Mührü Süleyman İşlemeli 925 Ayar Gümüş Kolye
Mührü Süleyman İşlemeli 925 Ayar Gümüş Kolye
Mührü Süleyman İşlemeli 925 Ayar Gümüş Kolye

Mührü Süleyman İşlemeli 925 Ayar Gümüş Kolye (DK0156)

İndirim Oranı : %23 İndirim
Fiyat : ₺694,22
İndirimli : ₺533,74
Güvence Logolar
1
ADET :

Mührü Süleyman İşlemeli 925 Ayar Gümüş Kolye

 

 

 

Üzerinde bu mührün nakşedildiği yüzüğü önce Hazret-i Adem (a.s)'ın kullandığı ve yeryüzüne getirirken cennette bıraktığı, sonrasında Hazret-i Cebrail (a.s) tarafından Allah'ın izniyle Hz. Davud (a.s)'a ve en nihayetinde, liyakat gözetilerek Oğlu Hazret-i Süleyman (a.s)'a verdildiği rivayet edilmektedir. Yüce Allah'ın sıfatlarını sembolize eden bu yıldız veya mühür, her şeyden önce Rahmani bir sembol veya remzdir. Ayrıca bir sürü kavramı da temsil eder. Mührü Süleyman kolye modelindeki sembolün Allah'tan olduğunu kanıtlayan en büyük delil, bir kar tanesinde nakşedilmiş olmasıdır. 

 

Mührü Süleyman altıgen bir yıldızdır. Her köşesinin manen bazı peygamberleri temsil ettiği söylenmektedir. Hz. Süleyman'dan sonra dünya üzerinde birçok millet Mührü Süleyman'ı kutsal kabul ederek kullanmıştır. FAKAT SÜLEYMAN MÜHRÜ KESİNLİKLE YAHUDİ SEMBOLÜ DEĞİLDİR, TAM TERSİ MÜSLÜMANLARIN KUTSAL SEMBOLÜDÜR. 

 

Geçmiş zamanlarda Müslümanların çok yaygın kullandığı Süleyman Mührü olarak bilinen bu Rahmani sembole tarihimizin her kısmında rastlayabiliyoruz. Camilerin tavanında, duvarlarda ve cam süslemelerinde de sıkça Mühr-ü Süleyman yıldızını görmek mümkündür.

 

Şimdilerde Süleyman Mührü kolye, yüzük ve bileklik olarak her daim üzerimizde taşıdığımız bu sembolü Osmanlı denizcisi rüzgara hakim olmak anlamına geldiği için denizlerde dolaştığı donanmasının bayraklarında da kullanmıştır.

 

Ayrıca Osmanlı İmparatorluğunun padişahları kılıç, giysi, kolye ve yüzüklerinde de bu sembolü tılsımlaştırıp kullanmayı tercih etmişlerdir. 

 

Süleyman Mührü kolye üzerindeki Rahmani sembolde Allah'ın dışında meleklerin ve bazı insanların bildiği İsm-i Azam duası yer almaktadır. Süleyman Mührü kolye öyle Rahmani ve tılsımlı bir kolyedir ki sadece sayılı kişi ve meleklerin bildiği Allah'ın saklı ismini (İsm-i Azam duası) içerisinde barındırır. 

 

Bu mührü üzerinde bulunduran kim olursa her şeye galip gelir ve herkesin saygısını kazanır. Kaza, bela, hastalık ve kötülüklerden Allah'ın izniyle uzaklaşır.

 

Doğrusunu yalnızca Yüce Allah bilir...

 

 

 • Üzeri Mührü Süleyman İşlemesi ile Süslenmiştir.
 • Ürünlerimizde Diriliş Takı Logomuz Bulunmaktadır.
 • Farklı Renk ve Desen Seçenekleri İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
 • 100 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Diriliş Takı’ya Aittir.
 • Siparişiniz Diriliş Takı Özel Hediye Kutusu İçerisinde Hediye Paketi Olarak Gönderilmektedir.
 • Hediye Gönderileriniz İçin Özel Bir Notunuz Var İse Siparişiniz Sırasında Bize Belirtebilirsiniz.
 • Gümüş Kolyenizin Bakımını Kolaylıkla Yapabilmeniz İçin Gümüş Parlatma Bezi Firmamızın Hediyesi Olarak Kargonuz İçerisinde Size Ulaştırılacaktır.
 • Kargo Teslimat Süresi Gönderilecek Bölgeye Göre 1-3 İş Günü Aralığında Değişmektedir.
 • Kolye Zinciri Uzunlukları Değişik Ölçülerde Mevcuttur. 
 • Ürün 11.16gr'dır.
 • Kolye Ucu Çapı 2.5cm Büyüklüğündedir.
Benzer Ürünler
Etiketler
Mührü, Mührü Süleyman, Mührü Süleyman İşlemeli, Mührü Süleyman İşlemeli 925, Mührü Süleyman İşlemeli 925 Ayar, Mührü Süleyman İşlemeli 925 Ayar Gümüş, Mührü Süleyman İşlemeli 925 Ayar Gümüş Kolye, Mührü Süleyman İşlemeli 925 Ayar Kolye, Mührü Süleyman İşlemeli 925 Gümüş, Mührü Süleyman İşlemeli 925 Gümüş Kolye, Mührü Süleyman İşlemeli 925 Kolye, Mührü Süleyman İşlemeli Ayar, Mührü Süleyman İşlemeli Ayar Gümüş, Mührü Süleyman İşlemeli Ayar Gümüş Kolye, Mührü Süleyman İşlemeli Ayar Kolye, Mührü Süleyman İşlemeli Gümüş, Mührü Süleyman İşlemeli Gümüş Kolye, Mührü Süleyman İşlemeli Kolye, Mührü Süleyman 925, Mührü Süleyman 925 Ayar, Mührü Süleyman 925 Ayar Gümüş, Mührü Süleyman 925 Ayar Gümüş Kolye, Mührü Süleyman 925 Ayar Kolye, Mührü Süleyman 925 Gümüş, Mührü Süleyman 925 Gümüş Kolye, Mührü Süleyman 925 Kolye, Mührü Süleyman Ayar, Mührü Süleyman Ayar Gümüş, Mührü Süleyman Ayar Gümüş Kolye, Mührü Süleyman Ayar Kolye, Mührü Süleyman Gümüş, Mührü Süleyman Gümüş Kolye, Mührü Süleyman Kolye, Mührü İşlemeli, Mührü İşlemeli 925, Mührü İşlemeli 925 Ayar, Mührü İşlemeli 925 Ayar Gümüş, Mührü İşlemeli 925 Ayar Gümüş Kolye, Mührü İşlemeli 925 Ayar Kolye, Mührü İşlemeli 925 Gümüş, Mührü İşlemeli 925 Gümüş Kolye, Mührü İşlemeli 925 Kolye, Mührü İşlemeli Ayar, Mührü İşlemeli Ayar Gümüş, Mührü İşlemeli Ayar Gümüş Kolye, Mührü İşlemeli Ayar Kolye, Mührü İşlemeli Gümüş, Mührü İşlemeli Gümüş Kolye, Mührü İşlemeli Kolye, Mührü 925,