Plaka Üzeri Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Yüzük
Plaka Üzeri Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Yüzük
Plaka Üzeri Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Yüzük
Plaka Üzeri Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Yüzük

Plaka Üzeri Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Yüzük (DEY1448)

İndirim Oranı : %10 İndirim
Fiyat : ₺1.683,85
İndirimli : ₺1.517,39
Güvence Logolar
1
ADET :

Üzerinde bu mührün nakşedildiği yüzüğü önce Hazret-i Adem (a.s)'ın kullandığı ve yeryüzüne getirirken cennette bıraktığı, sonrasında Hazret-i Cebrail (a.s) tarafından Allah'ın izniyle Hz. Davud (a.s)'a ve en nihayetinde, liyakat göze teilerek Oğlu Hazret-i Süleyman (a.s)'a verdildiği rivayet edilmektedir. Yüce Allah'ın sıfatlarını sembolize eden bu yıldız veya mühür, her şeyden önce Rahmani bir sembol veya remzdir. Ayrıca bir sürü kavramı da temsil eder. Mührü Süleyman yüzük modelindeki sembolün Allah'tan olduğunu kanıtlayan en büyük delil, bir kar tanesinde nakşedilmiş olmasıdır. 

 

Mührü Süleyman altıgen bir yıldızdır. Her köşesinin manen bazı peygamberleri temsil ettiği söylenmektedir. Hz. Süleyman'dan sonra dünya üzerinde birçok millet Mührü Süleyman'ı kutsal kabul ederek kullanmıştır. FAKAT SÜLEYMAN MÜHRÜ KESİNLİKLE YAHUDİ SEMBOLÜ DEĞİLDİR, TAM TERSİ MÜSLÜMANLARIN KUTSAL SEMBOLÜDÜR. 

 

Geçmiş zamanlarda müslümanların çok yaygın kullandığı Süleyman Mührü olarak bilinen bu Rahmani sembole tarihimizin her kısmında rastlayabiliyoruz. Camilerin tavanında, duvarlarda ve cam süslemelerinde de sıkça Mühr-ü Süleyman yıldızını görmek mümkündür.

 

Şimdilerde Süleyman Mührü yüzük, kolye ve bileklik olarak her daim üzerimizde taşıdığımız bu sembolü Osmanlı denizcisi rüzgara hakim olmak anlamına geldiği için denizlerde dolaştığı donanmasının bayraklarında da kullanmıştır.

 

Ayrıca Osmanlı İmparatorluğunun padişahları kılıç, giysi, kolye ve yüzüklerinde de bu sembolü tılsımlaştırıp kullanmayı tercih etmişlerdir. 

 

Süleyman Mührü yüzük üzerindeki Rahmani sembolde Allah'ın dışında meleklerin ve bazı insanların bildiği İsm-i Azam duası yer almaktadır. Süleyman Mührü yüzük öyle Rahmani ve tılsımlı bir yüzüktür ki sadece sayılı kişi ve meleklerin bildiği Allah'ın saklı ismini (İsm-i Azam duası) içerisinde barındırır. 

 

"Yüzük Kimdeyse Süleyman Odur" rivayet edilmektedir.

 

Bu mührü üzerinde bulunduran kim olursa her şeye galip gelir ve herkesin saygısını kazanır. Kaza, bela, hastalık ve kötülüklerden Allah'ın izniyle uzaklaşır.

 

Doğrusunu yalnızca Yüce Allah bilir...

 

Plaka Üzeri Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Yüzük Özellikleri ;

 

  • Plaka Üzeri Süleyman Mührü İşlemesi İle Süslenmiştir.
  • Yüzük Tamamı ile 925 Ayar Gümüş Madeninden Üretilmiştir.
  • Ürünlerimizin İçerisinde Diriliş Takı Logomuz Bulunmaktadır.
  • Farklı Renk ve Desen Seçenekleri İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
  • Siparişiniz Diriliş Takı Özel Hediye Kutusu İçerisinde Hediye Paketi Olarak Gönderilmektedir.
  • Hediye Gönderileriniz İçin Özel Bir Notunuz Var İse Siparişiniz Sırasında Bize Belirtebilirsiniz.
  • Gümüş Yüzüğünüzün Bakımını Kolaylıkla Yapabilmeniz İçin Gümüş Parlatma Bezi Firmamızın Hediyesi Olarak Kargonuz İçerisinde Size Ulaştırılacaktır.
  • Kargo Teslimat Süresi Gönderilecek Bölgeye Göre 1-3 İş Günü Aralığında Değişmektedir.
  • Ürün Gram: 11,63 gr.
  • Ürün Üst Ebatı: 25mm x 20mm(milimikron)

 

Etiketler
Plaka, Plaka Üzeri, Plaka Üzeri Süleyman, Plaka Üzeri Süleyman Mührü, Plaka Üzeri Süleyman Mührü İşlemeli, Plaka Üzeri Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş, Plaka Üzeri Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Yüzük, Plaka Üzeri Süleyman Mührü İşlemeli Yüzük, Plaka Üzeri Süleyman Mührü Gümüş, Plaka Üzeri Süleyman Mührü Gümüş Yüzük, Plaka Üzeri Süleyman Mührü Yüzük, Plaka Üzeri Süleyman İşlemeli, Plaka Üzeri Süleyman İşlemeli Gümüş, Plaka Üzeri Süleyman İşlemeli Gümüş Yüzük, Plaka Üzeri Süleyman İşlemeli Yüzük, Plaka Üzeri Süleyman Gümüş, Plaka Üzeri Süleyman Gümüş Yüzük, Plaka Üzeri Süleyman Yüzük, Plaka Üzeri Mührü, Plaka Üzeri Mührü İşlemeli, Plaka Üzeri Mührü İşlemeli Gümüş, Plaka Üzeri Mührü İşlemeli Gümüş Yüzük, Plaka Üzeri Mührü İşlemeli Yüzük, Plaka Üzeri Mührü Gümüş, Plaka Üzeri Mührü Gümüş Yüzük, Plaka Üzeri Mührü Yüzük, Plaka Üzeri İşlemeli, Plaka Üzeri İşlemeli Gümüş, Plaka Üzeri İşlemeli Gümüş Yüzük, Plaka Üzeri İşlemeli Yüzük, Plaka Üzeri Gümüş, Plaka Üzeri Gümüş Yüzük, Plaka Üzeri Yüzük, Plaka Süleyman, Plaka Süleyman Mührü, Plaka Süleyman Mührü İşlemeli, Plaka Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş, Plaka Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Yüzük, Plaka Süleyman Mührü İşlemeli Yüzük, Plaka Süleyman Mührü Gümüş, Plaka Süleyman Mührü Gümüş Yüzük, Plaka Süleyman Mührü Yüzük, Plaka Süleyman İşlemeli, Plaka Süleyman İşlemeli Gümüş, Plaka Süleyman İşlemeli Gümüş Yüzük, Plaka Süleyman İşlemeli Yüzük, Plaka Süleyman Gümüş, Plaka Süleyman Gümüş Yüzük, Plaka Süleyman Yüzük, Plaka Mührü,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR