Kehribar Taşlı Köşeli Hz. Süleyman Mührü Motifli Gümüş Erkek Yüzük
Kehribar Taşlı Köşeli Hz. Süleyman Mührü Motifli Gümüş Erkek Yüzük
Kehribar Taşlı Köşeli Hz. Süleyman Mührü Motifli Gümüş Erkek Yüzük
Kehribar Taşlı Köşeli Hz. Süleyman Mührü Motifli Gümüş Erkek Yüzük
Kehribar Taşlı Köşeli Hz. Süleyman Mührü Motifli Gümüş Erkek Yüzük
Kehribar Taşlı Köşeli Hz. Süleyman Mührü Motifli Gümüş Erkek Yüzük

Kehribar Taşlı Köşeli Hz. Süleyman Mührü Motifli Gümüş Yüzük (DEY0347)

İndirim Oranı : %12 İndirim
Fiyat : ₺2.319,35
İndirimli : ₺2.038,04
Güvence Logolar
1
ADET :

Kehribar Taşlı Köşeli Hz. Süleyman Mührü Motifli Gümüş Yüzük

 

Üzerinde bu mührün nakşedildiği yüzüğü önce Hazret-i Adem (a.s)'ın kullandığı ve yeryüzüne getirirken cennette bıraktığı, sonrasında Hazret-i Cebrail (a.s) tarafından Allah'ın izniyle Hz. Davud (a.s)'a ve en nihayetinde, liyakat göze teilerek Oğlu Hazret-i Süleyman (a.s)'a verdildiği rivayet edilmektedir. Yüce Allah'ın sıfatlarını sembolize eden bu yıldız veya mühür, her şeyden önce Rahmani bir sembol veya remzdir. Ayrıca bir sürü kavramı da temsil eder. Mührü Süleyman yüzük modelindeki sembolün Allah'tan olduğunu kanıtlayan en büyük delil, bir kar tanesinde nakşedilmiş olmasıdır. 

 

Mührü Süleyman altıgen bir yıldızdır. Her köşesinin manen bazı peygamberleri temsil ettiği söylenmektedir. Hz. Süleyman'dan sonra dünya üzerinde birçok millet Mührü Süleyman'ı kutsal kabul ederek kullanmıştır. FAKAT SÜLEYMAN MÜHRÜ KESİNLİKLE YAHUDİ SEMBOLÜ DEĞİLDİR, TAM TERSİ MÜSLÜMANLARIN KUTSAL SEMBOLÜDÜR. 

 

Geçmiş zamanlarda müslümanların çok yaygın kullandığı Süleyman Mührü olarak bilinen bu Rahmani sembole tarihimizin her kısmında rastlayabiliyoruz. Camilerin tavanında, duvarlarda ve cam süslemelerinde de sıkça Mühr-ü Süleyman yıldızını görmek mümkündür.

 

Şimdilerde Süleyman Mührü yüzük, kolye ve bileklik olarak her daim üzerimizde taşıdığımız bu sembolü Osmanlı denizcisi rüzgara hakim olmak anlamına geldiği için denizlerde dolaştığı donanmasının bayraklarında da kullanmıştır.

 

Ayrıca Osmanlı İmparatorluğunun padişahları kılıç, giysi, kolye ve yüzüklerinde de bu sembolü tılsımlaştırıp kullanmayı tercih etmişlerdir. 

 

Süleyman Mührü yüzük üzerindeki Rahmani sembolde Allah'ın dışında meleklerin ve bazı insanların bildiği İsm-i Azam duası yer almaktadır. Süleyman Mührü yüzük öyle Rahmani ve tılsımlı bir yüzüktür ki sadece sayılı kişi ve meleklerin bildiği Allah'ın saklı ismini (İsm-i Azam duası) içerisinde barındırır. 

 

"Yüzük Kimdeyse Süleyman Odur" rivayet edilmektedir.

 

Bu mührü üzerinde bulunduran kim olursa her şeye galip gelir ve herkesin saygısını kazanır. Kaza, bela, hastalık ve kötülüklerden Allah'ın izniyle uzaklaşır.

 

Doğrusunu yalnızca Yüce Allah bilir...

 

  • Üzerinde Süleyman Mührü ve İki Yanı Osmanlı Motifleri ile Süslenmiştir.
  • Yüzük Tamamı ile 925 Ayar Gümüş Madeninden Üretilmiştir.
  • Ürünlerimizin İçerisinde Diriliş Takı Logomuz Bulunmaktadır.
  • Farklı Renk ve Desen Seçenekleri İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
  • Siparişiniz Diriliş Takı Özel Hediye Kutusu İçerisinde Hediye Paketi Olarak Gönderilmektedir.
  • Hediye Gönderileriniz İçin Özel Bir Notunuz Var İse Siparişiniz Sırasında Bize Belirtebilirsiniz.
  • Gümüş Yüzüğünüzün Bakımını Kolaylıkla Yapabilmeniz İçin Gümüş Parlatma Bezi Firmamızın Hediyesi Olarak Kargonuz İçerisinde Size Ulaştırılacaktır.
  • Kargo Teslimat Süresi Gönderilecek Bölgeye Göre 1-3 İş Günü Aralığında Değişmektedir.
  • Ürün 22,75 Gram’dır.

 

Taş hakkında detaylı bilgi almak için "Kehribar Taşının Faydaları" blog yazımızı inceleyebilirsiniz.

Etiketler
Kehribar, Kehribar Taşlı, Kehribar Taşlı Köşeli, Kehribar Taşlı Köşeli Hz., Kehribar Taşlı Köşeli Hz. Süleyman, Kehribar Taşlı Köşeli Hz. Süleyman Mührü, Kehribar Taşlı Köşeli Hz. Süleyman Mührü Motifli, Kehribar Taşlı Köşeli Hz. Süleyman Mührü Motifli Gümüş, Kehribar Taşlı Köşeli Hz. Süleyman Mührü Motifli Gümüş Yüzük, Kehribar Taşlı Köşeli Hz. Süleyman Mührü Motifli Yüzük, Kehribar Taşlı Köşeli Hz. Süleyman Mührü Gümüş, Kehribar Taşlı Köşeli Hz. Süleyman Mührü Gümüş Yüzük, Kehribar Taşlı Köşeli Hz. Süleyman Mührü Yüzük, Kehribar Taşlı Köşeli Hz. Süleyman Motifli, Kehribar Taşlı Köşeli Hz. Süleyman Motifli Gümüş, Kehribar Taşlı Köşeli Hz. Süleyman Motifli Gümüş Yüzük, Kehribar Taşlı Köşeli Hz. Süleyman Motifli Yüzük, Kehribar Taşlı Köşeli Hz. Süleyman Gümüş, Kehribar Taşlı Köşeli Hz. Süleyman Gümüş Yüzük, Kehribar Taşlı Köşeli Hz. Süleyman Yüzük, Kehribar Taşlı Köşeli Hz. Mührü, Kehribar Taşlı Köşeli Hz. Mührü Motifli, Kehribar Taşlı Köşeli Hz. Mührü Motifli Gümüş, Kehribar Taşlı Köşeli Hz. Mührü Motifli Gümüş Yüzük, Kehribar Taşlı Köşeli Hz. Mührü Motifli Yüzük, Kehribar Taşlı Köşeli Hz. Mührü Gümüş, Kehribar Taşlı Köşeli Hz. Mührü Gümüş Yüzük, Kehribar Taşlı Köşeli Hz. Mührü Yüzük, Kehribar Taşlı Köşeli Hz. Motifli, Kehribar Taşlı Köşeli Hz. Motifli Gümüş, Kehribar Taşlı Köşeli Hz. Motifli Gümüş Yüzük, Kehribar Taşlı Köşeli Hz. Motifli Yüzük, Kehribar Taşlı Köşeli Hz. Gümüş, Kehribar Taşlı Köşeli Hz. Gümüş Yüzük, Kehribar Taşlı Köşeli Hz. Yüzük, Kehribar Taşlı Köşeli Süleyman, Kehribar Taşlı Köşeli Süleyman Mührü, Kehribar Taşlı Köşeli Süleyman Mührü Motifli, Kehribar Taşlı Köşeli Süleyman Mührü Motifli Gümüş, Kehribar Taşlı Köşeli Süleyman Mührü Motifli Gümüş Yüzük, Kehribar Taşlı Köşeli Süleyman Mührü Motifli Yüzük, Kehribar Taşlı Köşeli Süleyman Mührü Gümüş, Kehribar Taşlı Köşeli Süleyman Mührü Gümüş Yüzük, Kehribar Taşlı Köşeli Süleyman Mührü Yüzük, Kehribar Taşlı Köşeli Süleyman Motifli, Kehribar Taşlı Köşeli Süleyman Motifli Gümüş, Kehribar Taşlı Köşeli Süleyman Motifli Gümüş Yüzük, Kehribar Taşlı Köşeli Süleyman Motifli Yüzük, Kehribar Taşlı Köşeli Süleyman Gümüş, Kehribar Taşlı Köşeli Süleyman Gümüş Yüzük,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR