Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Hz Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Yüzük
Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Hz Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Yüzük
Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Hz Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Yüzük
Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Hz Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Yüzük
Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Hz Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Yüzük

Kırmızı Kehribar Taşlı Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Yüzük (DEY1262)

İndirim Oranı : %22 İndirim
Fiyat : ₺1.567,62
İndirimli : ₺1.226,94
Güvence Logolar
1
ADET :

Kırmızı Kehribar Taşlı Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Yüzük


Üzerinde bu mührün nakşedildiği yüzüğü önce Hazret-i Adem (a.s)'ın kullandığı ve yeryüzüne getirirken cennette bıraktığı, sonrasında Hazret-i Cebrail (a.s) tarafından Allah'ın izniyle Hz. Davud (a.s)'a ve en nihayetinde, liyakat göze teilerek Oğlu Hazret-i Süleyman (a.s)'a verdildiği rivayet edilmektedir. Yüce Allah'ın sıfatlarını sembolize eden bu yıldız veya mühür, her şeyden önce Rahmani bir sembol veya remzdir. Ayrıca bir sürü kavramı da temsil eder. Mührü Süleyman yüzük modelindeki sembolün Allah'tan olduğunu kanıtlayan en büyük delil, bir kar tanesinde nakşedilmiş olmasıdır. 

 

Mührü Süleyman altıgen bir yıldızdır. Her köşesinin manen bazı peygamberleri temsil ettiği söylenmektedir. Hz. Süleyman'dan sonra dünya üzerinde birçok millet Mührü Süleyman'ı kutsal kabul ederek kullanmıştır. FAKAT SÜLEYMAN MÜHRÜ KESİNLİKLE YAHUDİ SEMBOLÜ DEĞİLDİR, TAM TERSİ MÜSLÜMANLARIN KUTSAL SEMBOLÜDÜR. 

 

Geçmiş zamanlarda müslümanların çok yaygın kullandığı Süleyman Mührü olarak bilinen bu Rahmani sembole tarihimizin her kısmında rastlayabiliyoruz. Camilerin tavanında, duvarlarda ve cam süslemelerinde de sıkça Mühr-ü Süleyman yıldızını görmek mümkündür.

 

Şimdilerde Süleyman Mührü yüzük, kolye ve bileklik olarak her daim üzerimizde taşıdığımız bu sembolü Osmanlı denizcisi rüzgara hakim olmak anlamına geldiği için denizlerde dolaştığı donanmasının bayraklarında da kullanmıştır.

 

Ayrıca Osmanlı İmparatorluğunun padişahları kılıç, giysi, kolye ve yüzüklerinde de bu sembolü tılsımlaştırıp kullanmayı tercih etmişlerdir. 

 

Süleyman Mührü yüzük üzerindeki Rahmani sembolde Allah'ın dışında meleklerin ve bazı insanların bildiği İsm-i Azam duası yer almaktadır. Süleyman Mührü yüzük öyle Rahmani ve tılsımlı bir yüzüktür ki sadece sayılı kişi ve meleklerin bildiği Allah'ın saklı ismini (İsm-i Azam duası) içerisinde barındırır. 


"Yüzük Kimdeyse Süleyman Odur" rivayet edilmektedir.

 

Bu mührü üzerinde bulunduran kim olursa her şeye galip gelir ve herkesin saygısını kazanır. Kaza, bela, hastalık ve kötülüklerden Allah'ın izniyle uzaklaşır.

 

Doğrusunu yalnızca Yüce Allah bilir...

 

Üzeri Hz Süleyman Mührü İşlemesi ile Süslenmiştir.
Yüzük Tamamı ile 925 Ayar Gümüş Madeninden Üretilmiştir.
Ürünlerimizin İçerisinde Diriliş Takı Logomuz Bulunmaktadır.
Farklı Renk ve Desen Seçenekleri İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
Siparişiniz Diriliş Takı Özel Hediye Kutusu İçerisinde Hediye Paketi Olarak Gönderilmektedir.
Hediye Gönderileriniz İçin Özel Bir Notunuz Var İse Siparişiniz Sırasında Bize Belirtebilirsiniz.
Gümüş Yüzüğünüzün Bakımını Kolaylıkla Yapabilmeniz İçin Gümüş Parlatma Bezi Firmamızın Hediyesi Olarak Kargonuz İçerisinde Size Ulaştırılacaktır.
Ürün 13.37 Gram’dır.


Kehribar Taşı Faydaları Nelerdir?

 

Kehribar taşının bir diğer adı "Şifa Taşı"dır. Bu yüzden üzerinde taşıyan kişilere huzur verir.
Aşırı strese karşı sizi korur.
Ağrı çekilen bölgeye konulduğunda ağrı kesici özelliği olduğu bilinmektedir.
Depresyona konusunda etkili olmakta ve iyi gelmektedir.
Sol elde oynandığı zaman vücuttaki tüm elektriğin atılmasına yardımcı olur.
Migrene karşı olumlu etkileri bulunmaktadır.
Nazara karşı korur.
Bereketin artmasında etkilidir.
Kötü elektriğin uzaklaştırılmasını sağlar.
Bağıkşıklığın güçlenmesine yardımcı olur.
Yaşamın pozitif yanlarını fark etmenizi sağlar.
Astıma karşı iyileştirici etkiler barındırmaktadır.
Soğuk algınlığı için koruyucu etkileri vardır.
Bronşit hastalıklarında koruyucu ve iyileştirici özellikleri bulunmaktadır.
Taşıyan kişilere pozitif enerji vererek neşeli olmasında önemli etkendir.
Vücut yorgunluğunun atılmasını sağlar.
Romatizma ağrılarına karşı pozitif etkileri bulunmaktadır.
Zihinsel ve ruhsal gelişim dengesinin kurulmasına yardımcı olur.
Alerji ve bronşit tedavilerinde kullanılmaktadır.
Bebeklere iyi gelmektedir. Kehribar taşı bebeklerin diş çıkarma sürecindeki ağrıların kesilmesine yardımcı olur.

 

 

Taş hakkında detaylı bilgi almak için "Kehribar Taşının Faydaları" blog yazımızı inceleyebilirsiniz.

RENK
Kırmızı
Etiketler
Kırmızı, Kırmızı Kehribar, Kırmızı Kehribar Taş, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Hz, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Hz Süleyman, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Hz Süleyman Mührü, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Hz Süleyman Mührü İşlemeli, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Hz Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Hz Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Yüzük, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Hz Süleyman Mührü İşlemeli Yüzük, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Hz Süleyman Mührü Gümüş, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Hz Süleyman Mührü Gümüş Yüzük, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Hz Süleyman Mührü Yüzük, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Hz Süleyman İşlemeli, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Hz Süleyman İşlemeli Gümüş, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Hz Süleyman İşlemeli Gümüş Yüzük, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Hz Süleyman İşlemeli Yüzük, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Hz Süleyman Gümüş, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Hz Süleyman Gümüş Yüzük, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Hz Süleyman Yüzük, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Hz Mührü, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Hz Mührü İşlemeli, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Hz Mührü İşlemeli Gümüş, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Hz Mührü İşlemeli Gümüş Yüzük, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Hz Mührü İşlemeli Yüzük, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Hz Mührü Gümüş, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Hz Mührü Gümüş Yüzük, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Hz Mührü Yüzük, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Hz İşlemeli, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Hz İşlemeli Gümüş, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Hz İşlemeli Gümüş Yüzük, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Hz İşlemeli Yüzük, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Hz Gümüş, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Hz Gümüş Yüzük, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Hz Yüzük, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Süleyman, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Süleyman Mührü, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Süleyman Mührü İşlemeli, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Süleyman Mührü İşlemeli Gümüş Yüzük, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Süleyman Mührü İşlemeli Yüzük, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Süleyman Mührü Gümüş, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Süleyman Mührü Gümüş Yüzük, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Süleyman Mührü Yüzük, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Süleyman İşlemeli, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Süleyman İşlemeli Gümüş, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Süleyman İşlemeli Gümüş Yüzük, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Süleyman İşlemeli Yüzük, Kırmızı Kehribar Taş İçerisi Süleyman Gümüş,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR