Mührü Süleyman Motifli Mavi Mineli Gümüş Erkek Yüzük
Mührü Süleyman Motifli Mavi Mineli Gümüş Erkek Yüzük

Mührü Süleyman Motifli Mavi Mineli Gümüş Erkek Yüzük (DEY1044)

İndirim Oranı : %21 İndirim
Fiyat : ₺860,95
İndirimli : ₺683,53
Güvence Logolar
1
ADET :

Mührü Süleyman Motifli Mavi Mineli Gümüş Erkek Yüzük Özellikleri

 

 

 

Üzerinde bu mührün nakşedildiği yüzüğü önce Hazret-i Adem (a.s)'ın kullandığı ve yeryüzüne getirirken cennette bıraktığı, sonrasında Hazret-i Cebrail (a.s) tarafından Allah'ın izniyle Hz. Davud (a.s)'a ve en nihayetinde, liyakat göze teilerek Oğlu Hazret-i Süleyman (a.s)'a verdildiği rivayet edilmektedir. Yüce Allah'ın sıfatlarını sembolize eden bu yıldız veya mühür, her şeyden önce Rahmani bir sembol veya remzdir. Ayrıca bir sürü kavramı da temsil eder. Mührü Süleyman yüzük modelindeki sembolün Allah'tan olduğunu kanıtlayan en büyük delil, bir kar tanesinde nakşedilmiş olmasıdır. 

 

Mührü Süleyman altıgen bir yıldızdır. Her köşesinin manen bazı peygamberleri temsil ettiği söylenmektedir. Hz. Süleyman'dan sonra dünya üzerinde birçok millet Mührü Süleyman'ı kutsal kabul ederek kullanmıştır. FAKAT SÜLEYMAN MÜHRÜ KESİNLİKLE YAHUDİ SEMBOLÜ DEĞİLDİR, TAM TERSİ MÜSLÜMANLARIN KUTSAL SEMBOLÜDÜR. 

 

Geçmiş zamanlarda müslümanların çok yaygın kullandığı Süleyman Mührü olarak bilinen bu Rahmani sembole tarihimizin her kısmında rastlayabiliyoruz. Camilerin tavanında, duvarlarda ve cam süslemelerinde de sıkça Mühr-ü Süleyman yıldızını görmek mümkündür.

 

Şimdilerde Süleyman Mührü yüzük, kolye ve bileklik olarak her daim üzerimizde taşıdığımız bu sembolü Osmanlı denizcisi rüzgara hakim olmak anlamına geldiği için denizlerde dolaştığı donanmasının bayraklarında da kullanmıştır.

 

Ayrıca Osmanlı İmparatorluğunun padişahları kılıç, giysi, kolye ve yüzüklerinde de bu sembolü tılsımlaştırıp kullanmayı tercih etmişlerdir. 

 

Süleyman Mührü yüzük üzerindeki Rahmani sembolde Allah'ın dışında meleklerin ve bazı insanların bildiği İsm-i Azam duası yer almaktadır. Süleyman Mührü yüzük öyle Rahmani ve tılsımlı bir yüzüktür ki sadece sayılı kişi ve meleklerin bildiği Allah'ın saklı ismini (İsm-i Azam duası) içerisinde barındırır. 

 

"Yüzük Kimdeyse Süleyman Odur" rivayet edilmektedir.

 

Bu mührü üzerinde bulunduran kim olursa her şeye galip gelir ve herkesin saygısını kazanır. Kaza, bela, hastalık ve kötülüklerden Allah'ın izniyle uzaklaşır.

 

Doğrusunu yalnızca Yüce Allah bilir...

 

 

 

  • Üzeri Mührü Süleyman Motifi ile Yanları ise Osmanlı Desenleri ile Süslenmiştir.
  • Yüzük Tamamı ile 925 Ayar Gümüş Madeninden Üretilmiştir.
  • Ürünlerimizin İçerisinde Diriliş Takı Logomuz Bulunmaktadır.
  • Farklı Renk ve Desen Seçenekleri İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
  • 100 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Diriliş Takı’ya Aittir.
  • Siparişiniz Diriliş Takı Özel Hediye Kutusu İçerisinde Hediye Paketi Olarak Gönderilmektedir.
  • Hediye Gönderileriniz İçin Özel Bir Notunuz Var İse Siparişiniz Sırasında Bize Belirtebilirsiniz.
  • Gümüş Yüzüğünüzün Bakımını Kolaylıkla Yapabilmeniz İçin Gümüş Parlatma Bezi Firmamızın Hediyesi Olarak Kargonuz İçerisinde Size Ulaştırılacaktır.
  • Kargo Teslimat Süresi Gönderilecek Bölgeye Göre 1-3 İş Günü Aralığında Değişmektedir.
  • Ürün 20,88 Gram’dır.

 

RENK
Mavi
Benzer Ürünler
Etiketler
Mührü, Mührü Süleyman, Mührü Süleyman Motifli, Mührü Süleyman Motifli Mavi, Mührü Süleyman Motifli Mavi Mineli, Mührü Süleyman Motifli Mavi Mineli Gümüş, Mührü Süleyman Motifli Mavi Mineli Gümüş Erkek, Mührü Süleyman Motifli Mavi Mineli Gümüş Erkek Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Mavi Mineli Gümüş Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Mavi Mineli Erkek, Mührü Süleyman Motifli Mavi Mineli Erkek Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Mavi Mineli Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Mavi Gümüş, Mührü Süleyman Motifli Mavi Gümüş Erkek, Mührü Süleyman Motifli Mavi Gümüş Erkek Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Mavi Gümüş Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Mavi Erkek, Mührü Süleyman Motifli Mavi Erkek Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Mavi Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Mineli, Mührü Süleyman Motifli Mineli Gümüş, Mührü Süleyman Motifli Mineli Gümüş Erkek, Mührü Süleyman Motifli Mineli Gümüş Erkek Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Mineli Gümüş Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Mineli Erkek, Mührü Süleyman Motifli Mineli Erkek Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Mineli Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Gümüş, Mührü Süleyman Motifli Gümüş Erkek, Mührü Süleyman Motifli Gümüş Erkek Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Gümüş Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Erkek, Mührü Süleyman Motifli Erkek Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Yüzük, Mührü Süleyman Mavi, Mührü Süleyman Mavi Mineli, Mührü Süleyman Mavi Mineli Gümüş, Mührü Süleyman Mavi Mineli Gümüş Erkek, Mührü Süleyman Mavi Mineli Gümüş Erkek Yüzük, Mührü Süleyman Mavi Mineli Gümüş Yüzük, Mührü Süleyman Mavi Mineli Erkek, Mührü Süleyman Mavi Mineli Erkek Yüzük, Mührü Süleyman Mavi Mineli Yüzük, Mührü Süleyman Mavi Gümüş, Mührü Süleyman Mavi Gümüş Erkek, Mührü Süleyman Mavi Gümüş Erkek Yüzük, Mührü Süleyman Mavi Gümüş Yüzük, Mührü Süleyman Mavi Erkek, Mührü Süleyman Mavi Erkek Yüzük, Mührü Süleyman Mavi Yüzük,