Mührü Süleyman Fatiha Suresi İşlemeli Gümüş Kolye
Mührü Süleyman Fatiha Suresi İşlemeli Gümüş Kolye
Mührü Süleyman Fatiha Suresi İşlemeli Gümüş Kolye
Mührü Süleyman Fatiha Suresi İşlemeli Gümüş Kolye

Mührü Süleyman Fatiha Suresi İşlemeli Gümüş Kolye (DK0141)

İndirim Oranı : %23 İndirim
Fiyat : ₺1.969,79
İndirimli : ₺1.514,57
Güvence Logolar
1
ADET :

Mührü Süleyman Fatiha Suresi İşlemeli Gümüş Kolye

 

Üzerinde bu mührün nakşedildiği yüzüğü önce Hazret-i Adem (a.s)'ın kullandığı ve yeryüzüne getirirken cennette bıraktığı, sonrasında Hazret-i Cebrail (a.s) tarafından Allah'ın izniyle Hz. Davud (a.s)'a ve en nihayetinde, liyakat gözetilerek Oğlu Hazret-i Süleyman (a.s)'a verdildiği rivayet edilmektedir. Yüce Allah'ın sıfatlarını sembolize eden bu yıldız veya mühür, her şeyden önce Rahmani bir sembol veya remzdir. Ayrıca bir sürü kavramı da temsil eder. Mührü Süleyman kolye modelindeki sembolün Allah'tan olduğunu kanıtlayan en büyük delil, bir kar tanesinde nakşedilmiş olmasıdır. 


Mührü Süleyman altıgen bir yıldızdır. Her köşesinin manen bazı peygamberleri temsil ettiği söylenmektedir. Hz. Süleyman'dan sonra dünya üzerinde birçok millet Mührü Süleyman'ı kutsal kabul ederek kullanmıştır. FAKAT SÜLEYMAN MÜHRÜ KESİNLİKLE YAHUDİ SEMBOLÜ DEĞİLDİR, TAM TERSİ MÜSLÜMANLARIN KUTSAL SEMBOLÜDÜR. 


Geçmiş zamanlarda Müslümanların çok yaygın kullandığı Süleyman Mührü olarak bilinen bu Rahmani sembole tarihimizin her kısmında rastlayabiliyoruz. Camilerin tavanında, duvarlarda ve cam süslemelerinde de sıkça Mühr-ü Süleyman yıldızını görmek mümkündür.


Şimdilerde Süleyman Mührü kolye, yüzük ve bileklik olarak her daim üzerimizde taşıdığımız bu sembolü Osmanlı denizcisi rüzgara hakim olmak anlamına geldiği için denizlerde dolaştığı donanmasının bayraklarında da kullanmıştır.


Ayrıca Osmanlı İmparatorluğunun padişahları kılıç, giysi, kolye ve yüzüklerinde de bu sembolü tılsımlaştırıp kullanmayı tercih etmişlerdir. 


Süleyman Mührü kolye üzerindeki Rahmani sembolde Allah'ın dışında meleklerin ve bazı insanların bildiği İsm-i Azam duası yer almaktadır. Süleyman Mührü kolye öyle Rahmani ve tılsımlı bir kolyedir ki sadece sayılı kişi ve meleklerin bildiği Allah'ın saklı ismini (İsm-i Azam duası) içerisinde barındırır. 


Bu mührü üzerinde bulunduran kim olursa her şeye galip gelir ve herkesin saygısını kazanır. Kaza, bela, hastalık ve kötülüklerden Allah'ın izniyle uzaklaşır.


Doğrusunu yalnızca Yüce Allah bilir...

 

Üzeri Mührü Süleyman ve Etrafı Fatiha Suresi İşlemesi ile Süslenmiştir.
Ürünlerimizde Diriliş Takı Logomuz Bulunmaktadır.
Farklı Renk ve Desen Seçenekleri İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
Siparişiniz Diriliş Takı Özel Hediye Kutusu İçerisinde Hediye Paketi Olarak Gönderilmektedir.
Hediye Gönderileriniz İçin Özel Bir Notunuz Var İse Siparişiniz Sırasında Bize Belirtebilirsiniz.
Gümüş Kolyenizin Bakımını Kolaylıkla Yapabilmeniz İçin Gümüş Parlatma Bezi Firmamızın Hediyesi Olarak Kargonuz İçerisinde Size Ulaştırılacaktır.
Kargo Teslimat Süresi Gönderilecek Bölgeye Göre 1-3 İş Günü Aralığında Değişmektedir.
Üründe 4 farklı Zincir Uzunluğu 50cm, 55cm, 60cm, 65cm olarak Gönderilebilmektedir.

Etiketler
Mührü, Mührü Süleyman, Mührü Süleyman Fatiha, Mührü Süleyman Fatiha Suresi, Mührü Süleyman Fatiha Suresi İşlemeli, Mührü Süleyman Fatiha Suresi İşlemeli Gümüş, Mührü Süleyman Fatiha Suresi İşlemeli Gümüş Kolye, Mührü Süleyman Fatiha Suresi İşlemeli Kolye, Mührü Süleyman Fatiha Suresi Gümüş, Mührü Süleyman Fatiha Suresi Gümüş Kolye, Mührü Süleyman Fatiha Suresi Kolye, Mührü Süleyman Fatiha İşlemeli, Mührü Süleyman Fatiha İşlemeli Gümüş, Mührü Süleyman Fatiha İşlemeli Gümüş Kolye, Mührü Süleyman Fatiha İşlemeli Kolye, Mührü Süleyman Fatiha Gümüş, Mührü Süleyman Fatiha Gümüş Kolye, Mührü Süleyman Fatiha Kolye, Mührü Süleyman Suresi, Mührü Süleyman Suresi İşlemeli, Mührü Süleyman Suresi İşlemeli Gümüş, Mührü Süleyman Suresi İşlemeli Gümüş Kolye, Mührü Süleyman Suresi İşlemeli Kolye, Mührü Süleyman Suresi Gümüş, Mührü Süleyman Suresi Gümüş Kolye, Mührü Süleyman Suresi Kolye, Mührü Süleyman İşlemeli, Mührü Süleyman İşlemeli Gümüş, Mührü Süleyman İşlemeli Gümüş Kolye, Mührü Süleyman İşlemeli Kolye, Mührü Süleyman Gümüş, Mührü Süleyman Gümüş Kolye, Mührü Süleyman Kolye, Mührü Fatiha, Mührü Fatiha Suresi, Mührü Fatiha Suresi İşlemeli, Mührü Fatiha Suresi İşlemeli Gümüş, Mührü Fatiha Suresi İşlemeli Gümüş Kolye, Mührü Fatiha Suresi İşlemeli Kolye, Mührü Fatiha Suresi Gümüş, Mührü Fatiha Suresi Gümüş Kolye, Mührü Fatiha Suresi Kolye, Mührü Fatiha İşlemeli, Mührü Fatiha İşlemeli Gümüş, Mührü Fatiha İşlemeli Gümüş Kolye, Mührü Fatiha İşlemeli Kolye, Mührü Fatiha Gümüş, Mührü Fatiha Gümüş Kolye, Mührü Fatiha Kolye, Mührü Suresi,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR