Mührü Süleyman ve Osmanlı Yıldızı İşlemeli Gümüş Kolye
Mührü Süleyman ve Osmanlı Yıldızı İşlemeli Gümüş Kolye
Mührü Süleyman ve Osmanlı Yıldızı İşlemeli Gümüş Kolye
Mührü Süleyman ve Osmanlı Yıldızı İşlemeli Gümüş Kolye
Mührü Süleyman ve Osmanlı Yıldızı İşlemeli Gümüş Kolye
Mührü Süleyman ve Osmanlı Yıldızı İşlemeli Gümüş Kolye

Mührü Süleyman ve Osmanlı Yıldızı İşlemeli Gümüş Kolye (DK0138)

İndirim Oranı : %18 İndirim
Fiyat : ₺1.853,06
İndirimli : ₺1.514,57
Güvence Logolar
1
ADET :

Mührü Süleymanve Osmanlı Yıldızı İşlemeli Gümüş Kolye

 

Üzerinde bu mührün nakşedildiği yüzüğü önce Hazret-i Adem (a.s)'ın kullandığı ve yeryüzüne getirirken cennette bıraktığı, sonrasında Hazret-i Cebrail (a.s) tarafından Allah'ın izniyle Hz. Davud (a.s)'a ve en nihayetinde, liyakat gözetilerek Oğlu Hazret-i Süleyman (a.s)'a verdildiği rivayet edilmektedir. Yüce Allah'ın sıfatlarını sembolize eden bu yıldız veya mühür, her şeyden önce Rahmani bir sembol veya remzdir. Ayrıca bir sürü kavramı da temsil eder. Mührü Süleyman kolye modelindeki sembolün Allah'tan olduğunu kanıtlayan en büyük delil, bir kar tanesinde nakşedilmiş olmasıdır. 

 

Mührü Süleyman altıgen bir yıldızdır. Her köşesinin manen bazı peygamberleri temsil ettiği söylenmektedir. Hz. Süleyman'dan sonra dünya üzerinde birçok millet Mührü Süleyman'ı kutsal kabul ederek kullanmıştır. FAKAT SÜLEYMAN MÜHRÜ KESİNLİKLE YAHUDİ SEMBOLÜ DEĞİLDİR, TAM TERSİ MÜSLÜMANLARIN KUTSAL SEMBOLÜDÜR. 

 

Geçmiş zamanlarda Müslümanların çok yaygın kullandığı Süleyman Mührü olarak bilinen bu Rahmani sembole tarihimizin her kısmında rastlayabiliyoruz. Camilerin tavanında, duvarlarda ve cam süslemelerinde de sıkça Mühr-ü Süleyman yıldızını görmek mümkündür.

 

Şimdilerde Süleyman Mührü kolye, yüzük ve bileklik olarak her daim üzerimizde taşıdığımız bu sembolü Osmanlı denizcisi rüzgara hakim olmak anlamına geldiği için denizlerde dolaştığı donanmasının bayraklarında da kullanmıştır.

 

Ayrıca Osmanlı İmparatorluğunun padişahları kılıç, giysi, kolye ve yüzüklerinde de bu sembolü tılsımlaştırıp kullanmayı tercih etmişlerdir. 

 

Süleyman Mührü kolye üzerindeki Rahmani sembolde Allah'ın dışında meleklerin ve bazı insanların bildiği İsm-i Azam duası yer almaktadır. Süleyman Mührü kolye öyle Rahmani ve tılsımlı bir kolyedir ki sadece sayılı kişi ve meleklerin bildiği Allah'ın saklı ismini (İsm-i Azam duası) içerisinde barındırır. 

 

Bu mührü üzerinde bulunduran kim olursa her şeye galip gelir ve herkesin saygısını kazanır. Kaza, bela, hastalık ve kötülüklerden Allah'ın izniyle uzaklaşır.

 

Doğrusunu yalnızca Yüce Allah bilir...

 

 

  • Üzeri Mührü Süleyman ve Osmanlı Yıldızı ile Süslenmiştir. Osmanlı Yıldızı İçerisinde Kelime-i Tevhid Mevcuttur.
  • Ürünlerimizde Diriliş Takı Logomuz Bulunmaktadır.
  • Farklı Renk ve Desen Seçenekleri İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
  • Siparişiniz Diriliş Takı Özel Hediye Kutusu İçerisinde Hediye Paketi Olarak Gönderilmektedir.
  • Hediye Gönderileriniz İçin Özel Bir Notunuz Var İse Siparişiniz Sırasında Bize Belirtebilirsiniz.
  • Gümüş Kolyenizin Bakımını Kolaylıkla Yapabilmeniz İçin Gümüş Parlatma Bezi Firmamızın Hediyesi Olarak Kargonuz İçerisinde Size Ulaştırılacaktır.
  • Kargo Teslimat Süresi Gönderilecek Bölgeye Göre 1-3 İş Günü Aralığında Değişmektedir.
  • Üründe 3 farklı Zincir Uzunluğu 55cm, 60cm, 65cm olarak Gönderilebilmektedir.
Etiketler
Mührü, Mührü Süleyman, Mührü Süleyman ve, Mührü Süleyman ve Osmanlı, Mührü Süleyman ve Osmanlı Yıldızı, Mührü Süleyman ve Osmanlı Yıldızı İşlemeli, Mührü Süleyman ve Osmanlı Yıldızı İşlemeli Gümüş, Mührü Süleyman ve Osmanlı Yıldızı İşlemeli Gümüş Kolye, Mührü Süleyman ve Osmanlı Yıldızı İşlemeli Kolye, Mührü Süleyman ve Osmanlı Yıldızı Gümüş, Mührü Süleyman ve Osmanlı Yıldızı Gümüş Kolye, Mührü Süleyman ve Osmanlı Yıldızı Kolye, Mührü Süleyman ve Osmanlı İşlemeli, Mührü Süleyman ve Osmanlı İşlemeli Gümüş, Mührü Süleyman ve Osmanlı İşlemeli Gümüş Kolye, Mührü Süleyman ve Osmanlı İşlemeli Kolye, Mührü Süleyman ve Osmanlı Gümüş, Mührü Süleyman ve Osmanlı Gümüş Kolye, Mührü Süleyman ve Osmanlı Kolye, Mührü Süleyman ve Yıldızı, Mührü Süleyman ve Yıldızı İşlemeli, Mührü Süleyman ve Yıldızı İşlemeli Gümüş, Mührü Süleyman ve Yıldızı İşlemeli Gümüş Kolye, Mührü Süleyman ve Yıldızı İşlemeli Kolye, Mührü Süleyman ve Yıldızı Gümüş, Mührü Süleyman ve Yıldızı Gümüş Kolye, Mührü Süleyman ve Yıldızı Kolye, Mührü Süleyman ve İşlemeli, Mührü Süleyman ve İşlemeli Gümüş, Mührü Süleyman ve İşlemeli Gümüş Kolye, Mührü Süleyman ve İşlemeli Kolye, Mührü Süleyman ve Gümüş, Mührü Süleyman ve Gümüş Kolye, Mührü Süleyman ve Kolye, Mührü Süleyman Osmanlı, Mührü Süleyman Osmanlı Yıldızı, Mührü Süleyman Osmanlı Yıldızı İşlemeli, Mührü Süleyman Osmanlı Yıldızı İşlemeli Gümüş, Mührü Süleyman Osmanlı Yıldızı İşlemeli Gümüş Kolye, Mührü Süleyman Osmanlı Yıldızı İşlemeli Kolye, Mührü Süleyman Osmanlı Yıldızı Gümüş, Mührü Süleyman Osmanlı Yıldızı Gümüş Kolye, Mührü Süleyman Osmanlı Yıldızı Kolye, Mührü Süleyman Osmanlı İşlemeli, Mührü Süleyman Osmanlı İşlemeli Gümüş, Mührü Süleyman Osmanlı İşlemeli Gümüş Kolye, Mührü Süleyman Osmanlı İşlemeli Kolye, Mührü Süleyman Osmanlı Gümüş, Mührü Süleyman Osmanlı Gümüş Kolye, Mührü Süleyman Osmanlı Kolye,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR