Plaka Üzerine El Yazması Süleyman Mührü Gümüş Yüzük
Plaka Üzerine El Yazması Süleyman Mührü Gümüş Yüzük
Plaka Üzerine El Yazması Süleyman Mührü Gümüş Yüzük
Plaka Üzerine El Yazması Süleyman Mührü Gümüş Yüzük
Plaka Üzerine El Yazması Süleyman Mührü Gümüş Yüzük
Plaka Üzerine El Yazması Süleyman Mührü Gümüş Yüzük
Plaka Üzerine El Yazması Süleyman Mührü Gümüş Yüzük

Plaka Üzerine El Yazması Süleyman Mührü Gümüş Yüzük (DEY1866)

İndirim Oranı : %16 İndirim
Fiyat : ₺775,00
İndirimli : ₺650,00
Güvence Logolar
1
ADET :

Plaka Üzerine El Yazması Süleyman Mührü Gümüş Yüzük

 

Üzerinde bu mührün nakşedildiği yüzüğü önce Hazret-i Adem (a.s)'ın kullandığı ve yeryüzüne getirirken cennette bıraktığı, sonrasında Hazret-i Cebrail (a.s) tarafından Allah'ın izniyle Hz. Davud (a.s)'a ve en nihayetinde, liyakat göze teilerek Oğlu Hazret-i Süleyman (a.s)'a verdildiği rivayet edilmektedir. Yüce Allah'ın sıfatlarını sembolize eden bu yıldız veya mühür, her şeyden önce Rahmani bir sembol veya remzdir. Ayrıca bir sürü kavramı da temsil eder. Mührü Süleyman yüzük modelindeki sembolün Allah'tan olduğunu kanıtlayan en büyük delil, bir kar tanesinde nakşedilmiş olmasıdır. 

Mührü Süleyman altıgen bir yıldızdır. Her köşesinin manen bazı peygamberleri temsil ettiği söylenmektedir. Hz. Süleyman'dan sonra dünya üzerinde birçok millet Mührü Süleyman'ı kutsal kabul ederek kullanmıştır. FAKAT SÜLEYMAN MÜHRÜ KESİNLİKLE YAHUDİ SEMBOLÜ DEĞİLDİR, TAM TERSİ MÜSLÜMANLARIN KUTSAL SEMBOLÜDÜR. 

Geçmiş zamanlarda müslümanların çok yaygın kullandığı Süleyman Mührü olarak bilinen bu Rahmani sembole tarihimizin her kısmında rastlayabiliyoruz. Camilerin tavanında, duvarlarda ve cam süslemelerinde de sıkça Mühr-ü Süleyman yıldızını görmek mümkündür.

Şimdilerde Süleyman Mührü yüzük, kolye ve bileklik olarak her daim üzerimizde taşıdığımız bu sembolü Osmanlı denizcisi rüzgara hakim olmak anlamına geldiği için denizlerde dolaştığı donanmasının bayraklarında da kullanmıştır.

Ayrıca Osmanlı İmparatorluğunun padişahları kılıç, giysi, kolye ve yüzüklerinde de bu sembolü tılsımlaştırıp kullanmayı tercih etmişlerdir. 

Süleyman Mührü yüzük üzerindeki Rahmani sembolde Allah'ın dışında meleklerin ve bazı insanların bildiği İsm-i Azam duası yer almaktadır. Süleyman Mührü yüzük öyle Rahmani ve tılsımlı bir yüzüktür ki sadece sayılı kişi ve meleklerin bildiği Allah'ın saklı ismini (İsm-i Azam duası) içerisinde barındırır. 

 

"Yüzük Kimdeyse Süleyman Odur" rivayet edilmektedir.

 

Bu mührü üzerinde bulunduran kim olursa her şeye galip gelir ve herkesin saygısını kazanır. Kaza, bela, hastalık ve kötülüklerden Allah'ın izniyle uzaklaşır.

 

Doğrusunu yalnızca Yüce Allah bilir...

 

  • Yüzüğümüzde düz gümüş plaka üzerine el yazması ile Mührü Süleyman işlenmiştir. 
  • Yüzük Tamamı ile 925 Ayar Gümüş Madeninden Üretilmiştir.
  • Farklı Renk ve Desen Seçenekleri İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
  • Siparişiniz Diriliş Takı Özel Hediye Kutusu İçerisinde Hediye Paketi Olarak Gönderilmektedir.
  • Hediye Gönderileriniz İçin Özel Bir Notunuz Var İse Siparişiniz Sırasında Bize Belirtebilirsiniz.
  • Gümüş Yüzüğünüzün Bakımını Kolaylıkla Yapabilmeniz İçin Gümüş Parlatma Bezi Firmamızın Hediyesi Olarak Kargonuz İçerisinde Size Ulaştırılacaktır.
  • Kargo Teslimat Süresi Gönderilecek Bölgeye Göre 1-3 İş Günü Aralığında Değişmektedir.
  • 12,71 Gr (+/-1,5) Numaraya Göre Değişebilir.
Benzer Ürünler
Etiketler
Plaka, Plaka Üzerine, Plaka Üzerine El, Plaka Üzerine El Yazması, Plaka Üzerine El Yazması Süleyman, Plaka Üzerine El Yazması Süleyman Mührü, Plaka Üzerine El Yazması Süleyman Mührü Gümüş, Plaka Üzerine El Yazması Süleyman Mührü Gümüş Yüzük, Plaka Üzerine El Yazması Süleyman Mührü Yüzük, Plaka Üzerine El Yazması Süleyman Gümüş, Plaka Üzerine El Yazması Süleyman Gümüş Yüzük, Plaka Üzerine El Yazması Süleyman Yüzük, Plaka Üzerine El Yazması Mührü, Plaka Üzerine El Yazması Mührü Gümüş, Plaka Üzerine El Yazması Mührü Gümüş Yüzük, Plaka Üzerine El Yazması Mührü Yüzük, Plaka Üzerine El Yazması Gümüş, Plaka Üzerine El Yazması Gümüş Yüzük, Plaka Üzerine El Yazması Yüzük, Plaka Üzerine El Süleyman, Plaka Üzerine El Süleyman Mührü, Plaka Üzerine El Süleyman Mührü Gümüş, Plaka Üzerine El Süleyman Mührü Gümüş Yüzük, Plaka Üzerine El Süleyman Mührü Yüzük, Plaka Üzerine El Süleyman Gümüş, Plaka Üzerine El Süleyman Gümüş Yüzük, Plaka Üzerine El Süleyman Yüzük, Plaka Üzerine El Mührü, Plaka Üzerine El Mührü Gümüş, Plaka Üzerine El Mührü Gümüş Yüzük, Plaka Üzerine El Mührü Yüzük, Plaka Üzerine El Gümüş, Plaka Üzerine El Gümüş Yüzük, Plaka Üzerine El Yüzük, Plaka Üzerine Yazması, Plaka Üzerine Yazması Süleyman, Plaka Üzerine Yazması Süleyman Mührü, Plaka Üzerine Yazması Süleyman Mührü Gümüş, Plaka Üzerine Yazması Süleyman Mührü Gümüş Yüzük, Plaka Üzerine Yazması Süleyman Mührü Yüzük, Plaka Üzerine Yazması Süleyman Gümüş, Plaka Üzerine Yazması Süleyman Gümüş Yüzük, Plaka Üzerine Yazması Süleyman Yüzük, Plaka Üzerine Yazması Mührü, Plaka Üzerine Yazması Mührü Gümüş, Plaka Üzerine Yazması Mührü Gümüş Yüzük, Plaka Üzerine Yazması Mührü Yüzük, Plaka Üzerine Yazması Gümüş, Plaka Üzerine Yazması Gümüş Yüzük, Plaka Üzerine Yazması Yüzük,