Mührü Süleyman Motifli Ay Yıldız Desenli Gümüş Yüzük
Mührü Süleyman Motifli Ay Yıldız Desenli Gümüş Yüzük
Mührü Süleyman Motifli Ay Yıldız Desenli Gümüş Yüzük
Mührü Süleyman Motifli Ay Yıldız Desenli Gümüş Yüzük
Mührü Süleyman Motifli Ay Yıldız Desenli Gümüş Yüzük

Mührü Süleyman Motifli Ay Yıldız Desenli Gümüş Yüzük (DEY1030)

İndirim Oranı : %22 İndirim
Fiyat : ₺1.492,31
İndirimli : ₺1.159,86
Güvence Logolar
1
ADET :

Mührü Süleyman Motifli Ay Yıldız Desenli Gümüş Yüzük Özellikleri

 

 

 

Üzerinde bu mührün nakşedildiği yüzüğü önce Hazret-i Adem (a.s)'ın kullandığı ve yeryüzüne getirirken cennette bıraktığı, sonrasında Hazret-i Cebrail (a.s) tarafından Allah'ın izniyle Hz. Davud (a.s)'a ve en nihayetinde, liyakat göze teilerek Oğlu Hazret-i Süleyman (a.s)'a verdildiği rivayet edilmektedir. Yüce Allah'ın sıfatlarını sembolize eden bu yıldız veya mühür, her şeyden önce Rahmani bir sembol veya remzdir. Ayrıca bir sürü kavramı da temsil eder. Mührü Süleyman yüzük modelindeki sembolün Allah'tan olduğunu kanıtlayan en büyük delil, bir kar tanesinde nakşedilmiş olmasıdır. 

 

Mührü Süleyman altıgen bir yıldızdır. Her köşesinin manen bazı peygamberleri temsil ettiği söylenmektedir. Hz. Süleyman'dan sonra dünya üzerinde birçok millet Mührü Süleyman'ı kutsal kabul ederek kullanmıştır. FAKAT SÜLEYMAN MÜHRÜ KESİNLİKLE YAHUDİ SEMBOLÜ DEĞİLDİR, TAM TERSİ MÜSLÜMANLARIN KUTSAL SEMBOLÜDÜR. 

 

Geçmiş zamanlarda müslümanların çok yaygın kullandığı Süleyman Mührü olarak bilinen bu Rahmani sembole tarihimizin her kısmında rastlayabiliyoruz. Camilerin tavanında, duvarlarda ve cam süslemelerinde de sıkça Mühr-ü Süleyman yıldızını görmek mümkündür.

 

Şimdilerde Süleyman Mührü yüzük, kolye ve bileklik olarak her daim üzerimizde taşıdığımız bu sembolü Osmanlı denizcisi rüzgara hakim olmak anlamına geldiği için denizlerde dolaştığı donanmasının bayraklarında da kullanmıştır.

 

Ayrıca Osmanlı İmparatorluğunun padişahları kılıç, giysi, kolye ve yüzüklerinde de bu sembolü tılsımlaştırıp kullanmayı tercih etmişlerdir. 

 

Süleyman Mührü yüzük üzerindeki Rahmani sembolde Allah'ın dışında meleklerin ve bazı insanların bildiği İsm-i Azam duası yer almaktadır. Süleyman Mührü yüzük öyle Rahmani ve tılsımlı bir yüzüktür ki sadece sayılı kişi ve meleklerin bildiği Allah'ın saklı ismini (İsm-i Azam duası) içerisinde barındırır. 

 

"Yüzük Kimdeyse Süleyman Odur" rivayet edilmektedir.

 

Bu mührü üzerinde bulunduran kim olursa her şeye galip gelir ve herkesin saygısını kazanır. Kaza, bela, hastalık ve kötülüklerden Allah'ın izniyle uzaklaşır.

 

Doğrusunu yalnızca Yüce Allah bilir...

 

 

 

  • Kehribar Taş İçerisi Hz Süleyman Mührü Yanları ise Ay Yıldız Bayrağımız ile Süslenmiştir.
  • Yüzük Tamamı ile 925 Ayar Gümüş Madeninden Üretilmiştir.
  • Ürünlerimizin İçerisinde Diriliş Takı Logomuz Bulunmaktadır.
  • Farklı Renk ve Desen Seçenekleri İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
  • Siparişiniz Diriliş Takı Özel Hediye Kutusu İçerisinde Hediye Paketi Olarak Gönderilmektedir.
  • Hediye Gönderileriniz İçin Özel Bir Notunuz Var İse Siparişiniz Sırasında Bize Belirtebilirsiniz.
  • Gümüş Yüzüğünüzün Bakımını Kolaylıkla Yapabilmeniz İçin Gümüş Parlatma Bezi Firmamızın Hediyesi Olarak Kargonuz İçerisinde Size Ulaştırılacaktır.
  • Kargo Teslimat Süresi Gönderilecek Bölgeye Göre 1-3 İş Günü Aralığında Değişmektedir.
  • Ürün 11,96 Gram’dır.

 

Taş hakkında detaylı bilgi almak için "Kehribar Taşının Faydaları" blog yazımızı inceleyebilirsiniz.

Etiketler
Mührü, Mührü Süleyman, Mührü Süleyman Motifli, Mührü Süleyman Motifli Ay, Mührü Süleyman Motifli Ay Yıldız, Mührü Süleyman Motifli Ay Yıldız Desenli, Mührü Süleyman Motifli Ay Yıldız Desenli Gümüş, Mührü Süleyman Motifli Ay Yıldız Desenli Gümüş Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Ay Yıldız Desenli Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Ay Yıldız Gümüş, Mührü Süleyman Motifli Ay Yıldız Gümüş Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Ay Yıldız Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Ay Desenli, Mührü Süleyman Motifli Ay Desenli Gümüş, Mührü Süleyman Motifli Ay Desenli Gümüş Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Ay Desenli Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Ay Gümüş, Mührü Süleyman Motifli Ay Gümüş Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Ay Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Yıldız, Mührü Süleyman Motifli Yıldız Desenli, Mührü Süleyman Motifli Yıldız Desenli Gümüş, Mührü Süleyman Motifli Yıldız Desenli Gümüş Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Yıldız Desenli Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Yıldız Gümüş, Mührü Süleyman Motifli Yıldız Gümüş Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Yıldız Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Desenli, Mührü Süleyman Motifli Desenli Gümüş, Mührü Süleyman Motifli Desenli Gümüş Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Desenli Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Gümüş, Mührü Süleyman Motifli Gümüş Yüzük, Mührü Süleyman Motifli Yüzük, Mührü Süleyman Ay, Mührü Süleyman Ay Yıldız, Mührü Süleyman Ay Yıldız Desenli, Mührü Süleyman Ay Yıldız Desenli Gümüş, Mührü Süleyman Ay Yıldız Desenli Gümüş Yüzük, Mührü Süleyman Ay Yıldız Desenli Yüzük, Mührü Süleyman Ay Yıldız Gümüş, Mührü Süleyman Ay Yıldız Gümüş Yüzük, Mührü Süleyman Ay Yıldız Yüzük, Mührü Süleyman Ay Desenli, Mührü Süleyman Ay Desenli Gümüş, Mührü Süleyman Ay Desenli Gümüş Yüzük, Mührü Süleyman Ay Desenli Yüzük, Mührü Süleyman Ay Gümüş, Mührü Süleyman Ay Gümüş Yüzük, Mührü Süleyman Ay Yüzük,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR