Kehribar Taşlı Hz.Süleyman Mührü Motifli Gümüş Erkek Yüzük
Kehribar Taşlı Hz.Süleyman Mührü Motifli Gümüş Erkek Yüzük
Kehribar Taşlı Hz.Süleyman Mührü Motifli Gümüş Erkek Yüzük
Kehribar Taşlı Hz.Süleyman Mührü Motifli Gümüş Erkek Yüzük
Kehribar Taşlı Hz.Süleyman Mührü Motifli Gümüş Erkek Yüzük

Kehribar Taşlı Hz.Süleyman Mührü Motifli Gümüş Erkek Yüzük (DEY0347S)

İndirim Oranı : %11 İndirim
Fiyat : ₺2.450,59
İndirimli : ₺2.186,51
Güvence Logolar
1
ADET :

Kehribar Taşlı Hz.Süleyman Mührü Motifli Gümüş Erkek Yüzük

 

Üzerinde bu mührün nakşedildiği yüzüğü önce Hazret-i Adem (a.s)'ın kullandığı ve yeryüzüne getirirken cennette bıraktığı, sonrasında Hazret-i Cebrail (a.s) tarafından Allah'ın izniyle Hz. Davud (a.s)'a ve en nihayetinde, liyakat göze teilerek Oğlu Hazret-i Süleyman (a.s)'a verdildiği rivayet edilmektedir. Yüce Allah'ın sıfatlarını sembolize eden bu yıldız veya mühür, her şeyden önce Rahmani bir sembol veya remzdir. Ayrıca bir sürü kavramı da temsil eder. Mührü Süleyman yüzük modelindeki sembolün Allah'tan olduğunu kanıtlayan en büyük delil, bir kar tanesinde nakşedilmiş olmasıdır. 

 

Mührü Süleyman altıgen bir yıldızdır. Her köşesinin manen bazı peygamberleri temsil ettiği söylenmektedir. Hz. Süleyman'dan sonra dünya üzerinde birçok millet Mührü Süleyman'ı kutsal kabul ederek kullanmıştır. FAKAT SÜLEYMAN MÜHRÜ KESİNLİKLE YAHUDİ SEMBOLÜ DEĞİLDİR, TAM TERSİ MÜSLÜMANLARIN KUTSAL SEMBOLÜDÜR. 

 

Geçmiş zamanlarda müslümanların çok yaygın kullandığı Süleyman Mührü olarak bilinen bu Rahmani sembole tarihimizin her kısmında rastlayabiliyoruz. Camilerin tavanında, duvarlarda ve cam süslemelerinde de sıkça Mühr-ü Süleyman yıldızını görmek mümkündür.

 

Şimdilerde Süleyman Mührü yüzük, kolye ve bileklik olarak her daim üzerimizde taşıdığımız bu sembolü Osmanlı denizcisi rüzgara hakim olmak anlamına geldiği için denizlerde dolaştığı donanmasının bayraklarında da kullanmıştır.

 

Ayrıca Osmanlı İmparatorluğunun padişahları kılıç, giysi, kolye ve yüzüklerinde de bu sembolü tılsımlaştırıp kullanmayı tercih etmişlerdir. 

 

Süleyman Mührü yüzük üzerindeki Rahmani sembolde Allah'ın dışında meleklerin ve bazı insanların bildiği İsm-i Azam duası yer almaktadır. Süleyman Mührü yüzük öyle Rahmani ve tılsımlı bir yüzüktür ki sadece sayılı kişi ve meleklerin bildiği Allah'ın saklı ismini (İsm-i Azam duası) içerisinde barındırır. 

 

"Yüzük Kimdeyse Süleyman Odur" rivayet edilmektedir.

 

Bu mührü üzerinde bulunduran kim olursa her şeye galip gelir ve herkesin saygısını kazanır. Kaza, bela, hastalık ve kötülüklerden Allah'ın izniyle uzaklaşır.

 

Doğrusunu yalnızca Yüce Allah bilir...

 

  • Üzerinde Süleyman Mührü ve İki Yanı Osmanlı Motifleri ile Süslenmiştir.
  • Yüzük Tamamı ile 925 Ayar Gümüş Madeninden Üretilmiştir.
  • Ürünlerimizin İçerisinde Diriliş Takı Logomuz Bulunmaktadır.
  • Farklı Renk ve Desen Seçenekleri İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
  • Siparişiniz Diriliş Takı Özel Hediye Kutusu İçerisinde Hediye Paketi Olarak Gönderilmektedir.
  • Hediye Gönderileriniz İçin Özel Bir Notunuz Var İse Siparişiniz Sırasında Bize Belirtebilirsiniz.
  • Gümüş Yüzüğünüzün Bakımını Kolaylıkla Yapabilmeniz İçin Gümüş Parlatma Bezi Firmamızın Hediyesi Olarak Kargonuz İçerisinde Size Ulaştırılacaktır.
  • Kargo Teslimat Süresi Gönderilecek Bölgeye Göre 1-3 İş Günü Aralığında Değişmektedir.
  • Ürün 22,75 Gram’dır.
Etiketler
Kehribar, Kehribar Taşlı, Kehribar Taşlı Hz.Süleyman, Kehribar Taşlı Hz.Süleyman Mührü, Kehribar Taşlı Hz.Süleyman Mührü Motifli, Kehribar Taşlı Hz.Süleyman Mührü Motifli Gümüş, Kehribar Taşlı Hz.Süleyman Mührü Motifli Gümüş Erkek, Kehribar Taşlı Hz.Süleyman Mührü Motifli Gümüş Erkek Yüzük, Kehribar Taşlı Hz.Süleyman Mührü Motifli Gümüş Yüzük, Kehribar Taşlı Hz.Süleyman Mührü Motifli Erkek, Kehribar Taşlı Hz.Süleyman Mührü Motifli Erkek Yüzük, Kehribar Taşlı Hz.Süleyman Mührü Motifli Yüzük, Kehribar Taşlı Hz.Süleyman Mührü Gümüş, Kehribar Taşlı Hz.Süleyman Mührü Gümüş Erkek, Kehribar Taşlı Hz.Süleyman Mührü Gümüş Erkek Yüzük, Kehribar Taşlı Hz.Süleyman Mührü Gümüş Yüzük, Kehribar Taşlı Hz.Süleyman Mührü Erkek, Kehribar Taşlı Hz.Süleyman Mührü Erkek Yüzük, Kehribar Taşlı Hz.Süleyman Mührü Yüzük, Kehribar Taşlı Hz.Süleyman Motifli, Kehribar Taşlı Hz.Süleyman Motifli Gümüş, Kehribar Taşlı Hz.Süleyman Motifli Gümüş Erkek, Kehribar Taşlı Hz.Süleyman Motifli Gümüş Erkek Yüzük, Kehribar Taşlı Hz.Süleyman Motifli Gümüş Yüzük, Kehribar Taşlı Hz.Süleyman Motifli Erkek, Kehribar Taşlı Hz.Süleyman Motifli Erkek Yüzük, Kehribar Taşlı Hz.Süleyman Motifli Yüzük, Kehribar Taşlı Hz.Süleyman Gümüş, Kehribar Taşlı Hz.Süleyman Gümüş Erkek, Kehribar Taşlı Hz.Süleyman Gümüş Erkek Yüzük, Kehribar Taşlı Hz.Süleyman Gümüş Yüzük, Kehribar Taşlı Hz.Süleyman Erkek, Kehribar Taşlı Hz.Süleyman Erkek Yüzük, Kehribar Taşlı Hz.Süleyman Yüzük, Kehribar Taşlı Mührü, Kehribar Taşlı Mührü Motifli, Kehribar Taşlı Mührü Motifli Gümüş, Kehribar Taşlı Mührü Motifli Gümüş Erkek, Kehribar Taşlı Mührü Motifli Gümüş Erkek Yüzük, Kehribar Taşlı Mührü Motifli Gümüş Yüzük, Kehribar Taşlı Mührü Motifli Erkek, Kehribar Taşlı Mührü Motifli Erkek Yüzük, Kehribar Taşlı Mührü Motifli Yüzük, Kehribar Taşlı Mührü Gümüş, Kehribar Taşlı Mührü Gümüş Erkek, Kehribar Taşlı Mührü Gümüş Erkek Yüzük, Kehribar Taşlı Mührü Gümüş Yüzük, Kehribar Taşlı Mührü Erkek, Kehribar Taşlı Mührü Erkek Yüzük, Kehribar Taşlı Mührü Yüzük,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR