Kenarları Zirkon Taşlı Süleyman Mührü Gümüş Yüzük
Kenarları Zirkon Taşlı Süleyman Mührü Gümüş Yüzük
Kenarları Zirkon Taşlı Süleyman Mührü Gümüş Yüzük
Kenarları Zirkon Taşlı Süleyman Mührü Gümüş Yüzük
Kenarları Zirkon Taşlı Süleyman Mührü Gümüş Yüzük

Kenarları Zirkon Taşlı Süleyman Mührü Gümüş Yüzük (DEY1314)

İndirim Oranı : %21 İndirim
Fiyat : ₺1.768,17
İndirimli : ₺1.390,94
Güvence Logolar
1
ADET :

Kenarları Zirkon Taşlı Süleyman Mührü Gümüş Yüzük

 

Üzerinde bu mührün nakşedildiği yüzüğü önce Hazret-i Adem (a.s)'ın kullandığı ve yeryüzüne getirirken cennette bıraktığı, sonrasında Hazret-i Cebrail (a.s) tarafından Allah'ın izniyle Hz. Davud (a.s)'a ve en nihayetinde, liyakat göze teilerek Oğlu Hazret-i Süleyman (a.s)'a verdildiği rivayet edilmektedir. Yüce Allah'ın sıfatlarını sembolize eden bu yıldız veya mühür, her şeyden önce Rahmani bir sembol veya remzdir. Ayrıca bir sürü kavramı da temsil eder. Mührü Süleyman yüzük modelindeki sembolün Allah'tan olduğunu kanıtlayan en büyük delil, bir kar tanesinde nakşedilmiş olmasıdır. 

 

Mührü Süleyman altıgen bir yıldızdır. Her köşesinin manen bazı peygamberleri temsil ettiği söylenmektedir. Hz. Süleyman'dan sonra dünya üzerinde birçok millet Mührü Süleyman'ı kutsal kabul ederek kullanmıştır. FAKAT SÜLEYMAN MÜHRÜ KESİNLİKLE YAHUDİ SEMBOLÜ DEĞİLDİR, TAM TERSİ MÜSLÜMANLARIN KUTSAL SEMBOLÜDÜR. 

 

Geçmiş zamanlarda müslümanların çok yaygın kullandığı Süleyman Mührü olarak bilinen bu Rahmani sembole tarihimizin her kısmında rastlayabiliyoruz. Camilerin tavanında, duvarlarda ve cam süslemelerinde de sıkça Mühr-ü Süleyman yıldızını görmek mümkündür.

 

Şimdilerde Süleyman Mührü yüzük, kolye ve bileklik olarak her daim üzerimizde taşıdığımız bu sembolü Osmanlı denizcisi rüzgara hakim olmak anlamına geldiği için denizlerde dolaştığı donanmasının bayraklarında da kullanmıştır.

 

Ayrıca Osmanlı İmparatorluğunun padişahları kılıç, giysi, kolye ve yüzüklerinde de bu sembolü tılsımlaştırıp kullanmayı tercih etmişlerdir. 

 

Süleyman Mührü yüzük üzerindeki Rahmani sembolde Allah'ın dışında meleklerin ve bazı insanların bildiği İsm-i Azam duası yer almaktadır. Süleyman Mührü yüzük öyle Rahmani ve tılsımlı bir yüzüktür ki sadece sayılı kişi ve meleklerin bildiği Allah'ın saklı ismini (İsm-i Azam duası) içerisinde barındırır. 

 

"Yüzük Kimdeyse Süleyman Odur" rivayet edilmektedir.

 

Bu mührü üzerinde bulunduran kim olursa her şeye galip gelir ve herkesin saygısını kazanır. Kaza, bela, hastalık ve kötülüklerden Allah'ın izniyle uzaklaşır.

 

Doğrusunu yalnızca Yüce Allah bilir...

 

  • Yüzük Tamamı ile 925 Ayar Gümüş Madeninden Üretilmiştir.
  • Ürünlerimizin İçerisinde Diriliş Takı Logomuz Bulunmaktadır.
  • Farklı Renk ve Desen Seçenekleri İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
  • Siparişiniz Diriliş Takı Özel Hediye Kutusu İçerisinde Hediye Paketi Olarak Gönderilmektedir.
  • Hediye Gönderileriniz İçin Özel Bir Notunuz Var İse Siparişiniz Sırasında Bize Belirtebilirsiniz.
  • Gümüş Yüzüğünüzün Bakımını Kolaylıkla Yapabilmeniz İçin Gümüş Parlatma Bezi Firmamızın Hediyesi Olarak Kargonuz İçerisinde Size Ulaştırılacaktır.
  • Kargo Teslimat Süresi Gönderilecek Bölgeye Göre 1-3 İş Günü Aralığında Değişmektedir.
  • Ürün 12 Gram’dır.
  • Parmak Ölçüsüne Göre Gram +/- %5 Değişiklik Gösterebilir.
Etiketler
Kenarları, Kenarları Zirkon, Kenarları Zirkon Taşlı, Kenarları Zirkon Taşlı Süleyman, Kenarları Zirkon Taşlı Süleyman Mührü, Kenarları Zirkon Taşlı Süleyman Mührü Gümüş, Kenarları Zirkon Taşlı Süleyman Mührü Gümüş Yüzük, Kenarları Zirkon Taşlı Süleyman Mührü Yüzük, Kenarları Zirkon Taşlı Süleyman Gümüş, Kenarları Zirkon Taşlı Süleyman Gümüş Yüzük, Kenarları Zirkon Taşlı Süleyman Yüzük, Kenarları Zirkon Taşlı Mührü, Kenarları Zirkon Taşlı Mührü Gümüş, Kenarları Zirkon Taşlı Mührü Gümüş Yüzük, Kenarları Zirkon Taşlı Mührü Yüzük, Kenarları Zirkon Taşlı Gümüş, Kenarları Zirkon Taşlı Gümüş Yüzük, Kenarları Zirkon Taşlı Yüzük, Kenarları Zirkon Süleyman, Kenarları Zirkon Süleyman Mührü, Kenarları Zirkon Süleyman Mührü Gümüş, Kenarları Zirkon Süleyman Mührü Gümüş Yüzük, Kenarları Zirkon Süleyman Mührü Yüzük, Kenarları Zirkon Süleyman Gümüş, Kenarları Zirkon Süleyman Gümüş Yüzük, Kenarları Zirkon Süleyman Yüzük, Kenarları Zirkon Mührü, Kenarları Zirkon Mührü Gümüş, Kenarları Zirkon Mührü Gümüş Yüzük, Kenarları Zirkon Mührü Yüzük, Kenarları Zirkon Gümüş, Kenarları Zirkon Gümüş Yüzük, Kenarları Zirkon Yüzük, Kenarları Taşlı, Kenarları Taşlı Süleyman, Kenarları Taşlı Süleyman Mührü, Kenarları Taşlı Süleyman Mührü Gümüş, Kenarları Taşlı Süleyman Mührü Gümüş Yüzük, Kenarları Taşlı Süleyman Mührü Yüzük, Kenarları Taşlı Süleyman Gümüş, Kenarları Taşlı Süleyman Gümüş Yüzük, Kenarları Taşlı Süleyman Yüzük, Kenarları Taşlı Mührü, Kenarları Taşlı Mührü Gümüş, Kenarları Taşlı Mührü Gümüş Yüzük, Kenarları Taşlı Mührü Yüzük, Kenarları Taşlı Gümüş, Kenarları Taşlı Gümüş Yüzük, Kenarları Taşlı Yüzük, Kenarları Süleyman,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR