Mührü Süleyman Motifli Bombeli Yanları Göktürkçe Türk Gümüş Yüzük
Mührü Süleyman Motifli Bombeli Yanları Göktürkçe Türk Gümüş Yüzük
Mührü Süleyman Motifli Bombeli Yanları Göktürkçe Türk Gümüş Yüzük

Mührü Süleyman Motifli Bombeli Yanları Göktürkçe Türk Gümüş Yüzük (DEY0998)

İndirim Oranı : %21 İndirim
Fiyat : ₺1.877,92
İndirimli : ₺1.482,29
Güvence Logolar
1
ADET :

Mührü Süleyman Motifli Bombeli Yanları Göktürkçe Türk Gümüş Yüzük

 

 

 

Üzerinde bu mührün nakşedildiği yüzüğü önce Hazret-i Adem (a.s)'ın kullandığı ve yeryüzüne getirirken cennette bıraktığı, sonrasında Hazret-i Cebrail (a.s) tarafından Allah'ın izniyle Hz. Davud (a.s)'a ve en nihayetinde, liyakat göze teilerek Oğlu Hazret-i Süleyman (a.s)'a verdildiği rivayet edilmektedir. Yüce Allah'ın sıfatlarını sembolize eden bu yıldız veya mühür, her şeyden önce Rahmani bir sembol veya remzdir. Ayrıca bir sürü kavramı da temsil eder. Mührü Süleyman yüzük modelindeki sembolün Allah'tan olduğunu kanıtlayan en büyük delil, bir kar tanesinde nakşedilmiş olmasıdır. 

 

Mührü Süleyman altıgen bir yıldızdır. Her köşesinin manen bazı peygamberleri temsil ettiği söylenmektedir. Hz. Süleyman'dan sonra dünya üzerinde birçok millet Mührü Süleyman'ı kutsal kabul ederek kullanmıştır. FAKAT SÜLEYMAN MÜHRÜ KESİNLİKLE YAHUDİ SEMBOLÜ DEĞİLDİR, TAM TERSİ MÜSLÜMANLARIN KUTSAL SEMBOLÜDÜR. 

 

Geçmiş zamanlarda müslümanların çok yaygın kullandığı Süleyman Mührü olarak bilinen bu Rahmani sembole tarihimizin her kısmında rastlayabiliyoruz. Camilerin tavanında, duvarlarda ve cam süslemelerinde de sıkça Mühr-ü Süleyman yıldızını görmek mümkündür.

 

Şimdilerde Süleyman Mührü yüzük, kolye ve bileklik olarak her daim üzerimizde taşıdığımız bu sembolü Osmanlı denizcisi rüzgara hakim olmak anlamına geldiği için denizlerde dolaştığı donanmasının bayraklarında da kullanmıştır.

 

Ayrıca Osmanlı İmparatorluğunun padişahları kılıç, giysi, kolye ve yüzüklerinde de bu sembolü tılsımlaştırıp kullanmayı tercih etmişlerdir. 

 

Süleyman Mührü yüzük üzerindeki Rahmani sembolde Allah'ın dışında meleklerin ve bazı insanların bildiği İsm-i Azam duası yer almaktadır. Süleyman Mührü yüzük öyle Rahmani ve tılsımlı bir yüzüktür ki sadece sayılı kişi ve meleklerin bildiği Allah'ın saklı ismini (İsm-i Azam duası) içerisinde barındırır. 

 

"Yüzük Kimdeyse Süleyman Odur" rivayet edilmektedir.

 

Bu mührü üzerinde bulunduran kim olursa her şeye galip gelir ve herkesin saygısını kazanır. Kaza, bela, hastalık ve kötülüklerden Allah'ın izniyle uzaklaşır.

 

Doğrusunu yalnızca Yüce Allah bilir...

 

 

 

  • Üzerinde Hz Süleyman Mührü İşlemeli ve  İki Yanı Göktürkçe Türk Yazısı ve Ay Yıldız ile Süslenmiştir.
  • Yüzük Tamamı ile 925 Ayar Gümüş Madeninden Üretilmiştir.
  • Ürünlerimizin İçerisinde Diriliş Takı Logomuz Bulunmaktadır.
  • Farklı Renk ve Desen Seçenekleri İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
  • Siparişiniz Diriliş Takı Özel Hediye Kutusu İçerisinde Hediye Paketi Olarak Gönderilmektedir.
  • Hediye Gönderileriniz İçin Özel Bir Notunuz Var İse Siparişiniz Sırasında Bize Belirtebilirsiniz.
  • Gümüş Yüzüğünüzün Bakımını Kolaylıkla Yapabilmeniz İçin Gümüş Parlatma Bezi Firmamızın Hediyesi Olarak Kargonuz İçerisinde Size Ulaştırılacaktır.
  • Kargo Teslimat Süresi Gönderilecek Bölgeye Göre 1-3 İş Günü Aralığında Değişmektedir.
  • Ürün 16,43 Gram’dır.
Etiketler
Mührü, Mührü Süleyman, Mührü Süleyman Motifli, Mührü Süleyman Motifli Bombeli, Mührü Süleyman Motifli Bombeli Yanları, Mührü Süleyman Motifli Bombeli Yanları Göktürkçe, Mührü Süleyman Motifli Bombeli Yanları Göktürkçe Türk, Mührü Süleyman Motifli Bombeli Yanları Göktürkçe Türk Gümüş, Mührü Süleyman Motifli Bombeli Yanları Göktürkçe Türk Gümüş Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Bombeli Yanları Göktürkçe Türk Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Bombeli Yanları Göktürkçe Gümüş, Mührü Süleyman Motifli Bombeli Yanları Göktürkçe Gümüş Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Bombeli Yanları Göktürkçe Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Bombeli Yanları Türk, Mührü Süleyman Motifli Bombeli Yanları Türk Gümüş, Mührü Süleyman Motifli Bombeli Yanları Türk Gümüş Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Bombeli Yanları Türk Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Bombeli Yanları Gümüş, Mührü Süleyman Motifli Bombeli Yanları Gümüş Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Bombeli Yanları Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Bombeli Göktürkçe, Mührü Süleyman Motifli Bombeli Göktürkçe Türk, Mührü Süleyman Motifli Bombeli Göktürkçe Türk Gümüş, Mührü Süleyman Motifli Bombeli Göktürkçe Türk Gümüş Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Bombeli Göktürkçe Türk Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Bombeli Göktürkçe Gümüş, Mührü Süleyman Motifli Bombeli Göktürkçe Gümüş Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Bombeli Göktürkçe Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Bombeli Türk, Mührü Süleyman Motifli Bombeli Türk Gümüş, Mührü Süleyman Motifli Bombeli Türk Gümüş Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Bombeli Türk Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Bombeli Gümüş, Mührü Süleyman Motifli Bombeli Gümüş Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Bombeli Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Yanları, Mührü Süleyman Motifli Yanları Göktürkçe, Mührü Süleyman Motifli Yanları Göktürkçe Türk, Mührü Süleyman Motifli Yanları Göktürkçe Türk Gümüş, Mührü Süleyman Motifli Yanları Göktürkçe Türk Gümüş Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Yanları Göktürkçe Türk Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Yanları Göktürkçe Gümüş, Mührü Süleyman Motifli Yanları Göktürkçe Gümüş Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Yanları Göktürkçe Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Yanları Türk, Mührü Süleyman Motifli Yanları Türk Gümüş, Mührü Süleyman Motifli Yanları Türk Gümüş Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Yanları Türk Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Yanları Gümüş, Mührü Süleyman Motifli Yanları Gümüş Yüzük,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR