Kırmızı Kehribar İçerisi Hz Süleyman Mührü Gümüş Yüzük
Kırmızı Kehribar İçerisi Hz Süleyman Mührü Gümüş Yüzük
Kırmızı Kehribar İçerisi Hz Süleyman Mührü Gümüş Yüzük
Kırmızı Kehribar İçerisi Hz Süleyman Mührü Gümüş Yüzük
Kırmızı Kehribar İçerisi Hz Süleyman Mührü Gümüş Yüzük
Kırmızı Kehribar İçerisi Hz Süleyman Mührü Gümüş Yüzük
Kırmızı Kehribar İçerisi Hz Süleyman Mührü Gümüş Yüzük
Kırmızı Kehribar İçerisi Hz Süleyman Mührü Gümüş Yüzük
Kırmızı Kehribar İçerisi Hz Süleyman Mührü Gümüş Yüzük

Kırmızı Kehribar İçerisi Hz Süleyman Mührü Gümüş Yüzük (DEY1219)

İndirim Oranı : %21 İndirim
Fiyat : ₺1.672,13(KDV Dahil)
İndirimli : ₺1.325,24(KDV Dahil)
Güvence Logolar
1
ADET :

Kırmızı Kehribar İçerisi Hz Süleyman Mührü Gümüş Yüzük

 

Üzerinde bu mührün nakşedildiği yüzüğü önce Hazret-i Adem (a.s)'ın kullandığı ve yeryüzüne getirirken cennette bıraktığı, sonrasında Hazret-i Cebrail (a.s) tarafından Allah'ın izniyle Hz. Davud (a.s)'a ve en nihayetinde, liyakat gözetilerek Oğlu Hazret-i Süleyman (a.s)'a verdildiği rivayet edilmektedir. Yüce Allah'ın sıfatlarını sembolize eden bu yıldız veya mühür, her şeyden önce Rahmani bir sembol veya remzdir. Ayrıca bir sürü kavramı da temsil eder. Mührü Süleyman yüzük modelindeki sembolün Allah'tan olduğunu kanıtlayan en büyük delil, bir kar tanesinde nakşedilmiş olmasıdır. 

 

Mührü Süleyman altıgen bir yıldızdır. Her köşesinin manen bazı peygamberleri temsil ettiği söylenmektedir. Hz. Süleyman'dan sonra dünya üzerinde birçok millet Mührü Süleyman'ı kutsal kabul ederek kullanmıştır. FAKAT SÜLEYMAN MÜHRÜ KESİNLİKLE YAHUDİ SEMBOLÜ DEĞİLDİR, TAM TERSİ MÜSLÜMANLARIN KUTSAL SEMBOLÜDÜR. 

 

Geçmiş zamanlarda müslümanların çok yaygın kullandığı Süleyman Mührü olarak bilinen bu Rahmani sembole tarihimizin her kısmında rastlayabiliyoruz. Camilerin tavanında, duvarlarda ve cam süslemelerinde de sıkça Mühr-ü Süleyman yıldızını görmek mümkündür.

 

Şimdilerde Süleyman Mührü yüzük, kolye ve bileklik olarak her daim üzerimizde taşıdığımız bu sembolü Osmanlı denizcisi rüzgara hakim olmak anlamına geldiği için denizlerde dolaştığı donanmasının bayraklarında da kullanmıştır.

 

Ayrıca Osmanlı İmparatorluğunun padişahları kılıç, giysi, kolye ve yüzüklerinde de bu sembolü tılsımlaştırıp kullanmayı tercih etmişlerdir. 

 

Süleyman Mührü yüzük üzerindeki Rahmani sembolde Allah'ın dışında meleklerin ve bazı insanların bildiği İsm-i Azam duası yer almaktadır. Süleyman Mührü yüzük öyle Rahmani ve tılsımlı bir yüzüktür ki sadece sayılı kişi ve meleklerin bildiği Allah'ın saklı ismini (İsm-i Azam duası) içerisinde barındırır. 

 

"Yüzük Kimdeyse Süleyman Odur" rivayet edilmektedir.

 

Bu mührü üzerinde bulunduran kim olursa her şeye galip gelir ve herkesin saygısını kazanır. Kaza, bela, hastalık ve kötülüklerden Allah'ın izniyle uzaklaşır.

 

Doğrusunu yalnızca Yüce Allah bilir...

 

 

  • Yüzük Tamamı ile 925 Ayar Gümüş Madeninden Üretilmiştir.
  • Ürünlerimizin İçerisinde Diriliş Takı Logomuz Bulunmaktadır.
  • Farklı Renk ve Desen Seçenekleri İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
  • Siparişiniz Diriliş Takı Özel Hediye Kutusu İçerisinde Hediye Paketi Olarak Gönderilmektedir.
  • Hediye Gönderileriniz İçin Özel Bir Notunuz Var İse Siparişiniz Sırasında Bize Belirtebilirsiniz.
  • Gümüş Yüzüğünüzün Bakımını Kolaylıkla Yapabilmeniz İçin Gümüş Parlatma Bezi Firmamızın Hediyesi Olarak Kargonuz İçerisinde Size Ulaştırılacaktır.
  • Ürün Ağırlığı: 16.83 gr.

 

Taş hakkında detaylı bilgi almak için "Kehribar Taşının Faydaları" blog yazımızı inceleyebilirsiniz.

RENK
Kırmızı
Etiketler
Kırmızı, Kırmızı Kehribar, Kırmızı Kehribar İçerisi, Kırmızı Kehribar İçerisi Hz, Kırmızı Kehribar İçerisi Hz Süleyman, Kırmızı Kehribar İçerisi Hz Süleyman Mührü, Kırmızı Kehribar İçerisi Hz Süleyman Mührü Gümüş, Kırmızı Kehribar İçerisi Hz Süleyman Mührü Gümüş Yüzük, Kırmızı Kehribar İçerisi Hz Süleyman Mührü Yüzük, Kırmızı Kehribar İçerisi Hz Süleyman Gümüş, Kırmızı Kehribar İçerisi Hz Süleyman Gümüş Yüzük, Kırmızı Kehribar İçerisi Hz Süleyman Yüzük, Kırmızı Kehribar İçerisi Hz Mührü, Kırmızı Kehribar İçerisi Hz Mührü Gümüş, Kırmızı Kehribar İçerisi Hz Mührü Gümüş Yüzük, Kırmızı Kehribar İçerisi Hz Mührü Yüzük, Kırmızı Kehribar İçerisi Hz Gümüş, Kırmızı Kehribar İçerisi Hz Gümüş Yüzük, Kırmızı Kehribar İçerisi Hz Yüzük, Kırmızı Kehribar İçerisi Süleyman, Kırmızı Kehribar İçerisi Süleyman Mührü, Kırmızı Kehribar İçerisi Süleyman Mührü Gümüş, Kırmızı Kehribar İçerisi Süleyman Mührü Gümüş Yüzük, Kırmızı Kehribar İçerisi Süleyman Mührü Yüzük, Kırmızı Kehribar İçerisi Süleyman Gümüş, Kırmızı Kehribar İçerisi Süleyman Gümüş Yüzük, Kırmızı Kehribar İçerisi Süleyman Yüzük, Kırmızı Kehribar İçerisi Mührü, Kırmızı Kehribar İçerisi Mührü Gümüş, Kırmızı Kehribar İçerisi Mührü Gümüş Yüzük, Kırmızı Kehribar İçerisi Mührü Yüzük, Kırmızı Kehribar İçerisi Gümüş, Kırmızı Kehribar İçerisi Gümüş Yüzük, Kırmızı Kehribar İçerisi Yüzük, Kırmızı Kehribar Hz, Kırmızı Kehribar Hz Süleyman, Kırmızı Kehribar Hz Süleyman Mührü, Kırmızı Kehribar Hz Süleyman Mührü Gümüş, Kırmızı Kehribar Hz Süleyman Mührü Gümüş Yüzük, Kırmızı Kehribar Hz Süleyman Mührü Yüzük, Kırmızı Kehribar Hz Süleyman Gümüş, Kırmızı Kehribar Hz Süleyman Gümüş Yüzük, Kırmızı Kehribar Hz Süleyman Yüzük, Kırmızı Kehribar Hz Mührü, Kırmızı Kehribar Hz Mührü Gümüş, Kırmızı Kehribar Hz Mührü Gümüş Yüzük, Kırmızı Kehribar Hz Mührü Yüzük, Kırmızı Kehribar Hz Gümüş, Kırmızı Kehribar Hz Gümüş Yüzük, Kırmızı Kehribar Hz Yüzük,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR