen Seçenekleri İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
  • Siparişiniz Diriliş Takı Özel Hediye Kutusu İçerisinde Hediye Paketi Olarak Gönderilmektedir.
  • Hediye Gönderileriniz İçin Özel Bir Notunuz Var İse Siparişiniz Sırasında Bize Belirtebilirsiniz.
  • Gümüş Kolyenizin Bakımını Kolaylıkla Yapabilmeniz İçin Gümüş Parlatma Bezi Firmamızın Hediyesi Olarak Kargonuz İçerisinde Size Ulaştırılacaktır.
  • Kargo Teslimat Süresi Gönderilecek Bölgeye Göre 1-3 İş Günü Aralığında Değişmektedir.
  • 55cm Zinciri İle Birlikte Gönderilmektedir. 
Etiketler
Hz Süleyman, Hz Süleyman Mührü, Hz Süleyman Mührü ve, Hz Süleyman Mührü ve Fatiha, Hz Süleyman Mührü ve Fatiha Suresi, Hz Süleyman Mührü ve Fatiha Suresi İşlemeli, Hz Süleyman Mührü ve Fatiha Suresi İşlemeli Gümüş, Hz Süleyman Mührü ve Fatiha Suresi İşlemeli Gümüş Kolye, Hz Süleyman Mührü ve Fatiha Suresi İşlemeli Gümüş Kolye Silver, Hz Süleyman Mührü ve Fatiha Suresi İşlemeli Gümüş Silver, Hz Süleyman Mührü ve Fatiha Suresi İşlemeli Kolye, Hz Süleyman Mührü ve Fatiha Suresi İşlemeli Kolye Silver, Hz Süleyman Mührü ve Fatiha Suresi İşlemeli Silver, Hz Süleyman Mührü ve Fatiha Suresi Gümüş, Hz Süleyman Mührü ve Fatiha Suresi Gümüş Kolye, Hz Süleyman Mührü ve Fatiha Suresi Gümüş Kolye Silver, Hz Süleyman Mührü ve Fatiha Suresi Gümüş Silver, Hz Süleyman Mührü ve Fatiha Suresi Kolye, Hz Süleyman Mührü ve Fatiha Suresi Kolye Silver, Hz Süleyman Mührü ve Fatiha Suresi Silver, Hz Süleyman Mührü ve Fatiha İşlemeli, Hz Süleyman Mührü ve Fatiha İşlemeli Gümüş, Hz Süleyman Mührü ve Fatiha İşlemeli Gümüş Kolye, Hz Süleyman Mührü ve Fatiha İşlemeli Gümüş Kolye Silver, Hz Süleyman Mührü ve Fatiha İşlemeli Gümüş Silver, Hz Süleyman Mührü ve Fatiha İşlemeli Kolye, Hz Süleyman Mührü ve Fatiha İşlemeli Kolye Silver, Hz Süleyman Mührü ve Fatiha İşlemeli Silver, Hz Süleyman Mührü ve Fatiha Gümüş, Hz Süleyman Mührü ve Fatiha Gümüş Kolye, Hz Süleyman Mührü ve Fatiha Gümüş Kolye Silver, Hz Süleyman Mührü ve Fatiha Gümüş Silver, Hz Süleyman Mührü ve Fatiha Kolye, Hz Süleyman Mührü ve Fatiha Kolye Silver, Hz Süleyman Mührü ve Fatiha Silver, Hz Süleyman Mührü ve Suresi, Hz Süleyman Mührü ve Suresi İşlemeli, Hz Süleyman Mührü ve Suresi İşlemeli Gümüş, Hz Süleyman Mührü ve Suresi İşlemeli Gümüş Kolye, Hz Süleyman Mührü ve Suresi İşlemeli Gümüş Kolye Silver, Hz Süleyman Mührü ve Suresi İşlemeli Gümüş Silver, Hz Süleyman Mührü ve Suresi İşlemeli Kolye, Hz Süleyman Mührü ve Suresi İşlemeli Kolye Silver, Hz Süleyman Mührü ve Suresi İşlemeli Silver, Hz Süleyman Mührü ve Suresi Gümüş, Hz Süleyman Mührü ve Suresi Gümüş Kolye, Hz Süleyman Mührü ve Suresi Gümüş Kolye Silver, Hz Süleyman Mührü ve Suresi Gümüş Silver, Hz Süleyman Mührü ve Suresi Kolye, Hz Süleyman Mührü ve Suresi Kolye Silver,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR