Siyah Zemin Üzeri Süleyman Mührü Gümüş Kolye
Siyah Zemin Üzeri Süleyman Mührü Gümüş Kolye
Siyah Zemin Üzeri Süleyman Mührü Gümüş Kolye
Siyah Zemin Üzeri Süleyman Mührü Gümüş Kolye
Siyah Zemin Üzeri Süleyman Mührü Gümüş Kolye

Siyah Zemin Üzeri Süleyman Mührü Gümüş Kolye (DK0173)

İndirim Oranı : %24 İndirim
Fiyat : ₺1.875,27
İndirimli : ₺1.425,87
Güvence Logolar
1
ADET :

Siyah Zemin Üzeri Süleyman Mührü Gümüş Kolye


Üzerinde bu mührün nakşedildiği yüzüğü önce Hazret-i Adem (a.s)'ın kullandığı ve yeryüzüne getirirken cennette bıraktığı, sonrasında Hazret-i Cebrail (a.s) tarafından Allah'ın izniyle Hz. Davud (a.s)'a ve en nihayetinde, liyakat gözetilerek Oğlu Hazret-i Süleyman (a.s)'a verdildiği rivayet edilmektedir. Yüce Allah'ın sıfatlarını sembolize eden bu yıldız veya mühür, her şeyden önce Rahmani bir sembol veya remzdir. Ayrıca bir sürü kavramı da temsil eder. Mührü Süleyman kolye modelindeki sembolün Allah'tan olduğunu kanıtlayan en büyük delil, bir kar tanesinde nakşedilmiş olmasıdır. 

 

Mührü Süleyman altıgen bir yıldızdır. Her köşesinin manen bazı peygamberleri temsil ettiği söylenmektedir. Hz. Süleyman'dan sonra dünya üzerinde birçok millet Mührü Süleyman'ı kutsal kabul ederek kullanmıştır. FAKAT SÜLEYMAN MÜHRÜ KESİNLİKLE YAHUDİ SEMBOLÜ DEĞİLDİR, TAM TERSİ MÜSLÜMANLARIN KUTSAL SEMBOLÜDÜR. 

 

Geçmiş zamanlarda Müslümanların çok yaygın kullandığı Süleyman Mührü olarak bilinen bu Rahmani sembole tarihimizin her kısmında rastlayabiliyoruz. Camilerin tavanında, duvarlarda ve cam süslemelerinde de sıkça Mühr-ü Süleyman yıldızını görmek mümkündür.

 

Şimdilerde Süleyman Mührü kolye, yüzük ve bileklik olarak her daim üzerimizde taşıdığımız bu sembolü Osmanlı denizcisi rüzgara hakim olmak anlamına geldiği için denizlerde dolaştığı donanmasının bayraklarında da kullanmıştır.

 

Ayrıca Osmanlı İmparatorluğunun padişahları kılıç, giysi, kolye ve yüzüklerinde de bu sembolü tılsımlaştırıp kullanmayı tercih etmişlerdir. 

 

Süleyman Mührü kolye üzerindeki Rahmani sembolde Allah'ın dışında meleklerin ve bazı insanların bildiği İsm-i Azam duası yer almaktadır. Süleyman Mührü kolye öyle Rahmani ve tılsımlı bir kolyedir ki sadece sayılı kişi ve meleklerin bildiği Allah'ın saklı ismini (İsm-i Azam duası) içerisinde barındırır. 

 

Bu mührü üzerinde bulunduran kim olursa her şeye galip gelir ve herkesin saygısını kazanır. Kaza, bela, hastalık ve kötülüklerden Allah'ın izniyle uzaklaşır.

 

Doğrusunu yalnızca Yüce Allah bilir...

 


Ürünlerimizde Diriliş Takı Logomuz Bulunmaktadır.
Farklı Renk ve Desen Seçenekleri İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
Siparişiniz Diriliş Takı Özel Hediye Kutusu İçerisinde Hediye Paketi Olarak Gönderilmektedir.
Hediye Gönderileriniz İçin Özel Bir Notunuz Var İse Siparişiniz Sırasında Bize Belirtebilirsiniz.
Gümüş Kolyenizin Bakımını Kolaylıkla Yapabilmeniz İçin Gümüş Parlatma Bezi Firmamızın Hediyesi Olarak Kargonuz İçerisinde Size Ulaştırılacaktır.
Kargo Teslimat Süresi Gönderilecek Bölgeye Göre 1-3 İş Günü Aralığında Değişmektedir.
Ürün 55 cm Gümüş Zincir ile Birlikte Gönderilmektedir.
Ürün Ağırlığı: 11.32 gr.
Ürün Ebadı: 31 mm
Ürün Kalınlığı: 1 mm

Etiketler
Siyah, Siyah Zemin, Siyah Zemin Üzeri, Siyah Zemin Üzeri Süleyman, Siyah Zemin Üzeri Süleyman Mührü, Siyah Zemin Üzeri Süleyman Mührü Gümüş, Siyah Zemin Üzeri Süleyman Mührü Gümüş Kolye, Siyah Zemin Üzeri Süleyman Mührü Kolye, Siyah Zemin Üzeri Süleyman Gümüş, Siyah Zemin Üzeri Süleyman Gümüş Kolye, Siyah Zemin Üzeri Süleyman Kolye, Siyah Zemin Üzeri Mührü, Siyah Zemin Üzeri Mührü Gümüş, Siyah Zemin Üzeri Mührü Gümüş Kolye, Siyah Zemin Üzeri Mührü Kolye, Siyah Zemin Üzeri Gümüş, Siyah Zemin Üzeri Gümüş Kolye, Siyah Zemin Üzeri Kolye, Siyah Zemin Süleyman, Siyah Zemin Süleyman Mührü, Siyah Zemin Süleyman Mührü Gümüş, Siyah Zemin Süleyman Mührü Gümüş Kolye, Siyah Zemin Süleyman Mührü Kolye, Siyah Zemin Süleyman Gümüş, Siyah Zemin Süleyman Gümüş Kolye, Siyah Zemin Süleyman Kolye, Siyah Zemin Mührü, Siyah Zemin Mührü Gümüş, Siyah Zemin Mührü Gümüş Kolye, Siyah Zemin Mührü Kolye, Siyah Zemin Gümüş, Siyah Zemin Gümüş Kolye, Siyah Zemin Kolye, Siyah Üzeri, Siyah Üzeri Süleyman, Siyah Üzeri Süleyman Mührü, Siyah Üzeri Süleyman Mührü Gümüş, Siyah Üzeri Süleyman Mührü Gümüş Kolye, Siyah Üzeri Süleyman Mührü Kolye, Siyah Üzeri Süleyman Gümüş, Siyah Üzeri Süleyman Gümüş Kolye, Siyah Üzeri Süleyman Kolye, Siyah Üzeri Mührü, Siyah Üzeri Mührü Gümüş, Siyah Üzeri Mührü Gümüş Kolye, Siyah Üzeri Mührü Kolye, Siyah Üzeri Gümüş, Siyah Üzeri Gümüş Kolye, Siyah Üzeri Kolye, Siyah Süleyman,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR