Mührü Süleyman İşlemeli Cami Motifli Gümüş Yüzük
Mührü Süleyman İşlemeli Cami Motifli Gümüş Yüzük

Mührü Süleyman İşlemeli Cami Motifli Gümüş Erkek Yüzük (DEY1226)

İndirim Oranı : %21 İndirim
Fiyat : ₺1.942,03
İndirimli : ₺1.542,44
Güvence Logolar
1
ADET :

Mührü Süleyman İşlemeli Cami Motifli Gümüş Erkek Yüzük

 

Üzerinde bu mührün nakşedildiği yüzüğü önce Hazret-i Adem (a.s)'ın kullandığı ve yeryüzüne getirirken cennette bıraktığı, sonrasında Hazret-i Cebrail (a.s) tarafından Allah'ın izniyle Hz. Davud (a.s)'a ve en nihayetinde, liyakat göze teilerek Oğlu Hazret-i Süleyman (a.s)'a verdildiği rivayet edilmektedir. Yüce Allah'ın sıfatlarını sembolize eden bu yıldız veya mühür, her şeyden önce Rahmani bir sembol veya remzdir. Ayrıca bir sürü kavramı da temsil eder. Mührü Süleyman yüzük modelindeki sembolün Allah'tan olduğunu kanıtlayan en büyük delil, bir kar tanesinde nakşedilmiş olmasıdır. 

 

Mührü Süleyman altıgen bir yıldızdır. Her köşesinin manen bazı peygamberleri temsil ettiği söylenmektedir. Hz. Süleyman'dan sonra dünya üzerinde birçok millet Mührü Süleyman'ı kutsal kabul ederek kullanmıştır. FAKAT SÜLEYMAN MÜHRÜ KESİNLİKLE YAHUDİ SEMBOLÜ DEĞİLDİR, TAM TERSİ MÜSLÜMANLARIN KUTSAL SEMBOLÜDÜR. 

 

Geçmiş zamanlarda müslümanların çok yaygın kullandığı Süleyman Mührü olarak bilinen bu Rahmani sembole tarihimizin her kısmında rastlayabiliyoruz. Camilerin tavanında, duvarlarda ve cam süslemelerinde de sıkça Mühr-ü Süleyman yıldızını görmek mümkündür.

 

Şimdilerde Süleyman Mührü yüzük, kolye ve bileklik olarak her daim üzerimizde taşıdığımız bu sembolü Osmanlı denizcisi rüzgara hakim olmak anlamına geldiği için denizlerde dolaştığı donanmasının bayraklarında da kullanmıştır.

 

Ayrıca Osmanlı İmparatorluğunun padişahları kılıç, giysi, kolye ve yüzüklerinde de bu sembolü tılsımlaştırıp kullanmayı tercih etmişlerdir. 

 

Süleyman Mührü yüzük üzerindeki Rahmani sembolde Allah'ın dışında meleklerin ve bazı insanların bildiği İsm-i Azam duası yer almaktadır. Süleyman Mührü yüzük öyle Rahmani ve tılsımlı bir yüzüktür ki sadece sayılı kişi ve meleklerin bildiği Allah'ın saklı ismini (İsm-i Azam duası) içerisinde barındırır. 

 

"Yüzük Kimdeyse Süleyman Odur" rivayet edilmektedir.

 

Bu mührü üzerinde bulunduran kim olursa her şeye galip gelir ve herkesin saygısını kazanır. Kaza, bela, hastalık ve kötülüklerden Allah'ın izniyle uzaklaşır.

 

Doğrusunu yalnızca Yüce Allah bilir...

 

  • Üzeri Selçuklu Kartalı Çift Başlı Kartal İşlemesi ve Yanları ise Balta ve IYI Motifleriyle ile Süslenmiştir.
  • Yüzük Tamamı ile 925 Ayar Gümüş Madeninden Üretilmiştir.
  • Ürünlerimizin İçerisinde Diriliş Takı Logomuz Bulunmaktadır.
  • Farklı Renk ve Desen Seçenekleri İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
  • Siparişiniz Diriliş Takı Özel Hediye Kutusu İçerisinde Hediye Paketi Olarak Gönderilmektedir.
  • Hediye Gönderileriniz İçin Özel Bir Notunuz Var İse Siparişiniz Sırasında Bize Belirtebilirsiniz.
  • Gümüş Yüzüğünüzün Bakımını Kolaylıkla Yapabilmeniz İçin Gümüş Parlatma Bezi Firmamızın Hediyesi Olarak Kargonuz İçerisinde Size Ulaştırılacaktır.
  • Kargo Teslimat Süresi Gönderilecek Bölgeye Göre 1-3 İş Günü Aralığında Değişmektedir.
  • Ürün 17.67 Gram’dır.
Etiketler
Mührü, Mührü Süleyman, Mührü Süleyman İşlemeli, Mührü Süleyman İşlemeli Cami, Mührü Süleyman İşlemeli Cami Motifli, Mührü Süleyman İşlemeli Cami Motifli Gümüş, Mührü Süleyman İşlemeli Cami Motifli Gümüş Yüzük, Mührü Süleyman İşlemeli Cami Motifli Yüzük, Mührü Süleyman İşlemeli Cami Gümüş, Mührü Süleyman İşlemeli Cami Gümüş Yüzük, Mührü Süleyman İşlemeli Cami Yüzük, Mührü Süleyman İşlemeli Motifli, Mührü Süleyman İşlemeli Motifli Gümüş, Mührü Süleyman İşlemeli Motifli Gümüş Yüzük, Mührü Süleyman İşlemeli Motifli Yüzük, Mührü Süleyman İşlemeli Gümüş, Mührü Süleyman İşlemeli Gümüş Yüzük, Mührü Süleyman İşlemeli Yüzük, Mührü Süleyman Cami, Mührü Süleyman Cami Motifli, Mührü Süleyman Cami Motifli Gümüş, Mührü Süleyman Cami Motifli Gümüş Yüzük, Mührü Süleyman Cami Motifli Yüzük, Mührü Süleyman Cami Gümüş, Mührü Süleyman Cami Gümüş Yüzük, Mührü Süleyman Cami Yüzük, Mührü Süleyman Motifli, Mührü Süleyman Motifli Gümüş, Mührü Süleyman Motifli Gümüş Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Yüzük, Mührü Süleyman Gümüş, Mührü Süleyman Gümüş Yüzük, Mührü Süleyman Yüzük, Mührü İşlemeli, Mührü İşlemeli Cami, Mührü İşlemeli Cami Motifli, Mührü İşlemeli Cami Motifli Gümüş, Mührü İşlemeli Cami Motifli Gümüş Yüzük, Mührü İşlemeli Cami Motifli Yüzük, Mührü İşlemeli Cami Gümüş, Mührü İşlemeli Cami Gümüş Yüzük, Mührü İşlemeli Cami Yüzük, Mührü İşlemeli Motifli, Mührü İşlemeli Motifli Gümüş, Mührü İşlemeli Motifli Gümüş Yüzük, Mührü İşlemeli Motifli Yüzük, Mührü İşlemeli Gümüş, Mührü İşlemeli Gümüş Yüzük, Mührü İşlemeli Yüzük, Mührü Cami,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR