Kenarları Hz.Süleyman Mührü İşlemeli Siyah Mineli Gümüş Erkek Yüzük
Kenarları Hz.Süleyman Mührü İşlemeli Siyah Mineli Gümüş Erkek Yüzük
Kenarları Hz.Süleyman Mührü İşlemeli Siyah Mineli Gümüş Erkek Yüzük
Kenarları Hz.Süleyman Mührü İşlemeli Siyah Mineli Gümüş Erkek Yüzük

Kenarları Hz.Süleyman Mührü İşlemeli Siyah Mineli Gümüş Erkek Yüzük (DEY0786H)

İndirim Oranı : %12 İndirim
Fiyat : ₺1.042,26
İndirimli : ₺921,38
Güvence Logolar
1
ADET :

Kenarları Hz.Süleyman Mührü İşlemeli Siyah Mineli Gümüş Erkek Yüzük Özellikleri

 

Üzerinde bu mührün nakşedildiği yüzüğü önce Hazret-i Adem (a.s)'ın kullandığı ve yeryüzüne getirirken cennette bıraktığı, sonrasında Hazret-i Cebrail (a.s) tarafından Allah'ın izniyle Hz. Davud (a.s)'a ve en nihayetinde, liyakat göze teilerek Oğlu Hazret-i Süleyman (a.s)'a verdildiği rivayet edilmektedir. Yüce Allah'ın sıfatlarını sembolize eden bu yıldız veya mühür, her şeyden önce Rahmani bir sembol veya remzdir. Ayrıca bir sürü kavramı da temsil eder. Mührü Süleyman yüzük modelindeki sembolün Allah'tan olduğunu kanıtlayan en büyük delil, bir kar tanesinde nakşedilmiş olmasıdır. 

 

Mührü Süleyman altıgen bir yıldızdır. Her köşesinin manen bazı peygamberleri temsil ettiği söylenmektedir. Hz. Süleyman'dan sonra dünya üzerinde birçok millet Mührü Süleyman'ı kutsal kabul ederek kullanmıştır. FAKAT SÜLEYMAN MÜHRÜ KESİNLİKLE YAHUDİ SEMBOLÜ DEĞİLDİR, TAM TERSİ MÜSLÜMANLARIN KUTSAL SEMBOLÜDÜR. 

 

Geçmiş zamanlarda müslümanların çok yaygın kullandığı Süleyman Mührü olarak bilinen bu Rahmani sembole tarihimizin her kısmında rastlayabiliyoruz. Camilerin tavanında, duvarlarda ve cam süslemelerinde de sıkça Mühr-ü Süleyman yıldızını görmek mümkündür.

 

Şimdilerde Süleyman Mührü yüzük, kolye ve bileklik olarak her daim üzerimizde taşıdığımız bu sembolü Osmanlı denizcisi rüzgara hakim olmak anlamına geldiği için denizlerde dolaştığı donanmasının bayraklarında da kullanmıştır.

 

Ayrıca Osmanlı İmparatorluğunun padişahları kılıç, giysi, kolye ve yüzüklerinde de bu sembolü tılsımlaştırıp kullanmayı tercih etmişlerdir. 

 

Süleyman Mührü yüzük üzerindeki Rahmani sembolde Allah'ın dışında meleklerin ve bazı insanların bildiği İsm-i Azam duası yer almaktadır. Süleyman Mührü yüzük öyle Rahmani ve tılsımlı bir yüzüktür ki sadece sayılı kişi ve meleklerin bildiği Allah'ın saklı ismini (İsm-i Azam duası) içerisinde barındırır. 

 

"Yüzük Kimdeyse Süleyman Odur" rivayet edilmektedir.

 

Bu mührü üzerinde bulunduran kim olursa her şeye galip gelir ve herkesin saygısını kazanır. Kaza, bela, hastalık ve kötülüklerden Allah'ın izniyle uzaklaşır.

 

Doğrusunu yalnızca Yüce Allah bilir...

 

 

  • Üzerinde Süleyman Mührü ile Süslenmiştir.
  • Yüzük Tamamı ile 925 Ayar Gümüş Madeninden Üretilmiştir.
  • Ürünlerimizin İçerisinde Diriliş Takı Logomuz Bulunmaktadır.
  • Farklı Renk ve Desen Seçenekleri İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
  • Siparişiniz Diriliş Takı Özel Hediye Kutusu İçerisinde Hediye Paketi Olarak Gönderilmektedir.
  • Hediye Gönderileriniz İçin Özel Bir Notunuz Var İse Siparişiniz Sırasında Bize Belirtebilirsiniz.
  • Gümüş Yüzüğünüzün Bakımını Kolaylıkla Yapabilmeniz İçin Gümüş Parlatma Bezi Firmamızın Hediyesi Olarak Kargonuz İçerisinde Size Ulaştırılacaktır.
  • Kargo Teslimat Süresi Gönderilecek Bölgeye Göre 1-3 İş Günü Aralığında Değişmektedir.
  • Ürün 23 Gram’dır.

 

Benzer Ürünler
Etiketler
Kenarları, Kenarları Hz.Süleyman, Kenarları Hz.Süleyman Mührü, Kenarları Hz.Süleyman Mührü İşlemeli, Kenarları Hz.Süleyman Mührü İşlemeli Siyah, Kenarları Hz.Süleyman Mührü İşlemeli Siyah Mineli, Kenarları Hz.Süleyman Mührü İşlemeli Siyah Mineli Gümüş, Kenarları Hz.Süleyman Mührü İşlemeli Siyah Mineli Gümüş Erkek, Kenarları Hz.Süleyman Mührü İşlemeli Siyah Mineli Gümüş Erkek Yüzük, Kenarları Hz.Süleyman Mührü İşlemeli Siyah Mineli Gümüş Yüzük, Kenarları Hz.Süleyman Mührü İşlemeli Siyah Mineli Erkek, Kenarları Hz.Süleyman Mührü İşlemeli Siyah Mineli Erkek Yüzük, Kenarları Hz.Süleyman Mührü İşlemeli Siyah Mineli Yüzük, Kenarları Hz.Süleyman Mührü İşlemeli Siyah Gümüş, Kenarları Hz.Süleyman Mührü İşlemeli Siyah Gümüş Erkek, Kenarları Hz.Süleyman Mührü İşlemeli Siyah Gümüş Erkek Yüzük, Kenarları Hz.Süleyman Mührü İşlemeli Siyah Gümüş Yüzük, Kenarları Hz.Süleyman Mührü İşlemeli Siyah Erkek, Kenarları Hz.Süleyman Mührü İşlemeli Siyah Erkek Yüzük, Kenarları Hz.Süleyman Mührü İşlemeli Siyah Yüzük, Kenarları Hz.Süleyman Mührü İşlemeli Mineli, Kenarları Hz.Süleyman Mührü İşlemeli Mineli Gümüş, Kenarları Hz.Süleyman Mührü İşlemeli Mineli Gümüş Erkek, Kenarları Hz.Süleyman Mührü İşlemeli Mineli Gümüş Erkek Yüzük, Kenarları Hz.Süleyman Mührü İşlemeli Mineli Gümüş Yüzük, Kenarları Hz.Süleyman Mührü İşlemeli Mineli Erkek, Kenarları Hz.Süleyman Mührü İşlemeli Mineli Erkek Yüzük, Kenarları Hz.Süleyman Mührü İşlemeli Mineli Yüzük, Kenarları Hz.Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş, Kenarları Hz.Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Erkek, Kenarları Hz.Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Erkek Yüzük, Kenarları Hz.Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Yüzük, Kenarları Hz.Süleyman Mührü İşlemeli Erkek, Kenarları Hz.Süleyman Mührü İşlemeli Erkek Yüzük, Kenarları Hz.Süleyman Mührü İşlemeli Yüzük, Kenarları Hz.Süleyman Mührü Siyah, Kenarları Hz.Süleyman Mührü Siyah Mineli, Kenarları Hz.Süleyman Mührü Siyah Mineli Gümüş, Kenarları Hz.Süleyman Mührü Siyah Mineli Gümüş Erkek, Kenarları Hz.Süleyman Mührü Siyah Mineli Gümüş Erkek Yüzük, Kenarları Hz.Süleyman Mührü Siyah Mineli Gümüş Yüzük, Kenarları Hz.Süleyman Mührü Siyah Mineli Erkek, Kenarları Hz.Süleyman Mührü Siyah Mineli Erkek Yüzük, Kenarları Hz.Süleyman Mührü Siyah Mineli Yüzük, Kenarları Hz.Süleyman Mührü Siyah Gümüş, Kenarları Hz.Süleyman Mührü Siyah Gümüş Erkek, Kenarları Hz.Süleyman Mührü Siyah Gümüş Erkek Yüzük, Kenarları Hz.Süleyman Mührü Siyah Gümüş Yüzük, Kenarları Hz.Süleyman Mührü Siyah Erkek, Kenarları Hz.Süleyman Mührü Siyah Erkek Yüzük,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR