Kehribar Taşlı Osmanlı Desenli Hz Süleyman Mührü Gümüş Yüzük
Kehribar Taşlı Osmanlı Desenli Hz Süleyman Mührü Gümüş Yüzük
Kehribar Taşlı Osmanlı Desenli Hz Süleyman Mührü Gümüş Yüzük

Kehribar Taşlı Osmanlı Desenli Hz Süleyman Mührü Gümüş Yüzük (DEY0813)

İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : ₺1.633,81(KDV Dahil)
İndirimli : ₺1.302,09(KDV Dahil)
Güvence Logolar
1
ADET :

Kehribar Taşlı Osmanlı Desenli Hz Süleyman Mührü Gümüş Yüzük

 

 

 

Üzerinde bu mührün nakşedildiği yüzüğü önce Hazret-i Adem (a.s)'ın kullandığı ve yeryüzüne getirirken cennette bıraktığı, sonrasında Hazret-i Cebrail (a.s) tarafından Allah'ın izniyle Hz. Davud (a.s)'a ve en nihayetinde, liyakat göze teilerek Oğlu Hazret-i Süleyman (a.s)'a verdildiği rivayet edilmektedir. Yüce Allah'ın sıfatlarını sembolize eden bu yıldız veya mühür, her şeyden önce Rahmani bir sembol veya remzdir. Ayrıca bir sürü kavramı da temsil eder. Mührü Süleyman yüzük modelindeki sembolün Allah'tan olduğunu kanıtlayan en büyük delil, bir kar tanesinde nakşedilmiş olmasıdır. 

 

Mührü Süleyman altıgen bir yıldızdır. Her köşesinin manen bazı peygamberleri temsil ettiği söylenmektedir. Hz. Süleyman'dan sonra dünya üzerinde birçok millet Mührü Süleyman'ı kutsal kabul ederek kullanmıştır. FAKAT SÜLEYMAN MÜHRÜ KESİNLİKLE YAHUDİ SEMBOLÜ DEĞİLDİR, TAM TERSİ MÜSLÜMANLARIN KUTSAL SEMBOLÜDÜR. 

 

Geçmiş zamanlarda müslümanların çok yaygın kullandığı Süleyman Mührü olarak bilinen bu Rahmani sembole tarihimizin her kısmında rastlayabiliyoruz. Camilerin tavanında, duvarlarda ve cam süslemelerinde de sıkça Mühr-ü Süleyman yıldızını görmek mümkündür.

 

Şimdilerde Süleyman Mührü yüzük, kolye ve bileklik olarak her daim üzerimizde taşıdığımız bu sembolü Osmanlı denizcisi rüzgara hakim olmak anlamına geldiği için denizlerde dolaştığı donanmasının bayraklarında da kullanmıştır.

 

Ayrıca Osmanlı İmparatorluğunun padişahları kılıç, giysi, kolye ve yüzüklerinde de bu sembolü tılsımlaştırıp kullanmayı tercih etmişlerdir. 

 

Süleyman Mührü yüzük üzerindeki Rahmani sembolde Allah'ın dışında meleklerin ve bazı insanların bildiği İsm-i Azam duası yer almaktadır. Süleyman Mührü yüzük öyle Rahmani ve tılsımlı bir yüzüktür ki sadece sayılı kişi ve meleklerin bildiği Allah'ın saklı ismini (İsm-i Azam duası) içerisinde barındırır. 

 

"Yüzük Kimdeyse Süleyman Odur" rivayet edilmektedir.

 

Bu mührü üzerinde bulunduran kim olursa her şeye galip gelir ve herkesin saygısını kazanır. Kaza, bela, hastalık ve kötülüklerden Allah'ın izniyle uzaklaşır.

 

Doğrusunu yalnızca Yüce Allah bilir...

 

 

 

  • Kehribar Taş Üzeri Hz Süleyman Mührü ile Süslenmiştir.
  • Yüzük Tamamı ile 925 Ayar Gümüş Madeninden Üretilmiştir.
  • Ürünlerimizin İçerisinde Diriliş Takı Logomuz Bulunmaktadır.
  • Farklı Renk ve Desen Seçenekleri İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
  • Siparişiniz Diriliş Takı Özel Hediye Kutusu İçerisinde Hediye Paketi Olarak Gönderilmektedir.
  • Hediye Gönderileriniz İçin Özel Bir Notunuz Var İse Siparişiniz Sırasında Bize Belirtebilirsiniz.
  • Gümüş Yüzüğünüzün Bakımını Kolaylıkla Yapabilmeniz İçin Gümüş Parlatma Bezi Firmamızın Hediyesi Olarak Kargonuz İçerisinde Size Ulaştırılacaktır.
  • Kargo Teslimat Süresi Gönderilecek Bölgeye Göre 1-3 İş Günü Aralığında Değişmektedir.
  • Ürün 19,76 Gram’dır.

Kehribar Taşı Faydaları Nelerdir?

 

Kehribar taşının bir diğer adı "Şifa Taşı"dır. Bu yüzden üzerinde taşıyan kişilere huzur verir.
Aşırı strese karşı sizi korur.
Ağrı çekilen bölgeye konulduğunda ağrı kesici özelliği olduğu bilinmektedir.
Depresyona konusunda etkili olmakta ve iyi gelmektedir.
Sol elde oynandığı zaman vücuttaki tüm elektriğin atılmasına yardımcı olur.
Migrene karşı olumlu etkileri bulunmaktadır.
Nazara karşı korur.
Bereketin artmasında etkilidir.
Kötü elektriğin uzaklaştırılmasını sağlar.
Bağıkşıklığın güçlenmesine yardımcı olur.
Yaşamın pozitif yanlarını fark etmenizi sağlar.
Astıma karşı iyileştirici etkiler barındırmaktadır.
Soğuk algınlığı için koruyucu etkileri vardır.
Bronşit hastalıklarında koruyucu ve iyileştirici özellikleri bulunmaktadır.
Taşıyan kişilere pozitif enerji vererek neşeli olmasında önemli etkendir.
Vücut yorgunluğunun atılmasını sağlar.
Romatizma ağrılarına karşı pozitif etkileri bulunmaktadır.
Zihinsel ve ruhsal gelişim dengesinin kurulmasına yardımcı olur.
Alerji ve bronşit tedavilerinde kullanılmaktadır.
Bebeklere iyi gelmektedir. Kehribar taşı bebeklerin diş çıkarma sürecindeki ağrıların kesilmesine yardımcı olur.

 

Taş hakkında detaylı bilgi almak için "Kehribar Taşı Faydaları" blog yazımızı inceleyebilirsiniz.

Etiketler
Kehribar, Kehribar Taşlı, Kehribar Taşlı Osmanlı, Kehribar Taşlı Osmanlı Desenli, Kehribar Taşlı Osmanlı Desenli Hz, Kehribar Taşlı Osmanlı Desenli Hz Süleyman, Kehribar Taşlı Osmanlı Desenli Hz Süleyman Mührü, Kehribar Taşlı Osmanlı Desenli Hz Süleyman Mührü Gümüş, Kehribar Taşlı Osmanlı Desenli Hz Süleyman Mührü Gümüş Yüzük, Kehribar Taşlı Osmanlı Desenli Hz Süleyman Mührü Yüzük, Kehribar Taşlı Osmanlı Desenli Hz Süleyman Gümüş, Kehribar Taşlı Osmanlı Desenli Hz Süleyman Gümüş Yüzük, Kehribar Taşlı Osmanlı Desenli Hz Süleyman Yüzük, Kehribar Taşlı Osmanlı Desenli Hz Mührü, Kehribar Taşlı Osmanlı Desenli Hz Mührü Gümüş, Kehribar Taşlı Osmanlı Desenli Hz Mührü Gümüş Yüzük, Kehribar Taşlı Osmanlı Desenli Hz Mührü Yüzük, Kehribar Taşlı Osmanlı Desenli Hz Gümüş, Kehribar Taşlı Osmanlı Desenli Hz Gümüş Yüzük, Kehribar Taşlı Osmanlı Desenli Hz Yüzük, Kehribar Taşlı Osmanlı Desenli Süleyman, Kehribar Taşlı Osmanlı Desenli Süleyman Mührü, Kehribar Taşlı Osmanlı Desenli Süleyman Mührü Gümüş, Kehribar Taşlı Osmanlı Desenli Süleyman Mührü Gümüş Yüzük, Kehribar Taşlı Osmanlı Desenli Süleyman Mührü Yüzük, Kehribar Taşlı Osmanlı Desenli Süleyman Gümüş, Kehribar Taşlı Osmanlı Desenli Süleyman Gümüş Yüzük, Kehribar Taşlı Osmanlı Desenli Süleyman Yüzük, Kehribar Taşlı Osmanlı Desenli Mührü, Kehribar Taşlı Osmanlı Desenli Mührü Gümüş, Kehribar Taşlı Osmanlı Desenli Mührü Gümüş Yüzük, Kehribar Taşlı Osmanlı Desenli Mührü Yüzük, Kehribar Taşlı Osmanlı Desenli Gümüş, Kehribar Taşlı Osmanlı Desenli Gümüş Yüzük, Kehribar Taşlı Osmanlı Desenli Yüzük, Kehribar Taşlı Osmanlı Hz, Kehribar Taşlı Osmanlı Hz Süleyman, Kehribar Taşlı Osmanlı Hz Süleyman Mührü, Kehribar Taşlı Osmanlı Hz Süleyman Mührü Gümüş, Kehribar Taşlı Osmanlı Hz Süleyman Mührü Gümüş Yüzük, Kehribar Taşlı Osmanlı Hz Süleyman Mührü Yüzük, Kehribar Taşlı Osmanlı Hz Süleyman Gümüş, Kehribar Taşlı Osmanlı Hz Süleyman Gümüş Yüzük, Kehribar Taşlı Osmanlı Hz Süleyman Yüzük, Kehribar Taşlı Osmanlı Hz Mührü, Kehribar Taşlı Osmanlı Hz Mührü Gümüş, Kehribar Taşlı Osmanlı Hz Mührü Gümüş Yüzük, Kehribar Taşlı Osmanlı Hz Mührü Yüzük, Kehribar Taşlı Osmanlı Hz Gümüş, Kehribar Taşlı Osmanlı Hz Gümüş Yüzük,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR